Źródło: Pinterest

Chciałabyś stworzyć listę postanowień na ten rok, ale brak Ci pomysłów, co w niej zawrzeć? W tym wpisie znajdziesz TOP 10 pomysłów!

Rok 2020 był ciężki dla większości z nas. Sporo osób musiało zmienić swoje plany, a cele, jakie sobie postawili, nie zostały zrealizowane. Z nadzieją spoglądamy w przyszłość i liczymy na to, że 2021 będzie dla nas lepszy. Aby tak się stało, warto sporządzić listę postanowień, która będzie nas mobilizować do zmian.

Jeżeli nie masz pomysłu, co mogłoby się na niej znaleźć, to poniżej przedstawiamy 10 propozycji. Sprawdź koniecznie!

TOP 10 postanowień na 2021 rok

#1. Każdego dnia znaleźć minimum jeden powód do wdzięczności

Chodzi o to, aby co wieczór zastanowić się, co dobrego Cię spotkało i nauczyć się to doceniać.

#2. Zrobić podstawowe badania

Raz w roku dobrze byłoby sprawdzić swój stan zdrowia.

#3. Popracować nad swoją dietą

Z pewnością możesz w niej coś ulepszyć, np. ograniczyć spożycie niezdrowych potraw na rzecz warzyw i owoców albo pić więcej wody. Staraj się jeść po to, aby odżywić swój organizm, a on odwdzięczy Ci się odpornością i siłą.

#4. Co pół roku odwiedzać dentystę

Wizyty u stomatologa co 6 miesięcy pozwolą szybko i niemal bezboleśnie zareagować, gdyby okazało się, że któryś ząb wymaga leczenia.

#5. Pić więcej wody

O zaletach picia wody wspominałyśmy już nie raz. W realizacji tego celu pomóc Ci może aplikacja w telefonie lub specjalna butelka z narysowaną miarką.

#6. Ćwiczyć 2 lub 3 razy w tygodniu

Ruch to zdrowie, dlatego w 2021 roku znajdź czas na trening minimum 2-3 razy w ciągu tygodnia. To może być nawet zwykły spacer, najważniejsze jest jednak to, aby po prostu ruszyć się z kanapy.

#7. Pokonać swoją słabość

To może być lęk przed czymś lub jakiś nałóg. Przygotuj sobie plan działania i postępuj zgodnie z nim, aby na koniec roku móc z dumą powiedzieć: ?udało się!”.

#8. Nauczyć się języka obcego

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że bez znajomości języków obcych ciężko jest funkcjonować w dzisiejszym świecie. Pół godziny dziennie przeznaczone na naukę może dać ogromne efekty. Nie jesteś w stanie poświęcić 30 minut? Nawet 15 czy 20 będzie lepsze, niż nic!

#9. Odkryć jakieś nowe miejsce

Aby to osiągnąć, wcale nie trzeba wyjeżdżać gdzieś daleko. Wybierz się na długi spacer lub na wycieczkę rowerową z GPS.

#10. Poprawić relację z drugim człowiekiem

Być może pokłóciłaś się z jakąś znajomą albo po prostu urwał Wam się kontakt, a może nie dogadujesz się z członkiem rodziny? Spróbuj się przełamać i jako pierwsza rozpocząć rozmowę, a może wyjdzie z tego coś dobrego? Dzięki temu zyskasz także pewność, że zrobiłaś wszystko, co mogłaś.

Czytaj także: Książka ?Rok pełen inspiracji?

Źródło: https://favim.com/image/4973027/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj