5 sprawdzonych sposobów aby schudnąć
Źródła: https://pl.pinterest.com/pin/793618765577493495/ || https://favim.com/image/4776100/

W 2021 roku planujesz zgubić zbędne kilogramy? Oto 5 najlepszych sposobów, które Ci w tym pomogą.

Podjąć decyzję o odchudzaniu jest bardzo łatwo, ale zdecydowanie trudniej jest wprowadzić ten plan w życie i kontynuować tak długo, aż osiągnie się zamierzony efekt. Nowy rok sprzyja podejmowaniu tego typu wyzwań, a w tym wpisie chcemy Ci podpowiedzieć, jak możesz zrealizować swój cel.

5 sprawdzonych sposobów, aby schudnąć

Poniższe porady prawdopodobnie są Ci znane, ale są to absolutne podstawy, które naprawdę działają. Jeżeli będziesz się do nich sumiennie stosować i nie zrezygnujesz po 2 tygodniach, to masz wielkie szanse na osiągnięcie sukcesu!

#1. Zmniejsz ilość kalorii spożywanych w ciągu dnia

Tak zwana dieta MŻ to najskuteczniejszy sposób na to, aby schudnąć 🙂 Świetne efekty osiągniesz również dzięki zmniejszeniu ilości spożywanych kalorii w ciągu dnia, a najprościej zrobić to poprzez wyeliminowanie z diety słodyczy, fast foodów i gazowanych napojów, na rzecz owoców, warzyw, chudego nabiału i mięsa, ryb oraz produktów pełnoziarnistych.

#2. Nie stosuj diet z Internetu

Dieta odchudzająca powinna być dobierana indywidualnie przez specjalistę. W przeciwnym wypadku możesz sobie zaszkodzić. Popularne diety typu 1000 kalorii przynoszą więcej szkody niż pożytku, dlatego lepszym wyjściem będzie poszukanie przepisów na lekkie i smaczne dania, którymi możesz zastąpić kaloryczne potrawy, które dotąd znajdowały się w Twoim menu.

#3. Pij więcej wody

Większość z nas pije zbyt mało wody w ciągu dnia. Najczęściej o tym zapominamy, a kiedy już na się przypomni, to wypijamy naraz dużą ilość, po czym po chwili musimy biec do toalety. Aby do tego nie dopuścić, starajmy się popijać wodę małymi łyczkami, jak najczęściej. Pomocne mogą tutaj być również aplikacje na telefon, które przypomną nam, że pora uzupełnić płyny.

#4. Znajdź czas na ćwiczenia 2-3 razy w tygodniu

70% sukcesu w walce o szczupłą sylwetkę stanowi odpowiednia dieta, ale pozostałe 30% to ćwiczenia, więc bez wątpienia nie należy ich bagatelizować. Postaraj się wygospodarować czas na 30-40 minutowy trening, minimum 2-3 razy w tygodniu. W pozostałe dni spróbuj robić 10 tysięcy kroków lub wyjść chociaż na krótki spacer.

#5. Bądź cierpliwa i wytrwała

To oczywiste, że skoro już zaczęłaś ćwiczyć, to chcesz jak najszybciej zobaczyć efekty. Pamiętaj jednak, że nie przytyłaś wczoraj, więc nie schudniesz jutro. Cały ten proces musi trwać, dlatego bądź cierpliwa i wytrwała, a nie pożałujesz.

Polecamy: Najlepsze 20-minutowe treningi dla początkujących

5 sprawdzonych sposobów aby schudnąć
Źródło: https://favim.com/image/7590492/

1 KOMENTARZ

  1. Co do pierwszego podpunktu. Nie trzeba nic eliminować z diety żeby schudnąć. Ważny jest deficyt kaloryczny. Czyli najprościej mówiąc jemy ok 200-300 kcal mniej niz nasze zapotrzebowanie. w Internecie jest dużo kalkulatorów jak to obliczyć. Oczywiście napoje gazowane, słodycze i fast foody nie są zdrowe i nie powinno się ich jeść codziennie ale tez nie powinniśmy się ograniczać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj