Top 5 tanich wyjazdów zagranicznych!
Źródła: https://pl.pinterest.com/pin/774124927334952 || https://pl.pinterest.com/pin/387872586668350670 || https://pl.pinterest.com/pin/27232772738027490 || https://pl.pinterest.com/pin/37506609387285752

Jesteś fanem podróży, ale przerażają Cię ceny transportu lub noclegów? Nie martw się! W tym poście znajdziesz 5 pomysłów na tanią wycieczkę!

Top 5 tanich wyjazdów zagranicznych!

#1. Węgry – Budapeszt

Budapeszt jest zdecydowanie piękną stolicą, w której jest wiele do zobaczenia! Zamek Królewski, Parlament, Wyspa Małgorzaty, Łaźnie Termalne i wiele innych. Jeżeli zależy nam na tanim koszcie transportu, to warto wybrać podróż FlixBusem. W obie strony za jedną osobę zapłacimy około 200 złotych. Z kolei najlepszym sposobem na znalezienie noclegu, będzie skorzystanie ze strony internetowej Airbnb, gdzie gospodarze udostępniają swoje pokoje oraz mieszkania za niewielką cenę! Zdradzę, że za kilka dni wybieram się właśnie do tego miasta i swój nocleg udało mi się zakupić za około 100 złotych za noc. Warto także skorzystać z uroków Dunaju, dlatego godny polecenia będzie godzinny rejs statkiem, z drinkiem powitalnym. Ceny takich wycieczek zaczynają się od około 40 złotych za osobę.

#2. Włochy – Mediolan

Mediolan to miasto mody, w którym charakterystyczna i warta zobaczenia jest np. Katedra. Panoramę miasta można podziwiać na Wieży Branca, a wolny czas wykorzystać, zwiedzając muzea. Zapewne Włochy kojarzyć nam się mogą z wysokimi cenami, ale pora obalić ten mit. Wybierając lot w odpowiednim terminie, za bilety zapłacimy niecałe 250 złotych w obie strony. Taką podróż warto zaplanować wcześniej, gdyż na bilety w niskich cenach trzeba wręcz ,,czyhać”. Jeśli chodzi o nocleg, to na stronie Booking.com lub Airbnb można upolować tanią ofertę, nawet do 150 złotych za noc.

#3. Czechy – Ostrava

Jeśli chodzi o Ostravę, to jest to miasto, które nadaje się do zwiedzenia w 1 dzień. Jest też blisko naszej granicy, więc podróż nie trwa długo. W tym czeskim mieście warte zobaczenia są np. przemysłowy teren Witkowice, Zamek Śląski, Muzeum Zabawek, ulica Stodolni. Jest to jeden z najtańszych pomysłów na podróż, bo bilety w obie strony kosztują nawet 70 złotych na stronie internetowej FlixBus.

#4. Austria – Wiedeń

Kolejna piękna europejska stolica, która nie musi straszyć cenami. Możesz w niej podziwiać Belweder, Operę Wiedeńską, Pałac Schonbrunn i Hofburg i wiele innych. Bilety od przewoźnika FlixBus można znaleźć w naprawdę niskich cenach, np. 140 złotych w obie strony, za jedną osobę. Ceny pokojów na Airbnb zaczynają się nawet od 100 złotych za noc.

#5. Norwegia – Sandefjord

Norwegia zdecydowanie kojarzy nam się z wysokimi cenami, jako że samo kupno podstawowych produktów, jak choćby jedzenie, jest drogie. To jednak nie powinno nas zniechęcać, ponieważ krótka wyprawa do Sandefjord pozwoli zaoszczędzić wiele pieniędzy, a co najważniejsze poczuć klimat Skandynawii. Więcej na temat podróży do tego miasta i atrakcji znajdziesz w moim wcześniejszym poście: ,,Norwegia wcale nie musi być taka droga!”. Lot do Sandefjord kosztował mnie 150 złotych w obie strony, a nocleg niewiele więcej, bo 145 złotych za noc.

To już wszystkie pomysły na na tanią podróż. Daj znać, czy byłeś w którymś z tych miast, albo czy masz zamiar się do nich wybrać! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj