Norwegia wcale nie musi być taka droga!

Lubisz podróżować? Jeśli tak, to być może zainteresuje Cię, jak tanio i produktywnie zwiedzić jednen z najpiękniejszych, skandynawskich krajów – Norwegię!

Nawet, jeśli nie masz zbyt wielu możliwości do podróżowania, to z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że ceny w Norwegii są dość wysokie. Przykładowo za pizzę, w przeliczeniu na złotówki, trzeba zapłacić około 100 złotych. Nawet jeśli ta cena wydaje Ci się kosmiczna, nie zniechęcaj się do wyjazdu zbyt szybko!

W tym poście znajdziesz najważniejsze informacje o taniej podróży do jednego z norweskich miast – Sandefjord.

Norwegia wcale nie musi być taka droga!

#1. Lot do Sandefjord

Jeśli chodzi o sposób dotarcia, jest on naprawdę prosty i tani! Sam lot w obie strony może wynieść tyle, ile wspomniana wcześniej pizza w Norwegii! Linie lotnicze Ryanair oferują podróż w naprawdę niskiej cenie. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią datę, a za lot w jedną stronę można zapłacić nawet 39 złotych! Lotnisko, na które należy dotrzeć, to Oslo-Torp. Niech Cię nie zmyli jego nazwa, bo samo Oslo znajduje się w odległości około 120 kilometrów. Co prawda, w łatwy sposób (bo za pomocą pociągu, który odjeżdża ze stacji Torp) można dotrzeć do stolicy, jednak musisz wziąć pod uwagę fakt, że bilet w jedną stronę kosztuje około 200 złotych.

#2. Zakwaterowanie w Sandefjord

Sandefjord będziesz w stanie zwiedzić nawet w jeden dzień. Poniżej znajdują się wskazówki odnośnie tego, co warto zobaczyć. Jednak, gdybyś wolała odpocząć po takim intensywnym dniu, to zakwaterowania szukać możesz np. na Airbnb. Przykładowo za pokój dla dwóch osób, na jedną noc, zapłacisz od 200 do 300 złotych.

#3. Co warto zobaczyć w Sandefjord?

Przede wszystkim Sandefjord było kiedyś miastem wielorybników, dlatego warto zobaczyć np. pomnik wielorybników, który jednocześnie sprawuje funkcję fontanny. Ponadto zaciekawić Cię może brama zrobiona z dwóch wielorybich żeber, czy też Hvalfangstmuseet, czyli Muzeum Wielorybnictwa.

Obowiązkowym punktem wyprawy powinien być punkt widokowy Prestasen. Można zobaczyć stamtąd całą panoramę miasta, która zapiera dech w piersiach!

Norwegia wcale nie musi być taka droga!
Fot. Uleksyt

Kolejnym punktem wycieczki może być Midt?sen Park, gdzie znajduje się galeria rzeźb Knuta Steena. Cały budynek jest oszklony i znajduje się na wysokim wzgórzu, nieopodal lasu.

Obok budynku widnieje również mały staw, który sprawia, że miejsce to wygląda jak z bajki!

Norwegia wcale nie musi być taka droga!
Fot. Uleksyt

Będąc w Sandefjord nie można pominąć miejsca, którego nie da się przeoczyć, czyli portu, gdzie mamy szansę obserwować statki.

Norwegia wcale nie musi być taka droga!
Fot. Uleksyt
Norwegia wcale nie musi być taka droga!
Fot. Uleksyt

Podczas tej podróży, warto także popodziwiać norweską architekturę. Doskonałym miejscem na to będzie ulica Bjerggata, gdzie rozciągają się urokliwe domki, charakteryzujące się bielą oraz kolorowymi dachami.

Norwegia wcale nie musi być taka droga!
Fot. Uleksyt
Norwegia wcale nie musi być taka droga!
Fot. Uleksyt

#4. Co zjeść w Sandefjord?

Jeśli nie chcesz wydawać sporej sumy pieniędzy na obiad, możesz kupić coś tańszego w sklepie. W mieście jest wiele marketów, w których jest szansa kupienia czegoś pożywnego i tańszego. Znajduje się tam również McDonald’s, dlatego w kryzysowej sytuacji warto się tam udać. Oczywiście jest drożej niż u nas, ale zawsze będzie to mniej niż np. za wspomnianą na początku wpisu pizzę 🙂

#5. Komunikacja miejska w Sandefjord

Z samego lotniska można dostać się na stację kolejową – Torp – za darmo! Autobus zabierze nas zarówno z lotniska na stację, jak i ze stacji na lotnisko. Jeżeli chodzi o dotarcie do centrum Sandefjord, możesz dostać się tam pociągiem (bilet jest do kupienia w cenie około 20 złotych). Podróż trwa tylko 4 minuty, więc tańszą opcją będzie dłuższy spacer.

Norwegia wcale nie musi być taka droga!
Fot. Uleksyt

#6. Pamiątki ze Sandefjord

Jeśli lubisz zbierać pamiątki, dzięki którym możesz wrócić wspomnieniami do swoich podróży, to śmiało możesz je zakupić na lotnisku. Jest tam zdecydowanie większy wybór niż w sklepach. Warto wspomnieć, że w samym mieście ciężko jest coś znaleźć. Mnie udało się w jednym sklepie papierniczym, w centrum handlowym, jednak tam wybór nie był szeroki. Jeśli zastanawia Cię cena przykładowego magnesu na lodówkę, to wynosi ona około 33 złotych.

A Ty, lubisz podróżować? Może zainteresowała Cię taka szybka wycieczka do Sandefjord? Daj znać w komentarzach, co o tym myślisz!

Polecamy: 6 sposobów na dodatkowy zarobek

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj