Tumblr girls
Źródło: Pinterest

Czy styl Tumblr Girl jest jeszcze modny, czy to już przeżytek? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie!

Jeszcze kilka lat temu niemal każda dziewczyna szukała odpowiedzi na pytanie: Jak zostać Tumblr girl? Dziś o tym trendzie mówi się zdecydowanie mniej, ale czy to oznacza, że całkowicie odszedł w zapomnienie? Okazuje się, że nie.

Czy Tumblr Girl są jeszcze w modzie?

Skąd wzięła się moda na Tumblr Girls?

Nazwa wywodzi się od serwisu Tumblr, który lata swojej świetlności ma już za sobą. Dzisiaj każdy, kto chce zaistnieć w sieci, wybiera Instagram, TikToka, YouTube lub Facebooka. Cofnijmy się jednak o kilka lat. Wtedy wiele młodych, pięknych dziewczyn prowadziło swoje blogi w serwisie Tumblr. Wyróżniały je charakterystyczne stroje, fryzury, makijaże, tajemnicze ujęcia i modne gadżety (np. Iphone). To właśnie od nich wzięło się pojęcie Tumblr Girl.

Co wyróżnia Tumblr Girls?

  • Markowe ubrania;
  • Rozpuszczone włosy, warkocze lub niedbałe koki;
  • Makijaż mocno podkreślający oczy i brwi;
  • Modne gadżety (iPhone, kawa ze Starbucks’a);
  • Biżuteria typu choker, pierścionki na palcach;
  • Bielizna (najlepiej Calvina Kleina) wystająca spod ubrań;
  • Czapka z daszkiem;
  • Rajstopy kabaretki lub jeansy z dziurami na kolanach;
  • Adidas Superstar, trampki Vans lub Converse;
  • Dużo roślinności w pokoju (głównie kaktusów).

Czy moda na Tumblr Girl przeminęła?

Po Tumblr Girls przyszła moda na Insta Girls, czyli dziewczyny o lśniących włosach, gładkiej cerze, perfekcyjnym makijażu i figurze modelek. Ich idealny wygląd to w dużej mierze zasługa filtrów, odpowiedniej pozy, no i oczywiście zabiegów medycyny estetycznej. Makijaż, jaki wyróżniał Insta Girls dostał nawet swoją nazwę – Insta Baddie.

Polecamy: Makijaż insta baddie

Kolejnym popularnym trendem były VSCO Girls – wyluzowane i naturalne dziewczyny z sąsiedztwa. Uaktywniają się latem. Ubierają wygodne ciuchy, noszą sandały lub Crocsy. Ich znakiem rozpoznawczym jest również plecak Fjallraven Kanken. Jedynym kosmetykiem, jakiego używają jest balsam do ust Carmex. Ich biżuteria to głównie frotki do włosów, noszone na nadgarstku.

Polecamy: Jak zostać VSCO girl?

Co zatem z Tumblr Girls? Okazuje się, że perfekcyjne Insta Girls oraz wyluzowane VSCO Girls mogą się znudzić. Jak wiadomo, moda lubi powracać i nie inaczej jest w tym przypadku. Wiele dziewczyn nadal inspiruje się stylem Tumblr i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Co myślisz o stylu Tumblr Girl? Chciałabyś, aby znów stał się tak popularny, jak kiedyś? Daj nam znać w komentarzu!

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj