Ćwiczenia idealne na jesień
Źródła: https://favim.com/image/6736683 || https://favim.com/image/6925775

Sprawdź, jakie ćwiczenia możesz wykonywać w ciągu roku szkolnego.

W roku szkolnym mamy znacznie mniej wolnego czasu, jednak nie oznacza to, że musimy rezygnować z aktywności fizycznej. Wiele ćwiczeń nie wymaga dużego zaangażowania, a ich wykonywanie nie zajmuje wiele czasu. Kilka z nich znajdziesz w tym wpisie.

Ćwiczenia, które możesz wykonywać w roku szkolnym

#1. Marsz

Szybki marsz świetnie działa na sylwetkę. W roku szkolnym możesz wpleść go w rozkład dnia w drodze do lub ze szkoły. Jeżeli dojeżdżasz komunikacją miejską, wystarczy, że wysiądziesz przystanek wcześniej i zrobisz sobie spacer.

#2. Bieganie

W napięty grafik ciężko wcisnąć długie ćwiczenia, ale bieganie nie musi zajmować dużo czasu. Możesz podkręcić tempo, tak aby trening byl krótki, ale intensywny.

#3. Deska

Tzw. plank to ćwiczenie, które angażuje do pracy wiele mięśni. Podczas jego wykonywania napinamy ręce, brzuch, pośladki, nogi oraz plecy. Długość wykonywania to od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund.

#4. Tabata

Ten rodzaj treningu kilka lat temu był bardzo modny. Powstało mnóstwo filmików z tym ćwiczeniem, a wiele trenerek nagrywało swoje wersje, które różniły się od oryginału m.in. długością bądź ilością powtórzeń.

#5. Skakanka

Już nawet kilka minut podskoków potrafi nieźle wymęczyć. Skakać możesz podczas przerwy w nauce, np. podczas oglądania ulubionego serialu.

#6. Rozciąganie

Jeżeli każdego dnia spędzasz godziny przed komputerem, to zdecydowanie powinnaś wpleść rozciąganie do swojej codziennej rutyny. Pomoże Ci to uniknąć (albo zmniejszyć) bóle karku oraz kręgosłupa.

Jakie jeszcze ćwiczenia można wykonywać w roku szkolnym? Podziel się swoimi pomysłami w komentarzu!

Czytaj także: Co ćwiczyć podczas okresu?

Po co ćwiczysz?
Źródło: https://favim.com/image/7096176

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj