ćwiczenia podczas miesiączki
Pexels

Zastanawiasz się, jakie ćwiczenia będą najlepsze na czas okresu? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie!

Niektóre dziewczyny w czasie miesiączki nie są w stanie normalnie funkcjonować, jednak zdecydowana większość w TE dni czuje się całkiem znośnie. Mogą więc bez problemu trenować. Jeśli Ty również zaliczasz się do tego grona i zastanawiasz się, jakie ćwiczenia będą najlepsze na czas okresu, to ten wpis jest dla Ciebie!

Co ćwiczyć podczas okresu?

Podczas miesiączki lepiej zrezygnować z intensywnych treningów, jednak ćwiczenia lekkie oraz te o średniej intensywności będą w sam raz.

#1. Joga lub pilates

Te dwa rodzaje treningów nie są intensywne. Pomagają za to się zrelaksować i wzmacniają mięśnie, co może przyczynić się do zmniejszenia bólu podczas okresu. Zrezygnuj z ćwiczeń angażujących mięśnie brzucha na rzecz tych rozluźniających i skupiających się na prawidłowym oddechu.

#2. Pływanie

Nie musisz rezygnować z pływania podczas okresu. Konieczne będzie jednak użycie tamponu bądź kubeczka menstruacyjnego – standardowa podpaska niestety się nie nada. Pływanie pomoże Ci rozluźnić napięte mięśnie, co uśmierzy ból.

#3. Aqua aerobic

W zajęciach z aqua aerobicu mogą brać udział nawet te osoby, które nie potrafią pływać. To świetna alternatywa dla zajęć odbywających się na sali, gdyż w wodzie nie odczujesz aż tak bardzo zmęczenia.

#4. Spacery

Szybki marsz może być dla Ciebie zbyt męczący, ale spacer w umiarkowanym tempie nie powinien sprawiać Ci problemu. O ile tylko czujesz się na siłach, spróbuj zmobilizować się do wyjścia na świeże powietrze. Z pewnością dobrze Ci to zrobi.

#5. Lekkie ćwiczenia gimnastyczne

Podczas okresu świetnie sprawdzą się ćwiczenia gimnastyczne o niskiej intensywności. Możesz używać gum albo hantli, jednak pamiętaj o tym, aby nie wykonywać ćwiczeń angażujących mięśnie brzucha. My polecamy trening z piłką.

Jakie ćwiczenia wykonujesz najczęściej podczas okresu? A może unikasz aktywności fizycznej w TE dni? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Proste ćwiczenia z piłką gimnastyczną

Ćwiczenia idealne na jesień
Źródło: Pexels

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj