Źródło: Pinterest

Poznaj przyczynę występowania pryszczy na podstawie trądzikowej mapy twarzy.

Stan naszego zdrowia ma ogromny wpływ na wygląd naszej cery. Trądzik występuje często u osób w wieku dojrzewania, ale jego przyczyna może wynikać nie tylko z burzy hormonalnej. Sprawdź, co oznaczają Twoje pryszcze na podstawie trądzikowej mapy twarzy.

Trądzikowa mapa twarzy, czyli co oznaczają Twoje pryszcze

Stań przed lustrem i oceń, w którym miejscu na Twojej twarzy trądzik jest najbardziej zaogniony. Poniżej znajdziesz możliwe przyczyny jego występowania.

Trądzikowa mapa twarzy, czyli co oznaczają Twoje pryszcze

Broda

Pryszcze występujące głównie na brodzie świadczą o rozchwianej gospodarce hormonalnej. Pojawiają się one głównie wtedy, kiedy żyjemy w stresie, mało się ruszamy i niezdrowo się odżywiamy. Zazwyczaj przybierają one formę bolesnych gul, które ciężko się goją. Jeżeli zmiana nawyków żywieniowych i stylu życia nie przyniesie efektów, pomóc może wizyta u ginekologa, który przepisze odpowiednie środki hormonalne. Obciążają one jednak wątrobę i przy dłuższym stosowaniu mogą przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

Policzki

Pryszcze na policzkach mogą oznaczać problemy z żołądkiem, jelitem grubym albo płucami. Najczęściej przyczyną ich pojawienia się jest palenie papierosów lub alergie, a także wszelkie nietolerancje pokarmowe.

Obszar pomiędzy brwiami

Pryszcze w tym miejscu świadczą o problemach z wątrobą. Mogą pojawić się również wtedy, gdy nadużywamy alkoholu lub jemy tłusto, a także przy długotrwałym stosowaniu antykoncepcji hormonalnej.

Czoło

Pryszcze na czole mogą oznaczać, że układ trawienny pracuje w sposób nieprawidłowy. Najczęstszą przyczyną powstania trądziku w tym miejscu jest nieprawidłowa dieta (bogata w produkty z białej mąki, przetworzone jedzenie, fast foody czy cukier), która prowadzi do zaburzenia flory bakteryjnej w jelitach oraz zachwiania równowagi kwasowo-zasadowej.

Polecamy: Skuteczny krem w walce z trądzikiem!

Źródło tekstu: http://triki-kosmetyczne-1001.blogspot.com

12 KOMENTARZE

  1. Ja miałam (i niestety jeszcze mam) pryszcze nie na samym czole, a przy włosach, dokładnie na linii twarzy i włosów. Kiedy chciałam to czymś posmarować, lepiły mi się włosy. To jest dopiero szczęście.

  2. Ja miałam pryszcze na całej twarzy, istna masakra …ledwo jedne się skończyły to w tym miejscu pojawiały się nowe. W końcu mama kupiła mi suplement ****, taki z naturalnych składników i w końcu pryszcze znikają. Wiadomo ważne jest utrzymywanie czystości skóry, ale odpowiednie oczyszczanie plus tabletki i twarz pozbywa się pryszczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj