uroda

Stan Twojego zdrowia ma wpływ na wygląd Twojej cery. Sprawdź, co oznaczają Twoje pryszcze.

Trądzikowa mapa twarzy, czyli co oznaczają Twoje pryszcze

Trądzikowa mapa twarzy, czyli co oznaczają Twoje pryszcze

Broda. Pryszcze w tym miejscu świadczą o rozchwianej gospodarce hormonalnej. Pojawiają się one, gdy żyjemy w stresie, mało się ruszamy i niezdrowo się odżywiamy. Zazwyczaj przybierają formę bolesnych gul, które ciężko się goją. Jeśli zmiana nawyków żywieniowych i stylu życia nie przyniesie efektów, pomóc może wizyta u ginekologa, który przepisze odpowiednie środki hormonalne. Obciążają one jednak wątrobę i przy długim stosowaniu mogą przynieść odwrotny efekt.

Policzki. Pryszcze na policzkach oznaczają problemy z żołądkiem, jelitem grubym lub płucami. Najczęściej przyczyną ich pojawienia się jest palenie papierosów lub alergie i wszelkie nietolerancje pokarmowe.

Obszar między brwiami. Pryszcze w tym miejscu świadczą o problemach z wątrobą. Pojawiają się, jeśli nadużywamy alkoholu lub jemy tłusto, a także przy długotrwałym stosowaniu antykoncepcji hormonalnej.

Czoło. Pryszcze na czole oznaczają nieprawidłową pracę układu trawiennego. Najczęstszą przyczyną ich powstania jest nieprawidłowa dieta (bogata w produkty z białej mąki, przetworzone jedzenie, fast foody, cukier), która prowadzi do zaburzenia flory bakteryjnej w jelitach oraz zachwiania równowagi kwasowo-zasadowej.

Źródło tekstu: http://triki-kosmetyczne-1001.blogspot.com || Źródło zdjęć: http://weheartit.com

8 KOMENTARZE

  1. Ja miałam (i niestety jeszcze mam) pryszcze nie na samym czole, a przy włosach, dokładnie na linii twarzy i włosów. Kiedy chciałam to czymś posmarować, lepiły mi się włosy. To jest dopiero szczęście.

  2. Ja miałam pryszcze na całej twarzy, istna masakra …ledwo jedne się skończyły to w tym miejscu pojawiały się nowe. W końcu mama kupiła mi suplement iqface, taki z naturalnych składników i w końcu pryszcze znikają. Wiadomo ważne jest utrzymywanie czystości skóry, ale odpowiednie oczyszczanie plus te tabletki i twarz pozbywa się pryszczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here