Źródło: Pinterest

Poznaj znaczenia męskich imion, rozpoczynających się na literę A!

Nasze imię ma wpływ na to, jak kształtują się cechy naszej osobowości. Jesteś ciekawa, co oznacza imię Twojego chłopaka? Czytaj dalej!

Znaczenia męskich imion na literę A

Adam

Adam to mężczyzna zdyscyplinowany i poważny. Posiada raczej sztywne i konserwatywne poglądy. W życiu stawia na niezależność, konkrety oraz prostotę. Skrupulatnie wszystko zaplanuje i gwarantuje idealne wykonanie powierzonych mu zadań. Na nim można polegać, choć nie zawsze można się z nim dogadać. Oszczędny w słowach, woli działać. Niestety często jego reakcje są zbyt szczere i prostolinijne, przez co może urazić do żywego. Jest natomiast słowny, oddany, pomocny, a przede wszystkim szalony, czym nierzadko zdumiewa swych przyjaciół i bliskich. Gdy tylko może zapomnieć o sztywnych regułach, staje się uroczym kawalarzem. W związku bywa czuły i delikatny, nie potrafi jednak uwodzić ani zniewalać.

Adolf

To lider idealny – wszechstronnie uzdolniony, bardzo inteligentny i waleczny. Ma tendencje do despotycznych zagrywek wobec podwładnych, cenią go jednak za umiejętność poradzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Potrafi błyskawicznie przejąć inicjatywę. Dalej już podąża za ciosem. Wybiera zawsze najlepsze rozwiązania i nie brak mu pomysłów. Dość chętnie wysłuchuje porad, obdarzając ludzi bezgranicznym zaufaniem. Nie ulega jednak wpływom. Szybko zdobywa sympatię otoczenia i potrafi odnaleźć się w towarzystwie, zwłaszcza kobiet. To czarujący, kulturalny, dystyngowany mężczyzna. Z reguły spokojny oraz opanowany, lepiej jednak nie wystawiać go na próbę. Bliscy i przyjaciele mogą na nim polegać.

Adrian

Adrian to mężczyzna opanowany i cierpliwy. Potrafi osiągnąć zamierzony cel. Zanim jednak podejmie decyzję, dziesięć razy się zastanowi. Wykona bardzo dokładny bilans możliwych zysków i strat. To typowy flegmatyk, stroniący od energicznych zajęć. Działa bardzo powoli, ale pewnie i rozważnie. Nie ulega przy tym wpływom i jest obiektywny. To typ żyjący według określonego i spójnego systemu wartości. Raczej stroni od większego towarzystwa i hucznych rozrywek. Nie miewa wielu przyjaciół, ale ci, którzy przy nim zostaną, mogą czuć się wybrańcami losu. Rzadko popada w konflikty i spory. Ma ugodowy charakter i lubi poukładane życie. Spokojny i wyważony także w sprawach sercowych.

Alan

Alan to mężczyzna raczej spokojny, ugodowy, bezkonfliktowy. Potrafi harmonijnie współistnieć z osobami nawet o zupełnie odmiennych charakterach. Bywa bardzo nieśmiały i cichy. Lubi marzyć. Nie sprawia mu problemu wspólne funkcjonowanie z osobami, które bardzo się od niego różnią. Jest raczej cichym i nieśmiałym marzycielem, w sytuacjach stresowych zamykającym się w sobie. Mężczyzna o tym imieniu jest z natury szlachetny i prawy. Kieruje się w życiu swoimi zasadami moralnymi. Pragnąłby dokonać wielkich rzeczy, jednak jego plany nie zawsze są realistyczne. Z powierzonych obowiązków stara się wywiązywać należycie, ale z czasem popada w rutynę. W miłości – bez wielkich uniesień, jest natomiast wierny i wytrwały

Albert

Ogromna wyobraźnia, niezawodna intuicja i wielka ciekawość świata to cechy wyróżniające Alberta. Mężczyzna ten potrafi uchwycić ukryte aspekty wielu spraw i w nietuzinkowy sposób podejść do ich rozwiązania. Stara się jednak nie wybijać. Miewa bowiem problemy z koncentracją. Mało czym się przejmuje, snuje za to piękne plany i lubi długie filozoficzne dysputy. Chętnie też podejmie każde wyzwanie losu. Czasem musi poleniuchować, ale nie jest to jego domeną. Skromny, nieśmiały, dość flegmatyczny i sentymentalny miewa problemy w sprawach sercowych i kontaktach towarzyskich. Ceni sobie niezależność.

Aleksander

Aleksander jest pracowity, ale ma skłonności do prowadzenia wygodnego życia, zażywania rozkoszy i przyjemności, co powoduje, iż lubi leniuchować. Wie jednak, kiedy się wycofać z uśmiechem, a kiedy podjąć walkę. W swych dążeniach jest wytrwały i zdyscyplinowany, mimo to zbyt często polega na szczęściu. Z reguły bywa subtelny i wrażliwy. Bardzo szybko i trafnie odczytuje intencje innych. Sam z łatwością zmienia postawę w zależności od sytuacji. Z natury jest dobrym mężem, świetnym ojcem i troskliwym gospodarzem. Często broni słabszych i jest wobec nich opiekuńczy, ale posiada też skłonności do dominacji. Ma duszę artysty i trudno go oswoić. Lubi spędzać czas nad książką lub słuchając dobrej muzyki.

Aleksy

To wielki myśliciel i indywidualista, który z lubością oddaje się rozważaniom każdego za i przeciw. Nie należy tym samym do ludzi czynu. Starannie wszystko analizuje, dzięki czemu znajduje wyjście z każdej, nawet beznadziejnej sytuacji. Chętnie do tego pomaga i dzieli się wynikami swej pracy z innymi. Nie pociągają go zaszczyty, unika rozgłosu i trzyma się wytyczonych ścieżek. Twardo obstaje przy swoim zdaniu. Wolny czas poświęca sztuce, głównie awangardowej. Jest nieczuły na pochlebstwa i nieufny wobec ludzi, ale posiada kilku sprawdzonych przyjaciół i cieszy się powszechnym szacunkiem. Ciężko mu się otworzyć, również w sprawach sercowych. Unika uczuciowości. Stawia na pokrewieństwo dusz.

Alex

Mężczyzna noszący to imię jest pewny siebie i bardzo niezależny. Nigdy nie pozwala, by ktoś za niego decydował lub choćby w minimalny sposób wpływał na podejmowane przez niego decyzje. Woli raczej popełniać błędy i się na nich uczyć niż korzystać z cudzego doświadczenia i podążać wydeptanymi przez kogoś ścieżkami. Jest człowiekiem bardzo umiarkowanym i na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma w nim niczego, co zasługiwałoby na specjalną uwagę. Jednak kiedy bliżej się go pozna, widać wyraźniej, że posiada wiele cech, który czynią zeń człowieka niezupełnie przeciętnego, choć raczej nie da się nazwać go osobowością zdecydowanie wybitną pod jakimś względem. Jemu jednak nie zależy na tym, by wyróżniać się jakoś specjalnie z tłumu. Jest człowiekiem wrażliwym na cudzą krzywdę i nie przechodzi obojętnie obok cudzego nieszczęścia. Tym, co najbardziej sobie ceni, jest bez wątpienia wolność myśli i działania i by to uzyskać, jest gotów do wielu poświęceń i może zrezygnować z tego, co dla wielu ludzi jest daleko ważniejsze niż wolność. Marzy o głębokiej, uduchowionej miłości i pociąga go wszystko, co jest właśnie takie.

Alfred

Alfred marzy o byciu bohaterem i wielkich osiągach, zadowala się jednak całkiem przyziemnymi sukcesami. Mimo iż pożąda uznania oraz sławy, jest skromnym i nieśmiałym mężczyzną. Jego natura to sprzeczność sama w sobie. Brak mu woli walki do realizowania własnych wizji. Nie kryje się z tym, iż pracuje dla pieniędzy, ale robi wyłącznie to, co lubi i go interesuje. Dla innych jest pełen uprzejmości oraz delikatności, niemniej potrafi zaskoczyć nagłym sprzeciwem i uporem. Wrodzona nieśmiałość utrudnia mu nawiązywanie relacji z płcią przeciwną. Ten czuły i subtelny mężczyzna zdecydowanie nie jest zdobywcą.

Amadeusz

To introwertyk, nieśmiały do tego stopnia, że ciężko odnaleźć mu się w jakiejkolwiek pracy oraz towarzystwie. Stroni od rywalizacji, konfliktów i chroni się w cieniu. Potrafi mimo to odnieść sukces, jednak po wielu trudach. Nie obiera sobie celów, niewiele planuje. Ostrożnie i nieufnie podchodzi do nowości. Boi się porażek, ponieważ dodatkowo go paraliżują. Właściwie to sam nie wie, czego dokładnie chce od życia. Posiada mimo to bardzo przyjazną naturę. Jest szczery, otwarty na ludzi i gotowy do poświęceń. Idealista! W sferze uczuć zmysłowy oraz romantyczny, chociaż pozornie zdystansowany.

Andrzej

Andrzej jest cholerykiem o żywym usposobieniu. To niezwykle niezależny i pełen ideałów mężczyzna. Niczym dumny awanturnik, posiadający bardzo bogatą osobowość, urodził się, aby zdobywać sławę, majątek i kobiety. Jest mimo to skłonny zarówno do działania, jak i refleksji. Bez większego wysiłku potrafi również wyobrazić sobie całość realizowanego projektu w oparciu o jego najmniejszy szczegół. Ma wyostrzone poczucie sprawiedliwości, dzięki czemu sam potrafi przyznać się do popełnionego błędu. Andrzej jest osobą obiektywną i nie wartościuje swych znajomych, potrafi natomiast idealnie ocenić ludzi. Jest duszą towarzystwa, niezależnie gdzie się znajdzie – przy nim nikt nie zazna nudy.

Antoni

Nie potrafi walnąć twardą pięścią w stół, ale posiada na tyle dużo cierpliwości i determinacji, iż często osiąga planowany cel. Nie jest przebojowy ani agresywny, mimo to można polegać na jego zaangażowaniu. To mężczyzna zdecydowany, solidny oraz odpowiedzialny. Czasem bywa dość powolny i ociąga się z podjęciem wiążących decyzji – nie należy jednak go popędzać ani stosować przymusu. Antoni może nagle stracić całą wewnętrzną równowagę i zamknąć się w sobie. Czasem sprawia wrażenie, iż sam nie wie, czego chce albo nie umie tego wyrazić. Posiada jednak dobrą intuicję, na której polega znacznie częściej niż na logice. W sprawach sercowych nie jest wylewny, ale pozostaje wierny wybrance.

Arkadiusz

Arkadiusz głównie jest ekstrawertykiem, który chętnie niesie pomoc słabszym. Nie kieruje się przy tym emocjami, ale wyostrzonym poczuciem sprawiedliwości. Ma duszę rycerza, zawsze gotowego do walki o słuszną sprawę. Żywo sprzeciwia się każdej krzywdzie oraz dyskryminacji, ale nie jest obłudny. Kierują nim głębokie przekonania. Czasem odcina się od ludzi, aby odpocząć i zebrać myśli. Nieustannie poszukuje ideału w świecie i w sobie. Lubi przy tym ponarzekać na otaczającą go rzeczywistość – nie jest jednak pesymistą. To szarmancki, pełen uroku osobistego, a przy tym niejednokrotnie przystojny mężczyzna. Nie sposób go nie lubić. Jest pełen entuzjazmu i niebanalnych pomysłów.

Arnold

Gdyby lubił się czasem pomęczyć, Arnold mógłby wiele osiągnąć – ma potencjał intelektualny, ale naturę raczej wygodną. To zaradny oraz pewny siebie mężczyzna, który posiada rozległą wiedzę, lecz niestety powierzchowną. Najlepiej, aby praca pokrywała się z jego pasją. Zdarza mu się zaniedbać pilne obowiązki na rzecz hobby. Porażki zawodowe traktuje z gniewem albo lekceważeniem, zawsze obwiniając innych. Wyzwań nie podejmuje głównie z przekory. Jest cholerykiem. Kompan z niego jednak wesoły, przyjaciół ma jednak mało, ale doborowych. To kolekcjoner w pełnym tego słowa znaczeniu. Kocha luksus, markowe rzeczy i dobrą kuchnię. Rodzina również jest dla niego ważna i niechętnie rozstaje się z nią.

Artur

Artur jest introwertykiem, który często zaniedbuje świat zewnętrzny. Lubi chadzać własnymi drogami i niechętnie wyjawia swoje sekrety. Charakteryzuje go bardzo duża indywidualność. Nie jest przy tym zbyt ambitny, ponieważ pragnie ponad wszystko spokojnego i wygodnego życia. Bardzo szybko się męczy i wycofuje, jeśli jakieś zajęcie staje się zbyt absorbujące. Z niebywałym pedantyzmem dba jednak o jakość wykonywanej pracy, niestety tylko przez innych. Nie jest osobą rozmowną, raczej powściągliwą i nieśmiałą. Intryguje tym otoczenie. Nie lubi także zobowiązań i ograniczających swobodę znajomości. Bardzo przeżywa za to sprawy sercowe i przywiązuje do nich wielką wagę.

Chcesz wiedzieć co oznacza imię Twojego chłopaka, przyjaciela lub brata? Napisz je w komentarzu! 🙂

Polecamy: Znaczenia męskich imion na literę J

Źródło: Pinterest
Źródła tekstu: http://www.ksiegaimion.com/imiona-meskiehttp://www.imiona.com | https://www.znaczenie-imion.net/

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj