jak zdobyć zaufanie rodziców
Źródło: Cutewallpaper.org/21/sad-girl-tumblr/view-page-21.html

Wiktoria postanowiła do nas napisać, ponieważ jej rodzice zabraniają jej wielu rzeczy. Czy u Was wygląda na to podobnie?

Rodzice różnie wychowują swoje dzieci. Niektórzy dają młodym dużo swobody, aby udowodnić, że im ufają. Inni stosują liczne zakazy, aby uchronić swoich podopiecznych przed popełnianiem błędów. W takiej sytuacji znalazła się nasza czytelniczka. Przeczytajcie jej list.

,,W domu mam same zakazy!”

,,Cześć, jestem Wiktoria i mam 14 lat. Postanowiłam do Was napisać, bo liczę na to, że otrzymam tu jakieś słowa wsparcia lub porady.

Moi rodzice, a właściwie mama, nie pozwalają mi praktycznie na nic. Tata jeździ tirem, więc więcej go nie ma w domu, niż jest. Zaraz po szkole muszę wracać do domu, nie wolno mi się spotykać, a właściwie to nawet rozmawiać z chłopakami, muszę ubierać się jak zakonnica, nie mogę golić nóg, ani się malować. Mogłabym tak długo wymieniać.

Mama tłumaczy, że próbuje mnie chronić, ale przed czym chronią mnie owłosione nogi? Chyba tylko przed tym, żeby koleżanki traktowały mnie jak jedną z nich, a nie jak dziwadło. To wszystko sprawia, że czuję się wyrzutkiem, nie mam ochoty z nikim rozmawiać na przerwach, a nawet nie mam jak poznać nikogo w Internecie, bo z niego mogę korzystać tylko w celach naukowych.

Mam młodszego 2 lata brata, który może robić wszystko, co chce. Najlepsze jest to, że ostatnio przyszedł do domu z dwoma koleżankami i zamknęli się w pokoju! Oczywiście jestem przekonana, że nie robili tam nic złego, ale pół roku temu kolega z klasy przyszedł oddać mi notatki ze szkoły i wpuściłam go do kuchni. Piliśmy herbatę, kiedy mama wróciła z pracy. Kazała mu się wynosić, a mi zrobiła taką awanturę, jak nigdy dotąd.

Nie wiem już, co mam zrobić, żeby mieć choć trochę luzu. Mama mówi, że dopóki mieszkam pod jej dachem, muszę stosować się do jej zasad. Czy ktoś też ma podobnie albo może był w takiej sytuacji, ale już nie jest? Potrzebuję jakichś wskazówek, bo nie wyobrażam sobie żyć w ten sposób jeszcze 4 lata”.

Polecamy: ,,Mama grzebie w moich rzeczach. Co robić?!”

jak zdobyć zaufanie rodziców
Źródło: https://weheartit.com/entry/153421568

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj