smutna dziewczyna

Dorota nie może znieść tego, że mama notorycznie przegląda jej rzeczy. Co byście jej poradziły?

,,Mama grzebie w moich rzeczach. Co robić?!”

,,Hej, jestem Dorota i piszę do Was, żeby się wyżalić. Chciałabym wiedzieć, czy inne czytelniczki mają taki sam problem, jak ja i jak sobie z tym poradziły.

Generalnie mam dobre życie. Tata dobrze zarabia, mama zajmuje się domem i niczego nam nie brakuje. Nie jesteśmy jakimiś bogaczami, ale głodna nie chodzę, mam swój pokój, dostaję co kilka miesięcy jakiś nowy ciuszek, a raz w roku jeździmy na wakacje. Wiele osób by pewnie pozazdrościło, a ja jeszcze narzekam…

Mam jednak problem, który mocno mnie boli. Moja mama bardzo często grzebie w moich szafkach. Właściwie nie mam swojej prywatności. Ona robi to pod moją nieobecność, jak jestem w szkole. Generalnie mama twierdzi, że nie jestem pełnoletnia, więc ma prawo mnie w ten sposób kontrolować.

To nie tak, że tylko ja jestem w takiej sytuacji, ale moja młodsza siostra ma 5 lat, więc to zupełnie co innego. Ja jestem nastolatką i chciałabym mieć swoje sprawy, choćby pisać pamiętnik, ale to bez sensu, skoro mama go przeczyta.

Kiedyś dostałam Walentynkę i schowałam ją na dno szafy, bo była taka śliczna, że żal było mi ją wyrzucać. Jakoś tydzień czy dwa tygodnie po moja mama przy obiedzie poruszyła ten temat. Zaczęła pytać, czy mam chłopaka i że przecież mogę im wszystko powiedzieć. Generalnie byłam wściekła i zrobiłam awanturę. Powiedziałam, że może gdyby poszła do pracy, to by jej się tak nie nudziło. Mama się popłakała, a Tata stanął po jej stronie i wyszło, że to ja jestem ta najgorsza.

Inna sytuacja była taka, że dostałam od koleżanek na urodziny stringi. Trzymałam je z tyłu szuflady i prałam zawsze ręcznie. Oczywiście mama podczas chowania wypranej bielizny znalazła te majtki i zaczęła komentować, że to chyba nieco za wcześnie na takie gacie…

Powiedzcie mi, czy u Was w domu też to tak wygląda? Może ja faktycznie przesadzam, ale mam już 15 lat i chciałabym mieć swoje sprawy, a nie wszystkim się dzielić z rodzicami. Co robić?”.

Polecamy: ,,Mama nie pozwala nosić mi koszulki z modnym napisem”

1 KOMENTARZ

  1. Myślę, że twoja mama rzeczywiście nie powinna grzebać w twoich rzeczach, może i nie jesteś pełnoletnia, ale jako nastolatka jak najbardziej zasługujesz na więcej prywatności. Jeśli robi to notorycznie i bez powodu (nie np. że zachowujesz się podejrzanie, a ona się martwi) powinnaś jak najszybciej z nią porozmawiać. Jeden raz może nie zadziałać, poproś więc o pomoc innych bliskich, może oni do niej dotrą. Ciężko tu o coś, co mogłoby jak najszybciej i najlepiej rozwiązać problem. Możesz pokusić się o jakiś podstęp czy zrobienie małego psikusa swojej mamie, gdy kolejny raz będzie szperać Ci po szafkach, jednak jest to nieco ryzykowne. Niestety, może być ciężko zmienić zachowanie twojej mamy, gdy ona nie widzi w tym nic złego a na dodatek ojciec jest po jej stronie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj