Źródło: Pinterest

Zastanawiasz się, czy chłopak, który wpadł Ci w oko, jest nieśmiały, czy po prostu nie jest Tobą zainteresowany? W tym wpisie pomożemy Ci rozwiać Twoje wątpliwości!

Często można spotkać się z opinią, że jeśli chłopak jest Tobą zainteresowany, to na pewno znajdzie sposób na to, aby Ci to okazać. Co jednak w przypadku, kiedy on jest nieśmiały? Wtedy sprawy nieco się komplikują. Może podobasz mu się, ale on wstydzi się to okazać? Lepiej zrobić pierwszy krok, czy cierpliwie czekać? Wszystkiego dowiesz się z naszego wpisu.

Jak odróżnić nieśmiałość od braku zainteresowania?

#1. Zacznij od uśmiechu

Uśmiech potrafi wiele zdziałać. Jednocześnie niewiele nim ryzykujesz – większość osób po prostu uzna Cię za wesołą osobę. Uśmiech nie oznacza od razu podrywu. Być może tym gestem zachęcisz chłopaka, do jakiegoś działania. Brak reakcji z jego strony nie musi od razu oznaczać braku zainteresowania Twoją osobą. Niektórzy po prostu wstydzą się uśmiechać.

#2. Przyciągnij go spojrzeniem

W odczytywaniu emocji chłopaka pomocne może być łapanie jego wzroku. Spróbuj kilka razy doprowadzić do tego, aby Wasze spojrzenia się spotkały. Jeżeli on będzie speszony i szybko odwróci wzrok, może to oznaczać, że jest nieśmiały. Z kolei, jeżeli będzie wyglądał na zdziwionego, możliwe, że nie jest Tobą zainteresowany.

#3. Spróbuj się do niego zbliżyć

Aby lepiej poznać chłopaka i dowiedzieć się, co siedzi mu w głowie, postaraj się do niego zbliżyć. Im lepszy będziecie mieć ze sobą kontakt, tym łatwiej odczytasz jego intencje. Na początek spróbuj się z nim zaprzyjaźnić. Może się zdarzyć, że on nie będzie tego chciał – to powinien być dla Ciebie jasny sygnał, że nie jest Tobą zainteresowany.

#4. Zrób pierwszy krok

Do odważnych świat należy! Udało Ci się zbliżyć do chłopaka? To świetnie! Teraz przyszła pora na to, abyś zrobiła pierwszy krok. Zaproś go na spotkanie. Jeśli boisz się, że on odmówi, podkreśl, że będzie ono koleżeńskie. Kto wie, może szybko przerodzi się ono w randkę? 🙂

Nieśmiałość, a może jednak brak zainteresowania?

Prostym sposobem na odróżnienie tych dwóch stanów, jest obserwowanie zachowania chłopaka. Nieśmiały będzie w Twojej obecności zawstydzony. Może też wysyłać sprzeczne sygnały. Niezainteresowany będzie się raczej zachowywał przy Tobie swobodnie (w końcu nie ma się czym przejmować).

Czytaj także: Porady dla nieśmiałych przed pierwszą randką!

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj