Źródło: Pinterest

Przed Tobą pierwsza randka z chłopakiem i boisz się, że z powodu Twojej nieśmiałości spotkanie okaże się klapą? Dzięki naszym wskazówkom wszystko pójdzie jak z płatka!

Pierwsza randka bardzo często wiąże się ze stresem. Jeśli dodatkowo jesteś osobą nieśmiałą, strach i niepewność jeszcze bardziej się pogłębiają. W tym wpisie znajdziesz kilka wskazówek, dzięki którym powinnaś poczuć się pewniej podczas pierwszego spotkania z chłopakiem.

Porady dla nieśmiałych przed pierwszą randką!

#1. Obróć swój stres w żart

Zamiast za wszelką cenę starać się udawać, że jesteś wyluzowana, powiedz o tym, że się stresujesz. Pamiętaj przy tym o uśmiechu! Większość chłopaków zareaguje na tę informację normalne, bo stres to przecież nic niezwykłego! Całkiem możliwe, że on rzuci jakimś żartem, aby rozładować atmosferę, a Ty od razu poczujesz się swobodniej.

#2. Skieruj rozmowę na jego temat

Wiele dziewczyn stresuje się przed pierwszą randką m.in. tym, że podczas spotkania zabraknie tematów do rozmowy. Przygotuj sobie wcześniej kilka pytań, które chciałabyś zadać chłopakowi. Większość osób lubi opowiadać o sobie, więc rozmowa spokojnie będzie się toczyć.

#3. Na randkę idźcie do kina…

Kino to opcja dość często wybierana przez osoby nieśmiałe. Z jednej strony nie musisz przejmować się tematami do rozmowy, ale z drugiej nie będziesz miała możliwości poznać bliżej chłopaka. Po obejrzeniu filmu warto wybrać się gdzieś jeszcze, aby móc swobodnie pogadać.

#4. …albo coś zjeść

Randka w restauracji może być świetnym pomysłem, jeśli jesteś osobą nieśmiałą. Połowę czasu spędzicie na rozmowie, a połowę na jedzeniu. Zresztą, kto nie lubi jeść? 🙂 Takie spotkanie musi być udane!

#5. Ubierz się swobodnie

Odpowiednio dobrany ubiór potrafi dodać pewności siebie. Z kolei jeśli ubierzesz coś, w czym czujesz się niekomfortowo, będziesz jeszcze bardziej spięta. Nie ma sensu zawracać sobie głowy tym, czy spódnica nie odsłania zbyt wiele lub stanik nie wystaje spod bluzki. Lepiej postaw na sprawdzony strój, o którym nie będziesz musiała myśleć.

#6. Rozważ podwójną randkę

Być może Twoja przyjaciółka zgodziłaby się na spotkanie we czworo? Im więcej osób, tym więcej tematów do rozmów. Dodatkowo obecność bliskiej Ci osoby z pewnością dodałaby Ci pewności siebie. Jeśli przyjaciółka wyrazi zgodę na to spotkanie, spytaj chłopaka, czy nie ma nic przeciwko temu.

Czytaj także: 4 zachowania, które na maxa kręcą chłopców!

Źródło: Pinterest

2 KOMENTARZE

  1. Ja na swojej pierwszej randce wypadłam poniżej oczekiwań mojego chłopaka, ale go potem za to przeprosiłam 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj