sporty najlepsze dla początkujących
sporty najlepsze dla początkujących

W tym wpisie znajdziesz rodzaje aktywności fizycznej, jakie będą najlepsze dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportem.

Chciałabyś zacząć ćwiczyć, ale brak Ci kondycji? A może masz do zrzucenia kilka nadprogramowych kilogramów i nie chciałabyś obciążać stawów? Poznaj rodzaje aktywności fizycznej, które będą w sam raz na początek.

Jakie sporty będą najlepsze dla początkujących?

#1. Spacery

To jedna z najbardziej bezpiecznych form aktywności fizycznej. Spacery mają mnóstwo zalet, a główną jest to, że ryzyko wystąpienia kontuzji jest tutaj minimalne. Pamiętaj jedynie o założeniu wygodnego obuwia, aby uniknąć pojawienia się otarć lub odcisków na stopach.

#2. Szybki marsz

Spacery są dobre, ale nie oszukujmy się – ciężko od nich schudnąć. Znacznie lepsze efekty uzyskasz, maszerując. Jeśli się zmęczysz, po prostu zwolnij. W tym wypadku koniecznie załóż sportowe obuwie.

#3. Pływanie

Umiesz pływać? To świetnie! Pływanie to wspaniały sposób na wyrobienie sobie kondycji i zgubienie zbędnych kilogramów. Jest bezpieczne dla stawów

#4. Jazda na rowerze

Ten rodzaj sportu również nie obciąża stawów. Niestety wiąże się z dość dużym, choć na szczęście jednorazowym, wydatkiem. Cena nowego roweru waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Na początek możesz pożyczyć od kogoś rower lub kupić używany, w niższej cenie.

#5. Joga

Joga to rodzaj aktywności fizycznej, która będzie odpowiednia dla każdego, bez względu na wiek czy kondycję. W Internecie znajdziesz mnóstwo filmików, o różnym stopniu trudności. Aby zacząć potrzebujesz jedynie wygodny strój i matę lub koc.

#6. Pilates

Pilates, podobnie jak joga, jest odpowiedni dla każdego. Polecany w szczególności osobom, które borykają się z bólami kręgosłupa lub stawów. Pilates nie tylko wzmacnia mięśnie, ale poprawia także postawę i zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji bądź urazów.

Czytaj także: Jak trenować cardio, żeby efekty były jak najlepsze?

sporty dla początkujących
sporty dla początkujących

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj