Moda lat 90. powróciła do łask!

Dla niektórych to abstrakcja, dla innych niezbyt odległa przeszłość. Jedno jest pewne styl lat 90. kiedyś wzbudzał kontrowersje, a dziś triumfuje stając się znakiem rozpoznawczym niektórych gwiazd.

Moda ma specyficzną cechę. Mianowicie co 20 lat zatacza koło. Mamy rok 2014. Wierzcie lub nie, ale od 1994 roku minęło już 20 lat! Co za tym idzie? Projektanci wracają do tamtych czasów w poszukiwaniu inspiracji. Zaraz za nimi są gwiazdy muzyki i filmu. A jeżeli gwiazdy coś noszą to reszta społeczeństwa nie chce pozostać w tyle. Dlatego w sieciówkach możemy znaleźć większość hitów znanych sprzed 2000 roku.

Wracając do gwiazd. Ze stylu lat 90. całymi garściami czerpie Iggy Azalea. W teledysku do piosenki “Fancy” bezceremonialnie pokazuje stylizacje ze znanego w omawianych czasach filmu pt. “Słodkie zmartwienia”. Oprócz niej ikonami owego stylu są także Rihanna, Miley Cyrus oraz Charli XCX.

Czego szukać w sklepach? Kraciastych koszul i spódnic, duuuużo dżinsu i wszystkiego, co ma prosty krój. Jak nosić się w ten sposób? Na pewno niedosłownie! Na szczęście dawne kroje są uwspółcześnione, dzięki czemu unikniemy niepożądanego efektu ubioru rodem z podstawówki.

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here