Poznaj wszystkie szczegóły dotyczące zabiegu manualnego oczyszczania twarzy! Jakie daje efekty, jakie ma wady, ile trwa i ile kosztuje? Czytaj dalej!

Wszystko, co musisz wiedzieć o zabiegu oczyszczania twarzy

Oczyszczanie manualne u kosmetyczki to bardzo popularny sposób na usunięcie z twarzy wszelkich niedoskonałości. Poniżej znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o tym zabiegu przed wizytą w gabinecie kosmetycznym.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg oczyszczania twarzy? 

Oczyszczanie manualne twarzy jest skierowane głównie do osób z większymi problemami skórnymi. Jeżeli borykasz się z uciążliwymi krostami i wągrami, a twoja cera jest tłusta lub mieszana – śmiało możesz spróbować tego zabiegu. Ta metoda oczyszczania jest też polecana, aby po prostu odświeżyć skórę i usunąć wszelki brud oraz łój gromadzący się na niej. Natomiast jeśli twoje zmiany skórne są „zaognione” lub gdy masz cerę bardzo wrażliwą, chyba nie warto ryzykować. Pamiętaj jednak – nie oznacza to, że każda skóra tłusta i mieszana dobrze zareaguje na zabieg, a bardzo delikatna nie nadaje się do tego rodzaju oczyszczania. Najlepiej wcześniej skonsultować to z doświadczoną kosmetyczką lub dermatologiem.

Jak wygląda sam zabieg oczyszczania twarzy? 

Najpierw należy przygotować skórę do zabiegu, czyli zmyć dokładnie makijaż, użyć toniku, wykonać peeling (jego rodzaj zależy od potrzeb skóry) i nałożyć maskę, która rozpulchni cerę. Kolejnym krokiem jest ogrzanie twarzy przy pomocy pary wodnej, aby skóra stała się maksymalnie miękka. Następnie kosmetyczka przystępuje do głównej części zabiegu – oczyszczania. Jest to nic innego, jak wyciskanie zmian skórnych. Wszystko powinno odbywać się w bardzo sterylnych warunkach. Potem skóra jest dezynfekowana i gotowa na nałożenie maski łagodzącej oraz następnie kremu.

Jakie efekty daje zabieg oczyszczania twarzy?

  • Naskórek się szybciej odnawia, skóra jest ,,jak nowa”;
  • Skóra jest uwolniona od brudu, zalegającego naskórka, więc dużo łatwiej jest wprowadzić składniki aktywne, które lepiej wnikają w głąb skóry, a ich skuteczność jest większa;
  • Czysta skóra szybciej i łatwiej się regeneruje, lepiej ,,oddycha”, co zapewnia jej blask i świeżość;
  • Skóra jest zdrowsza od swojej najgłębszej warstwy, co widać też na zewnątrz. Można powiedzieć, że promienieje.

Wszystko, co musisz wiedzieć o zabiegu oczyszczania twarzy

Jakie wady ma zabieg oczyszczania twarzy?

U niektórych, po regularnym wykonywaniu oczyszczania twarzy, znacznie wzrasta produkcja łoju. W rezultacie nagromadzony łój zatyka rozszerzone pory, tworząc nowe zaskórniki i pryszcze. U innych natomiast zabieg wywołuje reakcje uczuleniowe, więc jeśli masz do tego skłonność – nie decyduj się na takie działanie. Jako kolejną wadę wymienia się ogromne prawdopodobieństwo, wystąpienia licznych blizn i przebarwień po zabiegu. W końcu głównym etapem tego oczyszczania jest wyciskanie, które zrobione w sposób nieumiejętny, może skutkować właśnie śladami na skórze. W związku z tym po wykonaniu zabiegu, nie wolno wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Warto też wcześniej nastawić się na to, że zabieg nie należy do przyjemnych. Szczególnie okolice nosa są bardzo wrażliwe, dlatego, jeśli masz niski próg bólu, to dobrze się zastanów.

Jaki jest koszt zabiegu i jak długo on trwa?

Cena zabiegu może różnić się między salonami kosmetycznymi. Koszt zależy też od kondycji twojej skóry. Ceny zawierają się w przedziale od 50, do nawet 150 złotych. Oczyszczanie manualne może trwać od 60 do 90 minut.

Źródło zdjęć: Pexels

7 KOMENTARZE

  1. Ja chodzę na takie zabiegi profilaktycznie raz na jakieś 4 miesiące do sprawdzonej kosmetyczki. Jestem bardzo zadowolona bo dzięki wizytom moja cera jest w dobrym stanie. Ja polecam takie zabiegi

  2. Ja na wyciąganie wszystkich zaskórników i pryszczy oraz brudu używam specjalnej Azjatyckiej maseczki. Pewnie nie raz bylo widac na instagramie filmiki jak kobieta naklada na twarz czarna maseczke a potem to odrywa co bardzo boli. Koszt jej to ok. 100zl a przesylka 30 jednak warto nie jest to jednorazowe tylko caly sloik. Taka meseczke wykonuje 1 na miesiac i wszystko mi bardzo dokladnie usowa ale boli jak cholerka

  3. Tego zabiegu akurat nie miałam, ale polecam peeling kawitacyjny. Bardzo dobrze oczyszcza, ale taki najbardziej upragniony efekt utrzymuje się tylko przez tydzień.

    • Raczej nie polecamy, bo kosmetyczka ma odpowiednie umiejętności oraz sprzęt. Próbując sama, możesz to zrobić niedokładnie, co grozi tym, że np. zaskórniki otwarte zamiast ?wyjść na zewnątrz? zostaną wciśnięte głębiej w skórę i nawet kosmetyczka nie da rady już nic z nimi zrobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj