porady dla osób noszących okulary

Zobacz, jak w łatwy sposób możesz zadbać o swój wzrok.

Dzisiaj, w czasach gdy jesteśmy otoczeni technologią, dbanie o wzrok jest niezwykle istotne. Ekran smartfona czy komputera nie tylko niekorzystnie wpływa na widzenie, ale także męczy i wysusza nasze oczy. Aby chronić swój wzrok i zmniejszyć ryzyko konieczności noszenia okularów, warto stosować na co dzień kilka prostych zasad.

Zadbaj o swój wzrok w kilku prostych krokach!

#1. Odpowiednia dieta

Posiłki bogate w witaminy A, C i E, a także kwasy omega-3 oraz luteinę to podstawa w dbaniu o nasz wzrok. Znajdziesz je na przykład w rybach, marchewce, szpinaku czy brokułach.

#2. Wizyty u okulisty

Jeśli zaobserwujesz u siebie jakiś problem, nie bagatelizuj tego, tylko jak najszybciej udaj się do specjalisty. Warto kontrolować swój wzrok samemu (choćby poprzez weryfikowanie, czy obraz, który widzimy, nie jest zamazany), a ponadto raz na dwa lata wybrać się do specjalisty.

#3. Odpoczynek od ekranów

Jeśli dużo wpatrujesz się w ekran telefonu albo pracujesz na komputerze, nie zapominaj robieniu przerw, dla swoich oczu. Warto co jakiś czas zrobić sobie chwilkę odpoczynku i np. popatrzeć za okno lub mrugać przez kilka minut. Możesz także kupić w aptece specjalne krople nawilżające, dzięki czemu Twoje oczy nie będą takie wysuszone.

#4. Noszenie okularów przeciwsłonecznych

Naszym oczom szkodzi nie tylko światło emitowane przez ekrany różnych urządzeń, ale również promieniowanie UV. Warto więc, przez cały rok, w słoneczne dni zakładać okulary przeciwsłoneczne. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, aby miały dobry filtr.

#5. Odpowiednia ilość snu

Sen jest ważny dla całego naszego organizmu, w tym także dla naszych oczu, które w tym czasie odpoczywają. Zadbaj o to, aby nie kłaść się zbyt późno i spać około 6-8 godzin na dobę.

A Ty jakie masz sposoby na dbanie o swój wzrok? Podziel się nimi w komentarzu, na pewno komuś się przydadzą! 🙂

Czytaj także: Wszystko co musisz wiedzieć na temat swoich piersi

porady dla osób noszących okulary

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj