Zdrowe odżywianie na talerzu
Źródło: Dlanastolatek.pl / Pinterest

Sprawdź, jak powinien wyglądać Twój talerz z jedzeniem. Zdrowe odżywianie wcale nie jest takie trudne!

Zdrowe odżywianie na talerzu

Zdrowe odżywianie na talerzu
Źródło: Dlanastolatek.pl / Pinterest

Wszędzie słyszymy, że trzeba się zdrowo odżywiać, a moda na bycie fit nie przemija. Wszyscy chcą fajnie wyglądać, ale jak to zrobić? Aby cieszyć się wymarzoną sylwetką, musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe i zacząć się ruszać. Tylko i AŻ tyle wystarczy.

Staraj się, by Twoja dieta była zbilansowana i bogata w składniki odżywcze. Aby to osiągnąć, staraj się, by podczas posiłków, na Twoim talerzu znajdowały się warzywa, węglowodany złożone oraz białka, w proporcji procentowej 50:25:25.

Warzywa – najwięcej wartości odżywczych mają zielone warzywa, takie jak: brokuły, szpinak, brukselka, sałaty. Warto też wzbogacić dietę o pomidory, marchewkę, paprykę, cukinię i bakłażana.

Węglowodany złożone – stopniowo uwalniają energię, dając uczucie sytości na długi czas. Zaliczamy tutaj warzywa strączkowe (fasola, groch, soczewica itp.), pełnoziarniste pieczywo, ciemny ryż i makaron, kasze oraz ziemniaki.

Białko – pełni istotną rolę w procesie budowania mięśni. Znajdziesz je głównie w: chudym mięsie, rybach, nabiale, jajkach i soi.

Czytaj także: Pomysł na szybki FIT obiad

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj