W dzisiejszym wpisie przedstawimy złe, urodowe nawyki. Przekonaj się co robisz źle!

Rutyna nie zawsze idzie w parze z dobrym wyglądem. Niektóre nawyki powtarzane codziennie, mają odwrotny skutek do zamierzonego. Czas najwyższy dostrzec te błędy i zmienić swój rytuał.

Złe nawyki – zerwij z nimi!

Zmień krem

Używasz tego samego kremu od wielu lat? Może czas najwyższy pomyśleć o zmianie? Cera zmienia się z upływem lat, a co za tym idzie, ma inne zapotrzebowania. Poza tym nas skóra przyzwyczaja się po pewnym czasie do danych składników i przestaje na nie reagować. Właściwie dobrana pielęgnacja zaprocentuje w przyszłości. Opóźnisz proces starzenia się, zmarszczki pojawią się później oraz nie będą tak głębokie.

Demakijaż

Przeprowadzony za pomocą wyłącznie wody i mydła wysusza skórę oraz uszkadza jej warstwę ochronną. Dobrym rozwiązaniem jest wybór płynu micelarnego, który oczyszcza skórę oraz nawilża.

Kąpiele

Gorąca kąpiel w wannie jest niezwykle odprężająca, ale niestety nie jest zdrowa dla organizmu. Po pierwsze, możesz nawet zasłabnąć, po drugie, skóra jest przesuszona i narażona na powstawanie pajączków. Korzystaj z tego typu kąpieli nie częściej niż raz w tygodniu.

Peelingi

Złuszczanie skóry odświeża i dodaje skórze blasku, ale też można przesadzić z częstotliwością peelingów. Ich wadą jest podrażnianie skóry – uważać powinny szczególnie osoby z wrażliwą cerą. Czasami lepszym rozwiązaniem jest peeling drobnoziarnisty lub enzymatyczny (w formie maseczki).

Bronzer

Zbyt duża ilość bronzera na twarzy jest częstym błędem wielu dziewczyn. Kosmetyk ten wyszczupla i ociepla twarz, ale zbyt przesadzony efekt dodaje lat i nie wygląda naturalnie. Zwróć też uwagę, żeby Twoja szyja miała zbliżony odcień do twarzy.

Czytaj także: Najczęściej popełniane błędy związane z podkładem

Źródło zdjęć: http://favim.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj