ideał dziewczyny według chłopców
Źródło: Pinterest

Poznaj znaczenia kobiecych imion, rozpoczynających się na literę M!

Nasze imię ma wpływ na to, jak kształtują się cechy naszej osobowości. Jesteś ciekawa, co oznacza Twoje imię? Czytaj dalej!

Znaczenia kobiecych imion na literę M!

Magda

Ma duży temperament, bystry umysł, jest impulsywna. Reaguje dojść nerwowo. Gdy jednak nieco ochłonie można z nią spokojnie porozmawiać na każdy temat. Nie znosi rygorów, stałych obowiązków, regularności.

Magdalena

Potrafi rozwiązać nawet najbardziej zawiłe problemy i znaleźć wyjście z niejednej kłopotliwej sytuacji, pod warunkiem, iż nie jest akurat wzburzona i da się z nią porozumieć. Jest bardzo impulsywna i nie liczy się ze słowami, co w pierwszej chwili zraża do niej ludzi.

Maja

Wyrywa się do wielkich czynów i wzniosłych idei. Nade wszystko chciałaby ulepszyć świat! Ma ogromne możliwości intelektualne i chłonny umysł, a do tego jest pomysłowa. Przez swoje uduchowienie nieraz jednak traci kontakt z rzeczywistością. Posiada przy tym niezależną naturę i z założenia nie zgadza się z opinią większości.

Małgorzata

Małgorzata to choleryczka o dużej impulsywności. Przy niej sprawdza się powiedzenie, iż kobieta zmienną jest. Byle co ją płoszy, wiele porusza i łatwo ją zranić. Ogólnie obdarzona jest życzliwym i spokojnym usposobieniem, ale potrafi gwałtownie zareagować. Posiada chwiejny charakter – chętnie się angażuje, ale łatwo zniechęca, do tego jest wrażliwa na niepowodzenia.

Malwina

Pomysłów, energii i chęci jej nie brak – Malwina nie pracuje jednak dla zaszczytów ani kariery. Satysfakcję czerpie z samej możliwości działania. Nigdy nie postępuje po najniższej linii oporu, chociaż rzadko potrafi wytrzymać długo w jednym miejscu. Wiele podróżuje i kocha przygody.

Marcela

Imię to pochodzi z języka łacińskiego i oznacza ,,mały wojownik”. To wesoła, uśmiechnięta i inteligentna kobieta. Jest towarzyska i ma sporo przyjaciół. Lubi słuchać muzyki i czytać książki, często miewa też oryginalne zainteresowania. Bywa szczera do bólu, ale wychodzi z założenia, że nawet najgorsza prawda jest lepsza od najsłodszego kłamstwa.

Marcelina

To energiczna, zdecydowana i zawzięta kobieta sukcesu. Przyciąga do siebie innych. Jest pełna wdzięku i taktu, choć czasem pokazuje pazur. Lepiej nie wchodzić jej w drogę. Marcelina jest niezwykle uparta oraz ambitna. Nigdy nie odpuszcza. Potrafi być sprytna i przebiegła jak lisica.

Maria

Jest prawdziwą choleryczką, przez co trudno z nią czasem wytrzymać. To kobieta zdecydowana, pracowita, przy tym nieco chmurna i zaborcza, ale posiadającą bogactwo czułości oraz miłości. Jest jednak introwertyczką, która ma skłonność do zamykania się w sobie i niechętnie ujawnia swe myśli oraz uczucia.

Mariola

Jest niezmordowaną pracownicą, gdy warunki sprzyjają. Nie liczy się jednak z karierą. To kobieta stworzona dla rodziny. Angażuje się w obowiązki, jest odpowiedzialna, solidna. Wszystko robi z wielką precyzją i starannością. Nie znosi krytyki! Potrafi być poważną, kiedy trzeba, zdecydowanie częściej jednak dobry humor jej nie opuszcza.

Marlena

Marlena jest bardzo niezależna i ciężko przekonać ją do racji innych. Od dziecka trudno zmobilizować się jej do nauki oraz działania, ponieważ woli poleniuchować i odkłada wszystko na później. Marzy o karierze, bogactwie, podróżach oraz klejnotach, ale liczy raczej na dobre małżeństwo, aby osiągnąć ten cel.

Marta

Lubi kontakty z otoczeniem, ale nie ulega wpływom innych. Twardo stąpa po ziemi i wyróżnia się sporą siłą – zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Nieraz zdobywa przewagę nawet nad płcią przeciwną. Nikt nie potrafi, tak jak ona rozplanować każdej chwili dnia. Niestety zapomina przy tym o byciu ludzką.

Martyna

Martyna posiada bardzo silną wolę, dzięki czemu może osiągnąć każdy cel i zadziwić świat. Jest zdecydowaną indywidualistką – konsekwentną w swych dążeniach i bardzo ambitną. Nie znosi fuszerki i nigdy sobie nie odpuszcza. Potrafi kierować ludźmi, czy wręcz owinąć ich wokół palca, aby sprawnie wykonywali jej polecenia.

Marzanna

Jest zasadniczą kobietą o silnej osobowości, która wie czego chce. Angażuje się w działanie będąc jednocześnie sumienną i słowną. Do tego jest perfekcjonistką tryskającą energią i podejmującą wiele inicjatyw na raz. Nie potrafi długo usiedzieć w miejscu, prowadząc aktywny tryb życia.

Marzena

Żyje nieco na uboczu światowego gwaru. Jest ambitna i lubi się uczyć, a los nie poskąpił jej licznych talentów, jednak jej twórczość pozostaje znana raczej nielicznym. Marzena za wszelką cenę stara się chronić swoją intymność oraz odrębność przed wścibskim okiem. Nie stroni całkiem przed ludźmi.

Michalina

Jest skryta i nieśmiała a jednak potrafi przezwyciężyć największe życiowe trudności. Postępuje zawsze godnie i według przyjętych zobowiązań cechując się arystokratycznymi manierami oraz dystynkcją. Ma świetną intuicję, wysoką inteligencję i dobrą pamięć.

Matylda

Osoba nosząca to imię kieruje się w życiu raczej intuicją, a nie praktyką czy wiedzą. Jest osobą szlachetną, kulturalną, subtelną. Lubi życie artystyczne, więc utrzymuje ścisłe kontakty z ważnymi osobistościami. Sama także próbuje sił na scenie. Lubi pełną gamę kolorów. Ubiera się gustownie i tak by mogła zwracać na siebie uwagę.

Milena

Milena nie jest osobą, którą w pełni da się przewidzieć i kontrolować. Sprawia wrażenie nieśmiałej oraz wątłej, ale w rzeczywistości jest energiczna, stanowcza i aktywna. Nie boi się przeciwności losu. Ceni sobie doskonałość i perfekcję w działaniu. Czasami brak jej jednak poczucia rzeczywistości, ponieważ swe przemyślenia wymienia głównie z pamiętnikiem.

Monika

Monika jest kobietą zdecydowaną i szybką, która uparcie dąży do tego, aby jej racja była na wierzchu. Ma w sobie coś z choleryka. Sama sobą rozporządza i nie pozwala przejąć kontroli innym. Ceni przy tym ład i porządek. Uwielbia towarzystwo i jest bardzo sympatyczną oraz uśmiechniętą osobą. Łatwo dostosowuje się do otoczenia, ale nie ulega wpływom innych ludzi.

Chcesz wiedzieć co oznacza Twoje imię? Napisz je w komentarzu! 🙂

Polecamy: Znaczenia kobiecych imion na literę N!

Źródło: Pinterest

Źródła tekstu: http://www.ksiegaimion.com/imiona-zenskiehttp://www.imiona.com

17 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj