Źródło: Pinterest

Poznaj znaczenia kobiecych imion, rozpoczynających się na literę N!

Nasze imię ma wpływ na to, jak kształtują się cechy naszej osobowości. Jesteś ciekawa, co oznacza Twoje imię? Czytaj dalej!

Znaczenia kobiecych imion na literę N!

Nadia

Nadia dobrze rokuje na przyszłość, ale tylko w kwestii kariery. Jest kobietą rozsądną, ambitną oraz bardzo inteligentną. Postrzegana bywa jako zarozumiała i zbyt niezależna. Cieszą ją własne sukcesy, dlatego robi wszystko, aby wywiązywać się z zadań i zdobywać laury uznania. Za wszelką cenę stara się błyszczeć w towarzystwie, zachowując się nieraz hałaśliwie i na granicy dobrego smaku. Zraża do siebie ludzi i nie cieszy się zbytnią sympatią. Przyjaciół zdobywa z trudnością. Bywa wybuchowa i nadmiernie szczera, co zdecydowanie nie pomaga jej towarzysko. Jej niepodważalną zaletą jest wielkie poczucie humoru, którym rozładowuje napiętą atmosferę. W związku to ona rządzi, a o tę władzę zawzięcie walczy..

Natalia

Posiada subtelny charakter, jakkolwiek potrafi być stanowcza, a nawet groźna. Ma bardzo duże ambicje i równie wielkie możliwości. Nie ulega wpływom, zachowując przy tym wiele taktu i samodzielności. Gdy coś postanowi szkoda czasu, sił i energii, aby namawiać ją do zmiany decyzji. Posiada niezachwianą pewność siebie, dzięki czemu zachowuje zimną krew w kryzysowych momentach. Niestety jest bardzo subiektywna i ocenia wszystko po swojemu. Z reguły nie ufa ludziom i ma niewielu prawdziwych przyjaciół, chociaż to bardzo miła, szczera i pomocna osoba. Miłość traktuje poważnie, ale nie łatwo zdobyć jej serce. Bywa dumna i pamiętliwa – mści się za każdą niesprawiedliwość i źle znosi porażki.

Natasza

Natasza dla wielu to typowa kobieta, ponieważ jest zmienna i ulega nastrojom. Nie wiadomo, kiedy wybuchnie, a kiedy zacznie się śmiać. Nie znosi monotonnych zajęć, dłuższego przebywania w jednym miejscu i nudnych obowiązków. Ona przebojem zdobywa świat a energia życiowa wręcz ją rozsadza. Musi być tam, gdzie coś się akurat dzieje. Nie wiadomo jak, ale zawsze wychodzi na swoje i wywiązuje się z zadań. Jest ekstrawagancką oraz zagadkową osobą, która posiada wyjątkowe zdolności przystosowawcze oraz nieprzeciętny urok. Wie, jak wykorzystać swe atuty, ale nie jest kokietką. Zmysłowa, wierna i bardzo rodzinna.

Nikola

To ambitna i zaradna kobieta – może nawet czasem zbyt ambitna. Nie pozwala sobą kierować, nie przyjmuje dobrych rad i jest bardzo uparta. Nie jest przez to łatwa w kontaktach. Jeśli ktoś wtrąci się w jej sprawy albo zwróci jej uwagę na niewłaściwe postępowanie, może liczyć się z zerwaniem znajomości. Nikola doskonale wie, czego chce od życia. Ma ustalony plan działania i nikt nie wpłynie na jej decyzję. Kreuje się na wyrocznię w sprawach mody, stylu oraz elegancji. Chętnie udziela porad – nawet nieproszona. Jest kobietą świadomą swego wdzięku i uroku, co często wykorzystuje w interesach. Cieszy się dużym powodzeniem i otwarcie kokietuje. Miłość uważa jednak za najważniejszą wartość. Poszukuje księcia z bajki.

Nina

Nina to dość skryta, nieśmiała i tajemnicza osoba. Przyciąga do siebie ludzi i jest lubiana, mimo to stroni od licznych znajomości. Jest nieufna i niezwykle ostrożna w kontaktach. Zdecydowanie woli przebywać sama ze sobą i nie nudzi się wówczas. Na co dzień zachowuje postawę pełną godności oraz majestatu. Ukrywa emocje do tego stopnia, iż wydaje się nieczuła i obojętna. Łatwo ją zranić, dlatego broni się przed tym. Jest jednak bardzo sympatyczna, sprawiedliwa i oddana w przyjaźni. Ma spore predyspozycje, by przewodzić w pracy oraz w domu. Potrafi przy tym rządzić bez dyktatury, gdyż nie pochwala narzucania innym swojego punktu widzenia. Nina w dużej mierze jest kobietą opiekuńczą, uczuciową i zmysłową.

Chcesz wiedzieć co oznacza Twoje imię? Napisz je w komentarzu!

Polecamy: Znaczenia kobiecych imion na literę P!

Źródło: Pinterest

Źródła tekstu: http://www.ksiegaimion.com/imiona-zenskiehttp://www.imiona.com

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj