Poznałaś fajnego chłopaka, czujesz że zaczynasz się coraz bardziej angażować w Waszą znajomość, ale jest jedno ale – on jest od Ciebie młodszy. Czy warto się z nim wiązać? Sprawdź!

Związek z młodszym chłopakiem – za i przeciw

Różnica wieku jest mniejsza lub równa rok

Dzielące Was lata są praktycznie niewidoczne. W związku z tym nie powinnaś mieć żadnych obaw przed rozpoczynaniem związku z chłopakiem, który jest od Ciebie tyle młodszy. Co prawda mężczyźni dojrzewają nieco wolniej niż kobiety, te kilka miesięcy, które Was różnią nie powinny stanowić problemu. Istnieje duża szansa, że będziecie tak samo patrzeć na życie, mieć podobne cele i zainteresowania oraz problemy.

Różnica wieku jest większa niż rok

Oczywiście jeśli się kochacie i chcecie być ze sobą, to nikogo nie powinno interesować ile lat Was dzieli, bo przecież nikt za Was życia nie przeżyje. Jeśli jednak wahasz się czy wejść w taki związek, warto, żebyś zwróciła uwagę na kilka rzeczy.

Dzielące Was lata są bardzo widoczne

W młodym wieku tak niestety jest. Im jesteście starsi, tym ta granica się zaciera, ale teraz nawet 2 lata robią różnicę. Ciężko wyobrazić sobie parę, gdzie ona jest w 3 klasie gimnazjum, a on dopiero co skończył podstawówkę i poszedł do pierwszej klasy. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o liceum, czy technikum.

Możesz stać się obiektem kpin

Powodem może być właśnie to, że dzielące Was lata rzucają się w oczy. Oczywiście nie powinnaś się tym przejmować, niemniej jest to nieprzyjemne.

On mógł nie dojrzeć jeszcze do związku

Różnie z tym bywa i czasem nawet starsi od Ciebie chłopcy mogą być nadal niegotowi na związek, jednak im młodszy chłopak, tym to prawdopodobieństwo wzrasta.

On może chcieć zaimponować kumplom

Oczywiście nie musi tak być, ale dla młodych chłopaków kumple są bardzo ważni, a chęć zaimponowania im ogromna. Związek ze starszą od siebie dziewczyną to na pewno coś, czym można się chwalić przed znajomymi.

Jeżeli dobrze czujesz się w jego towarzystwie i widzisz, że on jest tak samo mocno zaangażowany w Waszą relację to nie patrz na to ile lat Was dzieli, bo możesz stracić cenną dla Ciebie znajomość i żałować do końca życia, że nie spróbowałaś. Nie powinnaś również przejmować się opinią innych, bo przecież chodzi o Twoje szczęście 🙂

Związek z młodszym chłopakiem

Źródło zdjęć: Pixabay

2 KOMENTARZE

  1. Ja mam chłopaka który jest młodszy ode mnie o 3 lata. Na szczęście on wygląda na starszego ode mnie. Na poczatku było trudno, zwłaszcza gdy rodzina sie dowiedziała o tym. Znajomi również dziwnie sie patrzyli. Ale wiecie co? To przecież moja sprawa z kim jestem. Na ludzi nie warto zwraca uwagę. To tylko idee społeczne które się przyjęły, że taki wlasnie powinien byc chłopak. Starszy, zbudowany itd. A to przecież chodzi o nas samych. Nie dajcie sobie wmówić tych idei 🙂 Pozdrawiam, całuski !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj