Oto życiowe rady, które możesz przekazać młodszej siostrze.

Każda z nas ma jakieś doświadczenia życiowe. Część z nich jest pozytywna, inne mniej. Gdybyśmy tę widzę miały wcześniej, mogłybyśmy uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Czasu niestety cofnąć się nie da, za to możemy nieco ułatwić życie młodszemu rodzeństwu. W tym wpisie podamy Ci kilka porad, które śmiało możesz przekazać swojej siostrze. Możliwe też, że część informacji przyda się Tobie samej.

Życiowe rady dla młodszej siostry

Rodziców trzeba szanować

To jest oczywiste, ale chcemy napisać tu nieco więcej. Twoi rodzice nie są idealni (bo przecież nikt nie jest) i nie zawsze mają rację. Jednak chcą dla Ciebie jak najlepiej, a Ty dość często doprowadzasz ich do szału, więc właśnie z tego powodu należy im się szacunek. Nawet jeśli nie zawsze rozumiesz i zgadasz się z ich decyzjami, to dopóki z nimi mieszkasz, a oni Cię utrzymują, powinnaś się dostosować.

Język obcy to dziś konieczność

Być możne nie lubisz angielskiego ani niemieckiego i nie chce Ci się ich uczyć. Za parę lat będziesz jednak tego mocno żałować. W większości ogłoszeń o pracę język obcy jest jednym z wymogów, a w niektórych przypadkach oprócz dobrej znajomości angielskiego nie jest wymagane żadne doświadczenie zawodowe. Poziom nauczania w szkole jest niestety najczęściej zbyt niski, dlatego powinnaś wziąć sprawy w swoje ręce.

Nie zadowalaj się byle kim

To, że jakiś chłopak z Tobą rozmawia, nie oznacza, że od razu musisz się na niego ,,rzucać”. Ustal sobie jakieś wymagania wobec potencjalnych kandydatów i nie schodź poniżej pewnego poziomu. Oczywiście nie należy mieć zbyt wygórowanych oczekiwań, ale trzeba się szanować.

Nie pozwól się we wszystkim wyręczać

Oczywiście życie, gdy każdy Ci usługuje, jest o wiele wygodniejsze, ale musisz mieć świadomość, że prędzej czy później będziesz musiała się usamodzielnić. Im więcej nauczysz się robić sama, gdy możesz jeszcze popełniać błędy (i gdy masz obok siebie bliskich, którzy w razie czego mogą Ci pomóc), tym łatwiej będzie Ci później, gdy już wyfruniesz z gniazda.

Im szybciej wymyślisz, co chcesz robić w przyszłości, tym lepiej dla Ciebie

Wiemy, że to może przytłaczać. Właściwie już wybierając liceum, powinniśmy kierować się naszą przyszłością, a przecież dla wielu osób to zbyt wcześnie. Profil wybrany w liceum jest pomocny przy wybieraniu dodatkowych przedmiotów na maturze, a to z kolei ma znaczenie w przypadku wyboru kierunku studiów. Wyboru należy dokonać świadomie, więc jeśli nic Cię szczególnie nie interesuje, zastanów się, który zawód przyniesie Ci w przyszłości pieniądze. Decyzję zawsze można zmienić, ale wymaga to sporego wysiłku i samozaparcia.

Czytaj także: Jak w łatwy sposób nauczyć się angielskiego?

Życiowe rady

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj