czego nie powinieneś mówić dziewczynie!
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/844213892635435473/

W tym wpisie pokażę Wam, jakich zdań lepiej nie wypowiadać do dziewczyn, aby ich nie urazić.

Dziewczyny potrafią być bardzo wrażliwe, szczególnie jeśli chodzi o ich wygląd. Jeśli nie chcesz żadnej urazić, obrazić czy zrazić do siebie, musisz uważać na swoje słownictwo. Pamiętaj, że wypowiadając niektóre ze zdań z naszej listy, możesz zostać uznany za chłopaka, który traktuje kobiety przedmiotowo. Jeśli chcesz pokazać, że masz szacunek do płci przeciwnej, nigdy nie mów dziewczynie:

#1. ?Jesteś brzydka?

Żadna z kobiet nie chciałaby w życiu usłyszeć tego tekstu, tym bardziej od chłopaka, który jej się podoba. Wiele dziewczyn ma obsesję na punkcie wyglądu i robią wszystko, żeby czuć się piękniejszymi i bardziej atrakcyjnymi. Warto też tu dodać, że piękno zewnętrzne zależy od gustu, jak i każdy jest piękny na swój sposób, każdy z nas jest wyjątkowy. Mówiąc dziewczynie, że jest brzydka nie tylko ją urazisz, ale i zniżysz jej samoocenę. Wyjdziesz też na osobę płytką, która kieruje się tylko wyglądem. Jeśli jakaś dziewczyna Ci się nie podoba, spróbuj jej to przekazać w delikatniejszy sposób np. ?masz śliczne oczy i uśmiech, ale wydaje mi się, że do siebie nie pasujemy?. Staraj się jej mówić dużo pozytywów, żeby nie pomyślała, że jest totalnie do niczego.

#2. ?Jesteś gruba?

Nawet jeśli dziewczyna naprawdę jest gruba, nie nazywaj jej tak, gdyż możesz ją urazić. Tym bardziej, że nie zawsze to od nas zależy nasza postura. Możesz ją nazwać w delikatniejszy sposób typu: puszysta, przy kości, zaokrąglona itp. Sam jednak musisz wyczuć w jakim stopniu dziewczyna ma dystans do siebie. Pamiętaj też, aby często chwalić jej charakter.

#3. ?Wyglądasz jak Karyna?

Taki komentarz nie jest odpowiedni nawet jeśli dziewczyna zrobi sobie zbyt mocny makijaż. Zamiast mówić jej, że źle wygląda w makijażu (który pewnie bardzo lubi wykonywać), komplementuj jej naturalny wygląd. Pokaż, że kochasz ją bez tego wszystkiego i jest piękna nawet z drobnymi niedoskonałościami.

#4. ?To ubranie Cię pogrubia?

Nawet jeśli to prawda, nie mów tego wprost dziewczynie, bo może źle to odebrać! Jeśli zapyta Cię jak wygląda, a Ty stwierdzisz, że naprawdę niezbyt szczupło, zaproponuj jej żeby spróbowała coś innego dla porównania albo powiedz, że nie podoba Ci się to ubranie. To są o wiele bezpieczniejsze sposoby.

#5. ?Jesteś tylko pustą lalką?

Wiadomo, że kobiety są różne. Nawet jeśli jakaś bardzo Cię denerwuje albo rani, nigdy nie mów tego tekstu! To nie tylko zaboli tę dziewczynę, ale i Ty wyjdziesz przez to na materialistę. Oprócz tego Twoja rozmówczyni poczuje się jak zabawka, to z pewnością taki tekst ją zezłości i obniży jej samoocenę. Z racji iż nastolatki są bardzo wrażliwe, musisz uważać na słownictwo, bo potem naprawdę może wydarzyć się coś przykrego.

#6. ?X jest ładniejsza od Ciebie?

Porównywanie dziewczyny do innej też nie wchodzi w grę. Szczególnie, że dziewczyny często rywalizują o to, która jest ładniejsza. Mówiąc do niej taki tekst, możesz wzbudzić w niej zazdrość i sprawisz, że będzie chciała być jak X. Sama poczuje się gorsza i z pewnością zrobi jej się bardzo przykro.

#7. ?Moja była jest fajniejsza niż Ty?

Nie dość, że zdanie powyżej jest bardzo chamskie, to na dodatek wspomnienie o byłej lub porównywanie do niej może sprawić dziewczynie wiele przykrości. A pomyśl jakbyś się poczuł, gdyby role się odwróciły?

#8. ?Jesteś ****!?

Jakiekolwiek wulgarne określenie wstawisz w miejsce gwiazdek, jest to bardzo raniący tekst. Mówiąc do dziewczyny w ten sposób okazujesz jej zero procent szacunku, równasz ją z ziemią i z pewnością nie zachowujesz się jak prawdziwy mężczyzna. Pokazujesz za to, że jesteś niewychowanym i niekulturalnym człowiekiem. Nieważne jak bardzo Ciebie zraniła, nie masz prawa obrażać jej w ten sposób, kobieta to taki sam człowiek jak Ty!

#9. ?Nie jesteś dla mnie wystarczająca?

W ten sposób dajesz dziewczynie do zrozumienia, że czegoś jej brakuje lub nie jest wystarczająco atrakcyjna dla Ciebie. Aby przekazać jej, że już Ci się nie podoba, zrób to w delikatniejszy sposób, aby jak najmniej ją urazić. Możesz np. powiedzieć: ?Jesteś naprawdę bardzo fajna, ale trochę nie w moim typie/ uważam, że do siebie nie pasujemy?.

#10. ?Miejsce kobiet jest w kuchni?

Ten tekst może bardzo zezłościć kobiety, podobnie jak inne stereotypy. Dziewczyny pragną być równo traktowane jak i robić wiele ciekawych rzeczy. Mówiąc teksty tego typu, pokażesz, że skoro jesteś mężczyzną to jesteś lepszy i, że to ona ma Ci usługiwać.

Jakie jeszcze teksty powinny się znaleźć na naszej liście?

Czytaj także: 6 rzeczy, które ją kręcą na maxa!

czego nie powinieneś mówić dziewczynie!
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/809733207988324378/

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj