Źródło: https://weheartit.com/entry/103569147

Każdy z nas jest inny. W tym wpisie pokażemy, że nie jest to powód do wstydu.

Wiele nastolatek ma kompleksy, które wywołują u nich uczucie wstydu. Czyjaś odmienność może sprawić, ze ta osoba najchętniej ukrywała by się i nie pokazywała innym ludziom na oczy. Jednak wiele z tych rzeczy, których się wstydzimy jest normalne, a ludzie często nie przywiązują do tego w ogóle uwagi. Poniżej przestawimy Ci listę rzeczy, których kompletnie nie powinnaś się wstydzić.

10 rzeczy, których nie powinnaś się wstydzić

#1. Twój styl ubierania

Każdy z nas ma swój oryginalny styl, a to, że się nie ubierasz jak większość nastolatek w Twoim wieku, wcale nie oznacza, że powinnaś się wstydzić swojego stylu ubierania się lub bać, że inni będą się z Ciebie śmiać. Twoje ciało – możesz ubierać się jak tylko chcesz, nie patrz na innych i po prostu bądź sobą. Ludzie mają Cię lubić za to, jaką jesteś osobą, a nie za to, jak się ubierasz. Nawet jeśli nie stać Cię na markowe ubrania, pamiętaj, że nieraz te tańsze bywają lepszej jakości. A ewentualne śmiechy związane z tym jak ktoś jest ubrany, to objaw bardzo niedojrzałego zachowania.

#2. Rodzina / rodzice

Rodziny czy rodziców się nie wybiera. Jeśli wydaje Ci się, że Twoi rodzice są zbyt troskliwi w stosunku do Ciebie i wstydzisz się z tego powodu, np. zaprosić kogoś do siebie, to pamiętaj, że wiele nastolatków tak ma. Rodzice są różni i niespecjalnie da się ich już zmienić. Zamiast się wstydzić uszanuj to, że Cię kochają. Jeżeli natomiast w Twojej rodzinie ktoś ma problem z uzależnieniem, to sprawa wygląda nieco gorzej. Ciężko jest się nie wstydzić takiego człowieka? Pamiętaj jednak, że to nadal Twoja rodzina, a to, że ktoś jest uzależniony, nie musi świadczyć o tym, że jest złym człowiekiem.

#3. Okres

Każda kobieta ma okres, więc nie ma się czego wstydzić. Możesz mówić o nim wprost. Jeśli jednak przydarzy Ci się z tego powodu jakaś przykra sytuacja (np. ubrudzisz sobie spodnie), możesz odczuwać z tego powodu wstyd. Pamiętaj jednak, że jest to jak najbardziej normalne, i że takie rzeczy się zdarzają, więc staraj się zbytnio nie panikować, ale w spokoju zaradzić takiej sytuacji.

#4. Trądzik

Co prawda trądzik nie wygląda ładnie i bez wątpienia szpeci naszą twarz, jednak pamiętaj, że to nie tragedia i da się temu zaradzić. Ponadto wiele dziewczyn w okresie dojrzewania zmaga się z problemem trądziku, więc jest to jak najbardziej normalne.

#5. Małe piersi

Wiele dziewczyn ma z tego powodu kompleksy, jednak naprawdę nie ma się czego wstydzić. Po pierwsze piersi mogą rosnąć nawet do 20 roku życia, po drugie nie zawsze mniejsze oznacza gorsze (mniejsze w wielu wypadkach mogą być ładniejsze, ale i przede wszystkim wygodniejsze), po trzecie – wiele tutaj zależy od genów, więc to nie Twoja wina, jakimi obdarzyła Cię matka natura. Pamiętaj, że bez względu na rozmiar, każda z nas jest tak samo kobieca 🙂

#6. Rozstępy

Rozstępy w wielu przypadkach nie wyglądają ładnie, ale i na nie można znaleźć sposób. Ponadto to jak najbardziej naturalna sprawa, której nie zawsze da się uniknąć. Mnóstwo ludzi ma rozstępy, a mimo to nie boją się pokazywać, np. w bikini. Ludzie z czasem też przestali zwracać na nie taką uwagę.

#7. Noszenie okularów

Wiele nastolatek bardzo nie lubi chodzić w okularach, a kiedy nie mogą nosić soczewek, mają z tego powodu ogromne kompleksy. Tymczasem bardzo często dobrze dobrane oprawki mogą dodać urody. Co więcej chłopcy coraz częściej przyznają, że podobają im się dziewczyny w okularach. No cóż, wygląda się wtedy na mądrzejszą 🙂

#8. Brak chłopaka

Wszystkie Twoje koleżanki mają drugą połówkę, a Ty nie? To żaden powód do wstydu! Nie ma się w czym śpieszyć, na poważne związki przyjdzie czas, gdy będzie się na to gotowym. Zamiast wstydzić się tego, że jesteś singielką, ciesz się wolnością i większą ilością wolnego czasu, czego niestety w związku jest o wiele mniej.

#9. Bycie niezbyt dobrą w sporcie

Ciągle Ci coś nie wychodzi na wf, przez co nie chce Ci się ćwiczyć i inni się z Ciebie śmieją? Tak, to musi być okropne uczucie, lecz zamiast rezygnować z ćwiczeń z powodu tego, że się wstydzisz swoich umiejętności, może zacznij się szkolić w jakimś sporcie? Poproś znajomych, by nauczyli Cię podstawowych rzeczy w siatkówce, czy piłce nożnej, zacznij więcej się ruszać, a już niedługo z radością będziesz ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego. Pamiętaj też, że nie zawsze wszystko musi Ci wychodzić, nie każdy jest dobry w sporcie, bo każdy ma swoje własne, inne zainteresowania.

#10. Aparat ortodontyczny

Noszenie aparatu jest dobre dla Twojego zdrowia, a nawet przyszłego wyglądu, nawet jeśli na początku trochę boli, to potem naprawdę widać pozytywne efekty. Nie wstydź się, że musisz nosić aparat, coraz więcej nastolatek ma ten sam problem i poniekąd aparaty stają się modne. Coraz więcej chłopaków uważa także, że dzięki nim dziewczyny są bardziej urocze. Czego więc się wstydzić?

A Ty, także wstydzisz się tych rzeczy? Daj nam znać w komentarzu!

Polecamy: Jak się zmotywować? ? 3 szybkie kroki

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj