Źródło: https://favim.com/image/4973027

W tym wpisie znajdziecie listę 30 rzeczy do zrobienia przed trzydziestką.

Większość z Was z pewnością ma jakąś listę rzeczy do zrobienia lub listę marzeń. Być może nasze pomysły się różnią, ale dzisiaj pokażę Wam kilka rzeczy, które mogą się znaleźć na waszej liście ?do zrobienia przed 30?. To trochę moja prywatna lista marzeń, ale może czymś się zainspirujecie. Pamiętajcie, że mamy tylko jedno życie i czasem warto zaszaleć!

30 rzeczy do zrobienia przed trzydziestką

1. Napić się wina starszego od siebie

Dość oklepane, ale bardzo popularne wyzwanie. Pamiętajcie czas ucieka, a im starsze wino, tym droższe!

2. Skoczyć na bungee

Jeśli nie boisz się wysokości, ale lubisz adrenalinę, to coś idealnego dla Ciebie.

3. Skoczyć ze spadochronem

Bardzo fajne wyzywanie i niezapomniane emocje, oczywiście, o ile nie masz lęku wysokości. Jeżeli się boisz, to może warto spróbować przełamać swoje słabości?

4. Zrobić sobie tatuaż

Ciekawe doświadczenie, oczywiście jeśli tatuaże Ci się podobają. Nie musi to być jakiś wymyślny obraz. Musisz pamiętać, że tatuaż zostanie z Tobą na całe życie. Jakiś mały symbol będzie okej. Może to być coś ważnego dla Ciebie.

5. Przeżyć wakacyjną miłość

Chyba każdy z nas chciałby przeżyć wakacyjną miłość, jak z filmów. Naprawdę fajna sprawa i ciekawe doświadczenie!

6. Imprezować do białego rana

Nawet jeśli niekoniecznie lubisz imprezować warto raz przeżyć porządną imprezę do białego rana. Przynajmniej raz w życiu możesz się zabawić!

7. Wsiąść do pociągu byle jakiego

Spontaniczna podróż? Nie ważne gdzie. Zaszalej i jedź przed siebie!

8. Odwiedzić wymarzone miejsce/wulkan/jeden z cudów świata

Każdy z nas na pewno ma miejsce, o podróży do którego zawsze marzył. W moim przypadku jest to Nowa Zelandia. Podróżuj. Baw się i spełniaj marzenia!

9. Skosztować potrawy, która Cię brzydzi

Brzmi okropnie, ale to bardzo ciekawe doświadczenie. Nauczmy się pokonywać bariery! Mam tu na myśli co ekstremalnego, typu ślimaki, żabie udka, ostrygi, a może pieczone robaki? Na pewno coś wymyślisz!

10. Tańczyć boso w deszczu

Dość łatwe wyzwanie, ale nie każdy się na to załapie. Być może już macie to za sobą, a być może nie. Naprawdę warto.

11. Być w dwóch miejscach naraz

Ale tak zupełnie na poważnie! To może być na przykład ustawienie się na granicy dwóch stanów w Ameryce. To brzmi fajnie.

12. Lecieć balonem

13. Nurkować na rafie koralowej

Rafa koralowa to naprawdę piękne zjawisko przyrodnicze. To jest jedna z rzeczy, na której najbardziej mi zależy. Może ktoś z Was też o tym marzy?

14. Studiować za granicą

Studia i praca za granicą to na pewno ciekawe doświadczenie, próba usamodzielnienia się oraz świetna okazja, by porządnie nauczyć się języka.

15. Spędzić noc pod gołym niebem

Noc na świeżym powietrzu i gapienie się w gwiazdy, najlepiej z ukochaną osobą. Marzenie! Warto to zrobić, choćby dla samego piękna gwiazd nocą.

16. Wydać książkę

To już marzenie nie dla każdego, ale też na pewno ciekawe doświadczenie i dobra okazja do pozostawienia czegoś po sobie na tym świecie.

17. Zagrać w filmie

Oczywiście zagranie głównej roli bez szkoły aktorskiej raczej odpada, ale nawet jako statysta. Brzmi fajnie. Więc czemu nie spróbować? Korzystajmy z życia na maksa!

18. Znać jeden język obcy perfekcyjnie

To raczej powinność. Znajomość języków obcych ułatwia nam życie i daje wiele możliwości. Nie trzeba znać wszystkich języków. Warto umieć jeden, ale perfekcyjnie.

19. Kąpać się nago

Dla kogoś może wydawać się dziwne. Ale chyba większość z nas zna to uczucie, kiedy uwalniamy się z ubrań i po prostu czujemy się wolni. Oczywiście mowa tu o kąpieli w morzu/oceanie/basenie.

20. Wyprowadzić się z domu i mieć własne mieszkanie

Każdy z nas w głębi serca chciałby się usamodzielnić. Zapewne większość z nas słyszała pod tym względem docinki od rodziców: ?Nie wiem, jak Ty sobie kiedyś w życiu poradzisz?, ?Nic w tym domu nie umiesz zrobić?, ?Zamieszkasz sam/a to zobaczysz jak to jest?. Brzmi znajomo? No właśnie. Jeśli mamy taką możliwość i chęć warto spróbować chociaż przez chwilę żyć na własny koszt, we własnym mieszkaniu, to warto spróbować. Być może to okaże się tym, czego od życia oczekiwaliście lub docenicie trud, jaki rodzice wkładają w utrzymanie domu i całej rodziny.

21. Przeżyć tydzień offline

Tydzień offline? Tak! Odstawiamy na bok internet, a najlepiej wszystkie urządzenia elektroniczne. Brzmi strasznie? Dla niektórych wytrzymanie bez komórki kilka godzin to wyzwanie, a co dopiero tydzień? To bardzo interesujące wyzwanie. Pokażmy w ten sposób dorosłym, że wcale nie jesteśmy uzależnieni od mediów społecznościowych i telefonów, skoro tak uparcie niektórzy o tym przekonują.

22. Posadzić drzewo

Mówią, że prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, spłodzić syna i zasadzić drzewo. Czy ja wiem, czy to jest akurat to, co powinien zrobić mężczyzna, aby w ogóle nim być? Jednak nie w tym rzecz. Posadźmy drzewo, zaopiekujmy się nim jak własnym dzieckiem, aby wyrosło potężne i piękne. Czy jesteśmy w stanie to zrobić? Na to pytanie odpowiedzcie sobie już sami.

23. Spróbować swoich sił w każdym zawodzie

Ile raz zadawaliśmy sobie to pytanie: Kim ja będę w przyszłości? Czy szkoła, którą wybrałam/em jest odpowiednia? Czy kiedyś znajdę dobrą pracę? Z pewnością dręczyły Was te wątpliwości. Aktualnie mało kto pracuje w swoim zawodzie. Na rynku mamy dostęp do wielu kursów, które umożliwiają nam przebranżowienie się z różnych dziedzin. Podoba Ci się kilka rzeczy? Nie ma problemu. Sprawdź się, czy sobie poradzisz. Poszukuj tego, co naprawdę lubisz. Być może dopiero w ten sposób odkryjesz prawdziwą pasję i przyjemność z pracy.

24. Nauczyć się strzelać z łuku

Strzelanie z łuku. Brzmi super! A właściwie, czemu by nie spróbować? Myślę, że to nie będzie przydatna umiejętność, a nawet nie powinna taką być. Jednak sam fakt i spróbowanie czegoś nowego, nieco niebezpiecznego, jest okej.

25. Pójść na koncert idola

Nie wiem, czy znajdzie się tu ktoś, kto nie lubi słuchać muzyki. Ulubiony zespół? Dla mnie 5sos i Black Veil Brides. A Twój ulubiony zespół? Marzysz, aby ich usłyszeć na żywo? Jeśli masz możliwość, po prostu to zrób. Szkoda życia, a marzenia są po to, by je spełniać!

26. Założyć firmę

Własne, nawet jednoosobowe działalności gospodarcze, są obecnie bardzo popularne. Masz pomysł na biznes? Masz pełną zdolność do czynności prawnych, a w dodatku masz status studenta? Twoja firma może działać bez odprowadzania podatków! Nawet jeśli jesteś starszy/a możesz to zrobić, wystarczy trochę o tym poczytać. Nie ma to jak być szefem dla samego siebie. Brzmi fajnie? Pogadaj ze znajomymi, może wspólnie będziecie w stanie stworzyć coś fajnego. Jeśli masz naprawdę dobry pomysł, nie wahaj się.

27. Nauczyć się języka migowego

Choćby ze względu na szacunek do głuchoniemych osób.

28. Pójść do opery

To chyba niecodzienne zajęcie ?zwykłych? ludzi. Naprawdę chciałabym zobaczyć kiedyś operę i jakieś przedstawienie baletowe.

29. Mieć własne miejsce, do którego można uciec, z gwarancją, że będziemy tam tylko my

Jak dla mnie atrakcja znana tylko z książek lub filmów. Chciałabym mieć takie miejsce, jednak jeszcze go nie znalazłam.

30. Nauczyć się konkretnego tańca perfekcyjnie

Pole dance, salsa, rumba, taniec brzucha. To może być jakikolwiek rodzaj tańca, ale ważne aby być w tym mistrzem.

Bonusy:

  • Zrobić szpagat
  • Pojechać na mecz Barcelony
  • W 80 dni dookoła świata
  • Wysłać miłosny list w butelce
  • Przyjęcie – niespodzianka dla przyjaciela
  • Milczeć przez jeden dzień
  • Powiedzieć wszystkim, których kocham, że ich kocham
  • Mieć męża i dzieci

A Wy macie taką listę? Jak Wam idzie realizacja punktów? Podzielcie się z nami swoimi pomysłami. Czy Wasze marzenia to tylko zachcianki, czy naprawdę starcie się realizować swoje cele?

Polecamy: Droga do artysty, czyli jak wyzwolić w sobie twórcę

Źródło: Pinterest

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj