Źródło: Favim

W dzisiejszym wpisie przedstawiamy Wam korzyści, wynikające z picia wody.

Zapewne słyszałyście już kiedyś o tym, że należy pić minimum 2 litry wody dziennie. Jeśli nie widzicie sensu, picia AŻ takiej ilości wody, to ten wpis jest właśnie dla Was!

Dlaczego warto pić wodę?

#1. Woda nie ma kalorii, a ma wiele cennych minerałów

Woda (jak same zapewne wiecie) nie posiada kalorii, a ma za to wiele cennych minerałów, które są potrzebne naszemu organizmowi do prawidłowego działania. Porównajcie ją np. z sokiem jabłkowym. Ma on aż 125 kcal w 1 szklance i dodatkowo nie ma on aż tylu wartości, co zwykła woda mineralna.

#2. Woda najlepiej nawadnia nasz organizm

Skoro trzeba pić te 2 litry płynów, to przecież nie musi to być woda prawda? Niby prawda, ale tak naprawdę to właśnie woda najlepiej nawadnia organizm. Inne napoje mogą nawet odwadniać nasz organizm. A jak dobrze wiecie odwodnienie to nic dobrego.

#3. Woda powstrzymuje apetyt

Czułyście kiedyś głód pomimo tego, że jadłyście niecałą godzinkę temu? Jeśli tak, to bierzcie pod uwagę, że takowy głód mógł być spowodowany zbyt małą ilością płynów w organizmie. Na takie sytuacje najlepsza jest szklanka wody – zwykle po jej wypiciu, uczucie głodu mija.

#4. Woda poprawia wygląd cery

Zapewne część z Was ma problemy z suchą cerą. Przyczyn tego może być wiele, ale jedną z najbardziej popularnych jest właśnie zbyt mała ilość wody. Skoro nasz organizm składa się w dużej mierze z wody, to nawet jej najmniejszy niedobór sprawi, że nasza skóra nie będzie odpowiednio nawodniona. Woda działa korzystanie również na problemy skórne, gdyż wypłukuje z organizmu toksyny, które mogą być przyczyną niedoskonałości.

Polecamy: 3 przyczyny wzdętego brzucha

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj