Źródło: Pinterest

Poznaj 5 ważnych rzeczy, o których każda nastolatka powinna wiedzieć!

5 rzeczy, które każda nastolatka musi wiedzieć

Bycie nastolatką nie jest proste. Z jednej strony marzymy o samodzielności i byciu traktowaną jak osoba dorosła, a z drugiej strony nadal potrzebujemy wsparcia rodziców i poczucia, że są gdzieś obok. W codziennym biegu dorośli nie zawsze mogą poświęcić nam wystarczająco dużo uwagi i nie są w stanie przekazać nam wszystkich istotnych mądrości życiowych. W naszym dzisiejszym wpisie zamieściłyśmy 5 istotnych rzeczy, o których (być może) nikt Wam nie powiedział, a są one niezwykle ważne!

#1. Uważnie dobieraj przyjaciół

Mając kilkanaście lat najczęściej bardzo pragniemy akceptacji wśród rówieśników. Bycie lubianym przez innych jest dla nas tak ważne, że możemy pochopnie nazwać przyjacielem kogoś, kto zupełnie na to nie zasługuje. Strach przed byciem samotnym dodatkowo może sprawić, że będziesz tkwić w toksycznej relacji i pozwolisz ściągać się na samo dno.

#2. Brak chłopaka nie czyni Cię gorszą od innych

Presja otoczenia i chęć udowodnienia całemu światu, że jesteś atrakcyjna, mogą popchnąć Cię w ramiona niewłaściwej osoby. Uwierz, że nie musisz za wszelką cenę mieć chłopaka w wieku 15 lat. Spokojnie możesz zacząć związek w wieku 17, 19, a nawet 21 lat lub później! Relacje rozpoczęte w tak młodym wieku rzadko kończą się ślubem. Kiedyś poznasz wspaniałego chłopaka, z którym zapragniesz spędzić resztę swojego życia – on może nie być szczęśliwy, gdy dowie się, że miałaś pięciu przed nim. Zresztą, sama chyba nie chciałabyś odwrotnej sytuacji, prawda? Im jesteś starsza, tym mądrzejszych wyborów dokonujesz.

#3. Kiedyś będziesz pewna siebie

Okres dojrzewania kojarzy nam się głównie z trądzikiem, wahaniem wagi i nadmiernym wydzielaniem sebum. Tyle wystarczy, aby stracić wiarę w siebie i mieć niskie poczucie własnej wartości. Przyjdzie jednak taki moment, że hormony przestaną szaleć, Ty wreszcie poczujesz się piękna i pokochasz siebie. Póki co ,,zainwestuj” w swoją wiedzę, rozwijaj pasje, a za jakiś czas nie będziesz mogła się opędzić od adoratorów.

#4. Zabezpieczenie to podstawa

Być może masz chłopaka i właśnie podjęliście decyzję, aby przenieść Wasz związek na wyższy level. Ty jednak nie bierzesz tabletek, a on wstydzi się kupić gumki i przekonuje Cię, że zdąży ,,wyjść” na czas. Jeżeli nie jesteście gotowi na dziecko (a dopóki nie ukończycie szkoły i nie zaczniecie zarabiać, to raczej nie jesteście), to nie gódź się na takie propozycje. Chłopcy w tym wieku nie są mistrzami w tej dziedzinie i nie wszystkie odruchy potrafią jeszcze kontrolować. Już nawet podczas pierwszego razu można zajść w ciążę (to, że Twojej przyjaciółce się udało, nie oznacza, że Tobie również się uda). Sama pomyśl, czy warto tak ryzykować.

#5. Angielski Ci się przyda

Mało która nastolatka lubi się uczyć i robi to z przyjemnością. Mamy inne, ciekawsze rozrywki. Polski i historia to nuda, a matematyka, fizyka czy chemia jest za trudna. Języki obce są skomplikowane, a zresztą jesteśmy przecież w Polsce. Tak naprawdę nigdy nie wiesz, co może Ci się przyszłości przydać. Obliczanie delty być może nie jest niezbędne, ale angielski może Ci się przydać bardziej, niż Ci się wydaje. Nie tylko na wakacjach lub gdy spotkasz zagubionego obcokrajowca, który zapyta Cię o drogę. Większość firm wymaga znajomości angielskiego na poziomie komunikatywnym od swoich pracowników. Wykorzystaj niepowtarzalną okazję, jaką masz w szkole, na naukę tego języka. Dodatkowo znajdź metodę nauki, która sprawia Ci radość (np. fiszki, oglądanie seriali, słuchanie audiobooków) i ucz się w domu. Zobaczysz, że to Ci się opłaci!

Jakie jeszcze porady byś tu dopisała? Podaj swoje propozycje w komentarzu!

Czytaj także: Jak w łatwy sposób nauczyć się angielskiego?

rzeczy, które każda nastolatka musi wiedzieć

Źródło zdjęć: http://favim.com

4 KOMENTARZE

  1. Fajne rady , wreszcie ktoś mądrze napisał że zamiast w wieku 15 lat szukać „prawdziwej miłości ” lepiej się pouczyć. Mam nadzieję że faktycznie kiedyś będę bardziej pewna siebie i znajdę prawdziwych przyjaciół ?

  2. Możecie zrobić post jak być szczęśliwą bez chłopaka proszę ? Chyba mam z tego powodu depresje… z jednej strony wiem ze przyjdzie w swoim czasie czas na odpowiedniego chłopaka a z drugiej codzienna samotność mnie wykańcza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj