Jeżeli czytasz ten wpis, to na pewno w głowie masz mnóstwo pytań. Czy szamponetki niszczą włosy? Czy kolor będzie taki, jak na zdjęciu? Po ilu myciach kolor wyblaknie? W tym wpisie pomożemy Ci odpowiedzieć na najważniejsze pytania.

Zazwyczaj po szamponetki sięgają nastolatki, które chcą bez większych konsekwencji zaszaleć z kolorem na głowie. Są one przydatne również wtedy, gdy marzymy o zmianie koloru, ale chciałybyśmy najpierw sprawdzić, jak będziemy się prezentować w nowej odsłonie. Przedstawimy Wam najważniejsze informacje dotyczące szamponetek, o których powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na farbowanie.

Wszystko co musisz wiedzieć na temat szamponetek

#1. Czym są szamponetki?

To rodzaj farby, która nie zawiera w swoim składzie amoniaku. Dodatkowo składniki tej farby nie wnikają w głąb włosa, dzięki czemu jest ona bardziej bezpieczna dla włosów.

#2. Jak wyglądają szamponetki?

Szamponetki dostępne są zazwyczaj w postaci saszetek z substancją koloryzującą. Zawartości torebki należy wmasować we włosy (dokładnie w taki sam sposób jak w przypadku zwykłej farby) i pozostawić na około 40 minut. Następnie należy spłukać produkt z włosów tak długo, aż woda będzie przezroczysta.

#3. Jak działają szamponetki?

Szamponetka w przeciwieństwie do zwykłej farby, nie wchłania się w głąb włosa, a jedynie ,,oblepia” go kolorem z zewnątrz.

#4. Przez jaki czas kolor się utrzymuje?

Kolor powinien utrzymać się około 6 myć, jednak w zależności od kondycji włosów, czas ten może ulec zmianie. Im bardziej zniszczone są Twoje włosy, tym ich łuski są bardziej otwarte, a szamponetka będzie łatwiej wnikała w głąb kosmyków. W efekcie kolor będzie utrzymywał się dłużej. W przypadku suchych i chropowatych włosów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że kolor nie zmyje się nawet przez parę miesięcy.

#5. Jak dbać o farbowane włosy?

Po koloryzacji szamponetką warto jeszcze bardziej (niż zazwyczaj) zadbać o nawilżenie włosów. Stosuj odżywki oraz maski do włosów farbowanych, a także olejki, które pomogą dogłębnie nawilżyć kosmyki.

#6. Jaki kolor można uzyskać?

Szamponetka ma służyć do odświeżenia koloru lub do zmiany koloru o kilka tonów, więc nie nastawiaj się na dużą metamorfozę. Jeśli chcesz drastycznie zmienić kolor, to skorzystaj z pomocy fryzjera. Blondynki mogą testować większość z dostępnych na rynku kolorów (zmycie ciemnych odcieni może być problematyczne!), rude mogą próbować z czerwieniami i brązami, natomiast szatynki raczej nie mają co liczyć na szamponetki.

#7. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Jeżeli pomalowałaś włosy szamponetką, ubezpiecz się w parasol, ponieważ podczas deszczu kolor może zostać na ubraniach! Zrezygnuj również z wizyty na basenie, a jeśli to konieczne, załóż szczelny czepek i staraj się nie zanurzać głowy.

Używałaś kiedyś szamponetek? Napisz nam, czy byłaś z nich zadowolona!

Wszystko co musisz wiedzieć na temat szamponetek

Zajrzyj również do wpisów: 

Źródło tekstu: http://fryzurki.blox.pl/2012/07/WSZYSTKO-O-SZAMPONETKACH-CZY-NISZCZA-ILE-TRZYMAJA.html || Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj