Źródło: https://www.bustle.com/p/11-things-gossip-girl-probably-influenced-you-to-buy-36044

W tym wpisie znajdziesz 6 porad, które pomogą Ci odnaleźć się w nowej szkole.

Rozpoczynasz w tym roku naukę w nowej szkole i zastanawiasz się, jak odnajdziesz się w nowym otoczeniu? W tym wpisie znajdziesz 6 wskazówek, które Ci w tym pomogą.

6 porad, dzięki którym odnajdziesz się w nowej szkole

#1. Bądź zorganizowana

Aby nie narobić sobie zaległości już na starcie i nie dać się niczym zaskoczyć, prowadź kalendarz, dzięki któremu będziesz zorganizowana. Zapisuj w nim daty wszystkich zapowiedzianych sprawdzianów, kartkówek oraz zadań domowych.

#2. Skoncentruj się

Im więcej wiadomości uda Ci się wynieść z zajęć, tym mniej czasu będziesz musiała poświęcić na naukę w domu. Słuchaj, notuj i zadawaj pytania – nie tylko pokażesz nauczycielom swoje zaangażowanie, ale przede wszystkim wyniesiesz możliwie jak najwięcej z lekcji.

#3. Myśl pozytywnie

Pozytywne nastawienie jest bardzo ważne. Dzięki niemu łatwiej będzie Ci się odnaleźć w nowym otoczeniu. Postaraj się nie zamartwiać na zapas, tylko powtarzaj sobie, że wszystko będzie dobrze. Zobaczysz, że jeśli tylko w to uwierzysz, to naprawdę tak właśnie będzie 🙂

#4. Nawiąż kontakt z innymi

Nie czekaj, aż inni zrobią pierwszy krok. Sama zacznij działać! Podejdź do samotnej dziewczyny, która wydaje Ci się miła lub do większej grupki i po prostu się przedstaw. Im szybciej to zrobisz, tym będzie Ci łatwiej. Nie przekreślaj nikogo na starcie, ale jeśli poczujesz, że nie nadajcie na tych samych falach, spróbuj nawiązać kontakt z kimś innym.

#5. Nie obgaduj innych za plecami

To może się źle skończyć, szczególnie kiedy wchodzisz w nowe towarzystwo. Nigdy nie możesz mieć pewności, czy ktoś Cię nie podpuszcza, dlatego lepiej nie mówić złego słowa na nikogo. Bądź tą sympatyczną dziewczyną, która wysyła w świat pozytywną energię 🙂

#6. Pakuj torbę dzień wcześniej

Dzięki temu będziesz mogła pospać rano nieco dłużej, co sprawi, że będziesz wypoczęta i w lepszym humorze. Pakując plecak wieczorem i wybierając outfit przed pójściem spać, będziesz mieć pewność, że o niczym nie zapomnisz.

Czytaj także: Jak zaplanować swój dzień, aby mieć czas na wszystko?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj