Poznaj 8 największych błędów, przez które związki najczęściej się rozpadają.

Powody rozpadu związków mogą być różne i nie da się ich z góry przewidzieć. Istnieją jednak pewne zachowania, których powinniśmy unikać, gdyż w szczególny sposób mogą przyczynić się do zakończenia relacji. Nazwijmy te zachowania błędami. W tym wpisie przedstawimy Wam 8 takich błędów, których lepiej się wystrzegać.

8 najczęstszych błędów w związku

Zbyt szybkie angażowanie się

Czasami nie warto się spieszyć. Nie zawsze obie strony oczekują od danej znajomości tego samego. Warto na samym początku być ostrożnym i nie angażować się zbyt szybko, aby uniknąć rozczarowania.

Unikanie trudnych rozmów

To często spotykany i jednocześnie poważny błąd. Zamiatanie problemów pod dywan, ponieważ wygodniej jest o nich nie rozmawiać, wydaje się idealnym rozwiązaniem, ale tak naprawdę to pułapka. Frustracja powoli narasta, aż w pewnym momencie dochodzi do wybuchu. Często dojście do porozumienia jest już wtedy o wiele trudniejsze, niż gdyby wszystkie wątpliwości rozwiązywać od razu.

Spędzanie całego czasu razem

Choć będąc w związku, najchętniej nie rozstawałybyśmy się ze swoją drugą połówką, to jednak warto raz na jakiś czas odpocząć trochę od siebie. Dzięki temu będziecie mieli szansę za sobą zatęsknić i nie znudzicie się sobą zbyt szybko. Każdy potrzebuje też czasem spotkać się tylko w gronie swoich przyjaciół i móc trochę ponarzekać na ukochaną osobę 🙂

Brak zaufania do swojej drugiej połówki

Często w nowy związek wchodzimy z bagażem doświadczeń z poprzednich relacji. Ma to swoje plusy i minusy, ponieważ z jednej strony możemy wyciągnąć wnioski i nie powielać starych błędów, jednak z drugiej strony negatywne doświadczenia niosą za sobą pewne ryzyko. Jeśli osoba, z którą byłyśmy w związku, zawiodła nas i nadużyła naszego zaufania, to całkiem możliwe, że kolejną osobę będziemy trzymać na dystans i też nie będziemy jej wierzyć w to, co nam mówi. Jest to niebezpieczne i może nawet doprowadzić do rozstania, dlatego trzeba pracować nad sobą.

Próba zmiany partnera

Jeśli będziemy próbować na siłę zmieniać coś w swoim partnerze, to on może pomyśleć, że go nie akceptujemy. Związek polega na akceptowaniu swoich wad, choć oczywiście można starać się delikatnie naprowadzić drugą osobę i zmotywować do pracy nad sobą (jeśli np. ma jakieś nałogi, złe przyzwyczajenia lub ubiera się niechlujnie).

Testowanie drugiej osoby

To ma duży związek z brakiem zaufania. Jeśli nie ufamy swojej drugiej połówce, to często pojawia się pokusa, żeby ją sprawdzić. Zakładamy fałszywe profile lub prosimy o pomoc koleżanki, które próbują poderwać naszego chłopaka. Takie zachowanie jest nie fair, a jeśli zostaniemy przyłapane, to partner może nas nawet zostawić i trudno mu się dziwić.

Jakie jeszcze błędy dodałybyście do naszej listy? Piszcie w komentarzach!

Czytajcie także: Jak radzić sobie z kryzysem w związku?

8 najczęstszych błędów w związku

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

4 KOMENTARZE

  1. Między mną, a nim winikło coś zaledwie tydzień temu.
    -poszliśmy swoją paczką [3 kumpli (23-24 lata) i dwie dziewczyny (24 i ja 17 lat)] na imprezę i tam już po alkoholu on złapał mnie za rękę przyciągnął i się pocałowaliśmy, następnego dnia napisał, czy chcę się spotkać ? – I spotkaliśmy się już kilka razy. Jak pocałował mnie drugi raz to zapytałam go czy jesteśmy oficjalnie parą. A on się tak speszył, ze aż go za to przeprosiłam i powiedziałam, ze poczekam aż on zapyta. To odpowiedział, ze poczuł się głupio, bo już myślał, że jesteśmy razem i w takim razie zapyta oficjalnie przy następnym spotkaniu. Ale kolejne spotkanie było, a on nic. Jak tylko zaczęłam temat to znowu tylko mnie pocałował (dlatego jego pocałunki nie sprawiają mi przyjemności). Bo zamyka mi tym buzie od gadania. I nie wiem, czy jest aż tak „nieśmiały”, czy nie chce się zobowiązywać i nie bieże tego na poważnie, bo jestem 8 lat młodsza, a poprószy mu się spodobałam i chce się tylko zabawić. Rozumiem, ze miło jest się całować, trzymać za ręce ale to nie jest związek, a pewnego dnia mnie przeleci, znudzi mi się i mnie zostawi lub nawet nie, bo będzie chciał mieć za przeproszeniem własną dziwkę. On nie chce rozmawiać!!!!
    To jest problem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj