Poznaj 8 największych błędów, przez które związki najczęściej się rozpadają.

Powody rozpadu związków mogą być różne i nie da się ich z góry przewidzieć. Istnieją jednak pewne zachowania, których powinniśmy unikać, gdyż w szczególny sposób mogą przyczynić się do zakończenia relacji. Nazwijmy te zachowania błędami. W tym wpisie przedstawimy Wam 8 takich błędów, których lepiej się wystrzegać.

Błędy popełniane w związku

Zbyt szybkie angażowanie się

Czasami nie warto się spieszyć. Nie zawsze obie strony oczekują od danej znajomości tego samego. Warto na samym początku być ostrożnym i nie angażować się zbyt szybko, aby uniknąć rozczarowania.

Unikanie trudnych rozmów

To często spotykany i jednocześnie poważny błąd. Zamiatanie problemów pod dywan, ponieważ wygodniej jest o nich nie rozmawiać, wydaje się idealnym rozwiązaniem, ale tak naprawdę to pułapka. Frustracja powoli narasta, aż w pewnym momencie dochodzi do wybuchu. Często dojście do porozumienia jest już wtedy o wiele trudniejsze, niż gdyby wszystkie wątpliwości rozwiązywać od razu.

Spędzanie całego czasu razem

Choć będąc w związku, najchętniej nie rozstawałybyśmy się ze swoją drugą połówką, to jednak warto raz na jakiś czas odpocząć trochę od siebie. Dzięki temu będziecie mieli szansę za sobą zatęsknić i nie znudzicie się sobą zbyt szybko. Każdy potrzebuje też czasem spotkać się tylko w gronie swoich przyjaciół i móc trochę ponarzekać na ukochaną osobę 🙂

Brak zaufania do swojej drugiej połówki

Często w nowy związek wchodzimy z bagażem doświadczeń z poprzednich relacji. Ma to swoje plusy i minusy, ponieważ z jednej strony możemy wyciągnąć wnioski i nie powielać starych błędów, jednak z drugiej strony negatywne doświadczenia niosą za sobą pewne ryzyko. Jeśli osoba, z którą byłyśmy w związku, zawiodła nas i nadużyła naszego zaufania, to całkiem możliwe, że kolejną osobę będziemy trzymać na dystans i też nie będziemy jej wierzyć w to, co nam mówi. Jest to niebezpieczne i może nawet doprowadzić do rozstania, dlatego trzeba pracować nad sobą.

Próba zmiany partnera

Jeśli będziemy próbować na siłę zmieniać coś w swoim partnerze, to on może pomyśleć, że go nie akceptujemy. Związek polega na akceptowaniu swoich wad, choć oczywiście można starać się delikatnie naprowadzić drugą osobę i zmotywować do pracy nad sobą (jeśli np. ma jakieś nałogi, złe przyzwyczajenia lub ubiera się niechlujnie).

Testowanie drugiej osoby

To ma duży związek z brakiem zaufania. Jeśli nie ufamy swojej drugiej połówce, to często pojawia się pokusa, żeby ją sprawdzić. Zakładamy fałszywe profile lub prosimy o pomoc koleżanki, które próbują poderwać naszego chłopaka. Takie zachowanie jest nie fair, a jeśli zostaniemy przyłapane, to partner może nas nawet zostawić i trudno mu się dziwić.

Jakie jeszcze błędy dodałybyście do naszej listy? Piszcie w komentarzach!

Czytajcie także: Jak radzić sobie z kryzysem w związku?

8 najczęstszych błędów w związku

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

4 KOMENTARZE

  1. Między mną, a nim winikło coś zaledwie tydzień temu.
    -poszliśmy swoją paczką [3 kumpli (23-24 lata) i dwie dziewczyny (24 i ja 17 lat)] na imprezę i tam już po alkoholu on złapał mnie za rękę przyciągnął i się pocałowaliśmy, następnego dnia napisał, czy chcę się spotkać ? – I spotkaliśmy się już kilka razy. Jak pocałował mnie drugi raz to zapytałam go czy jesteśmy oficjalnie parą. A on się tak speszył, ze aż go za to przeprosiłam i powiedziałam, ze poczekam aż on zapyta. To odpowiedział, ze poczuł się głupio, bo już myślał, że jesteśmy razem i w takim razie zapyta oficjalnie przy następnym spotkaniu. Ale kolejne spotkanie było, a on nic. Jak tylko zaczęłam temat to znowu tylko mnie pocałował (dlatego jego pocałunki nie sprawiają mi przyjemności). Bo zamyka mi tym buzie od gadania. I nie wiem, czy jest aż tak “nieśmiały”, czy nie chce się zobowiązywać i nie bieże tego na poważnie, bo jestem 8 lat młodsza, a poprószy mu się spodobałam i chce się tylko zabawić. Rozumiem, ze miło jest się całować, trzymać za ręce ale to nie jest związek, a pewnego dnia mnie przeleci, znudzi mi się i mnie zostawi lub nawet nie, bo będzie chciał mieć za przeproszeniem własną dziwkę. On nie chce rozmawiać!!!!
    To jest problem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię