Ciekawe miejsca do zobaczenia w Białymstoku
Ciekawe miejsca do zobaczenia w Białymstoku

W tym wpisie przedstawiamy ciekawe miejsca do zobaczenia w Białymstoku. Sprawdź, co warto odwiedzić, będąc w tym mieście.

Wybierasz się po raz pierwszy do stolicy województwa podlaskiego? Nie wiesz, co warto tam zobaczyć? A może mieszkasz w tym mieście i chcesz odkryć nowe miejsca? Przychodzimy z pomocą i przedstawiamy nasze propozycje ciekawych atrakcji do zwiedzenia w Białymstoku.

Ciekawe miejsca do zobaczenia w Białymstoku – CZĘŚĆ 1

#1. Pałac Branickich i jego barokowe ogrody

Jest nazywany Wersalem Podlasia lub Polskim Wersalem. Obecnie jest własnością Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, a część budowli łącznie z ogrodami i dziedzińcem jest otwarta dla zwiedzających. Na terenie Pałacu Branickich znajduje się również Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Pałac, dziedziniec i ogrody tworzą niezwykłą całość, którą koniecznie należy zobaczyć.

#2. Rynek Kościuszki

Prawdopodobnie jest to jedno z pierwszych miejsc, które kojarzy się z Białymstokiem. W jego centrum znajduje się reprezentacyjna promenada i plac tętniący życiem, wokół którego znajduje się mnóstwo restauracji. Oprócz tego przy ulicy Kilińskiego można podziwiać kolorową dekorację parasolek.

#3. Akcent ZOO

To ogród zoologiczny o powierzchni 3 hektarów, który znajduje się na terenie zabytkowego Parku Konstytucji 3-go Maja. W ZOO mieszkają między innymi: żubry, wilki, niedźwiedzie, dziki, daniele, konie oraz różne gatunki ptaków. Zwierzęta można odwiedzić codziennie od kwietnia do końca września, od godziny 9.00 do 18.00. Wstęp do ogrodu jest bezpłatny.

#4. Jumper Park Trampolin

To miejsce, w którym będziesz mogła zrealizować hasło: „skacz do góry, jak kangury”. Oprócz tego czeka na Ciebie wiele innych atrakcji: basen z gąbkami, tor przeszkód czy ścianka wspinaczkowa. Przed wizytą należałoby zadbać o odpowiedni, wygodny ubiór. Warto także zaopatrzyć się w skarpetki antypoślizgowe. Każde wejście na trampoliny rozpoczyna się o pełnej godzinie. Skakanie trwa 60 minut.

#5. Epi-Centrum Nauki

Być może niewiele osób wie o istnieniu tego wyjątkowego i pasjonującego miejsca, w jakim nauka styka się z zabawą. To właśnie tam można się przenieść w świat, w którym pojęcie nudy nie istnieje. Wystawa główna obejmuje około 100 stanowisk doświadczalnych z różnych dziedzin: medycyny, fizyki, mechaniki, telekomunikacji czy transportu. Centrum to mieści się na terenie Stadionu Miejskiego.

#6. Planetarium wraz z Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu w Białymstoku

Oba te punkty mieszczą się w sześciokondygnacyjnej wieży. Dostać się tam można windą bądź schodami. Planetarium (usytuowane na pierwszym piętrze) posiada w swojej ofercie 5 seansów dotyczących tematyki historii astronomii, podróży kosmicznych, jak też Układu Słonecznego. Filmy trwają zazwyczaj po około pół godziny. Z kolei obserwatorium znajduje się na najwyższym poziomie. Ma przykrytą specjalną, ruchomą i otwieraną kopułę. Natomiast jego sercem jest ważący kilkaset kilogramów teleskop ASA 600. To jeden z największych tego typu teleskopów w Polsce.

Jakie jeszcze Twoim zdaniem miejsca warto zwiedzić podczas pobytu w Białymstoku? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Najpiękniejsze zamki na Podkarpaciu!

Ciekawe miejsca do zobaczenia w Białymstoku
Ciekawe miejsca do zobaczenia w Białymstoku

Źródła:

Co zobaczyć w Białymstoku – atrakcje i ciekawe miejsca stolicy Podlasia (robimypodroze.pl)

Atrakcje w Białymstoku – top 15 miejsc, które warto zobaczyć! – Tu Miasto Białystok

Akcent ZOO w Białymstoku – Wikipedia, wolna encyklopedia

Jumper Białystok (jumperpark.pl)

Strona główna – Epi-Centrum Nauki

O nas (uwb.edu.pl)

Obserwatorium z Planetarium – 25 lat UwB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj