Źródło: Pinterest

Nie jesteś zadowolona ze stanu swojej cery? Sprawdź, co sprawia, że jest ona w złej kondycji.

Na kondycję naszej cery wpływa mnóstwo czynników, na które nie zawsze mamy wpływ. Prawdą jednak jest, że za niektóre sprawy odpowiadamy my same. Co konkretnie sprawia, że nasza cera nie jest idealna? Czytaj dalej!

#1. Zła dieta. Słodycze, fast foody, ostre przyprawy to najwięksi wrogowie Twojej cery. Niestety wszystkie te świństwa, które jesz, wychodzą później na twarzy.

#2. Nieodpowiednia pielęgnacja. Czasami bywa tak, że bardzo starasz się dbać o cerę, a efekt jest odwrotny do zamierzonego. Dlaczego tak jest? Otóż starasz się zbyt mocno. Używasz peelingu gruboziarnistego, a masz wrażliwą cerę albo przesuszasz buzię co powoduje zwiększoną produkcję sebum. To tylko 2 przykłady, ale możliwych błędów jest znacznie więcej.

#3. Wyduszasz pryszcze. Kto tego nie robił, niech rzuci kamieniem jako pierwszy. Trzeba jednak być ostrożnym przy tej ,,robocie”. Zawsze myj wcześniej ręce, a najlepiej owiń palce papierem toaletowym, przemyj twarz tonikiem, gdy już będzie po wszystkim. Aha, i najważniejsze – zrób parówkę lub połóż na buzi mokry, ciepły ręcznik, aby zmiękczyć skórę.

#4. Stres. Stres niestety ma negatywny wpływ nie tylko na naszą psychikę, ale również na naszą urodę. Może się on również objawiać w postaci niedoskonałości na twarzy.

#5. Nieświadome roznoszenie bakterii. Mamy na myśli te, które czają się na ręczniku, poszewce od poduszki czy ekranie telefonu. Zamiast ręcznika kąpielowego użyj papierowego, poszewkę wymieniaj co miesiąc, a ekran telefonu czyś możliwie jak najczęściej.

Czytaj także: Jak pozbyć się wąsika?

Źródło zdjęć: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj