Źródło: https://weheartit.com/entry/261779972

Zastanawiasz się, co mogłabyś zmienić w swoim życiu w 2019 roku? Oto nasze propozycje.

Nowy rok to dla wielu ludzi nowa szansa. To, czego nie udało się zrealizować w zeszłym roku, możemy osiągnąć w tym, który właśnie nastał. Mamy na to dużo czasu, bo aż 361 dni. Tylko od nas zależy, jak będą one wyglądać.

Prawdopodobnie przygotowałaś już listę celów albo masz to w planach. Być może podsumowałaś też 2018 rok, a jeśli nie to koniecznie zajrzyj do naszego wpisu: Jak podsumować mijający rok?. W tym wpisie zajmiemy się jednak nie celami, a tym co warto zmienić w swoim życiu. Zmiany te są prostsze do osiągnięcia niż cele, które zazwyczaj wpisujemy na listę, choć część z nich może się pokrywać.

Co warto zmienić w swoim życiu w 2019 roku?

Więcej się uśmiechaj

Na pozór wydaje się to dość proste, ale nie dla każdego jest. Na co dzień często zapominamy o tym, żeby się uśmiechać, a przecież to najlepszy sposób na poprawienie sobie (i innym) humoru. Spróbuj uśmiechać się nie tylko do znajomych, ale również do ludzi mijanych na ulicy.

Zacznij dzień od szklanki wody

Codziennie rano wypijaj szklankę ciepłej wody. Pobudzisz dzięki temu metabolizm, a jeśli chcesz polepszyć walory smakowe wody, dodaj do niej sok z cytryny i plaster świeżego imbiru. Dzięki temu dodatkowo wzmocnisz swoją odporność.

Wstawaj 15 minut wcześniej

Jeśli tylko masz taką możliwość, postaraj się wstać choćby 15 minut wcześniej. Dzięki temu zyskasz czas na zrobienie kilku pobudzających ćwiczeń lub przewietrzysz pokój i zdążysz pościelić łóżko – uwierz, że o wiele przyjemniej jest wejść po południu do pokoju, w którym jest względy ład.

Poświęć pół godziny dziennie na naukę języka

30 minut w ciągu dnia to naprawdę niewiele, a mogą sprawić, że już niedługo opanujesz język obcy w stopniu komunikatywnym. Dzięki temu nie tylko będziesz mieć lepsze oceny w szkole, ale zdobyta wiedza przyda Ci się w życiu, choćby podczas wakacji za granicą.

Zacznij hodować roślinkę

Posiadanie roślinki nie tylko sprawia, że w naszym pokoju robi się piękniej, a powietrze staje się czystsze, ale przede wszystkim uczy nas cierpliwości i systematyczności. Możesz zacząć od czegoś prostego (np. kaktusa), ale podejmij wyzwanie i wyhoduj jakiś kwiat. Satysfakcja gwarantowana 🙂

Planujesz coś zmienić w swoim życiu w 2019 roku? Napisz nam o tym w komentarzu!

Czytaj także: Najlepsze postanowienia noworoczne

Co warto zmienić w swoim życiuŹródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj