Źródło: Pinterest

Brakuje Ci pomysłu, co wpisać na swoją listę postanowień noworocznych? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Cele na Nowy Rok to dość indywidualna sprawa. W końcu każdy z nas jest inny, a nasze marzenia różnią się od siebie. Jeśli jednak chciałabyś dopisać coś do swojej listy lub chwilowo nie masz pomysłu co obrać sobie za cel na ten rok, koniecznie sprawdź naszą listę najlepszych postanowień noworocznych.

Najlepsze postanowienia noworoczne

#1. Praca nad sylwetką. Celowo nie piszemy o chudnięciu, bo przecież są również osoby, które chcą przytyć. Jeśli do tej pory jedynie marzyłaś o ?nowym? ciele, to taki punkt z pewnością powinien znaleźć się na Twojej liście.

#2. Walka z uzależnieniami i słabościami. Tu może znaleźć się wszystko: używki, słodycze, przeklinanie, bałaganiarstwo, czy brak systematyczności (np. w nauce).

#3. Lepsze wyniki w nauce. Oczywiście oceny nie świadczą o naszej inteligencji, ale warto starać się mieć dobre stopnie, bo lepsze wyniki w nauce = większe szanse na dostanie się do wymarzonej szkoły.

#4. Poprawa relacji z rodziną. Ktoś może pomyśleć, że to przecież banał – wystarczy poświęcić 5 minut dziennie i porozmawiać z rodzicami lub rodzeństwem albo wyręczyć któregoś z domowników w jakiejś czynności. Problem jednak w tym, że w życiowym pędzie często się mijamy, wolimy pielęgnować relacje wirtualne zamiast tych prawdziwych i ograniczamy się do zwykłego ,,cześć” rzuconego w biegu. Warto czasami się zatrzymać, zaproponować rodzinny spacer lub wypicie herbaty i poświęcić kilka minut na rozmowę z najbliższymi.

#5. Nauka języka obcego. W dzisiejszych czasach znajomość języka obcego to podstawa, a poziom nauczania w szkole bywa… różny. Dobrym pomysłem jest poświęcenie 30 minut dziennie na samodzielną naukę w domu. Jeśli nie masz problemu z językami to może poucz się czegoś innego? Gotowanie, szycie, programowanie – masz mnóstwo możliwości, a czas na to poświęcony, z pewnością nie będzie marnotrawstwem.

#6. Uszczęśliwianie innych. Pamiętaj, że dobro wraca, a wywołanie uśmiechu na twarzy drugiej osoby da Ci ogromną satysfakcję. Twoja babcia czuje się samotna albo młodsza siostra ma problemy z matematyką? Poświęć im czas i spraw, żeby mieli powody do uśmiechu.

#7. Pokonanie swoich lęków. To może być trudne, ale na pewno warto spróbować się tego podjąć. Czasami konieczna może być pomoc psychologa, ale w takim przypadku tym bardziej powinnaś stanąć do tej walki.

#8. Wizyta u lekarza. Oczywiście nie idź tam na siłę, jeśli nic Ci nie dolega. Może jednak warto byłoby iść do dentysty, dermatologa lub ginekologa? Zadbaj o swoje zdrowie.

Co byście dodały do tej listy? Piszcie w komentarzach! 🙂

Czytaj także: Jak być panią własnego losu?

postanowienia noworoczne
Źródło: https://favim.com/image/4973027/
 Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj