Co warto zobaczyć w Chorwacji
Zdjęcie autorstwa Vincent Rivaud z Pexels

Chorwacja jest krajem często odwiedzanym przez Polaków. W tym wpisie polecimy Wam pięć miejsc, które warto tam zobaczyć.

Przejrzysta woda, zapierające dech w piersiach widoki i piękna pogoda przyciągają do Chorwacji wielu turystów, szczególnie z Polski. W dzisiejszym wpisie pokażemy Wam 5 miejsc, które warto zwiedzić podczas wakacji w Chorwacji.

Co warto zobaczyć w Chorwacji

#1. Plitvickie Jeziora 

Jest to park narodowy, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Chorwacji. Ujęcia zdjęciowe z tego miejsca można bez problemu znaleźć na mapach tego kraju. Krajobraz jezior i wodospadów zapadają w pamięć do końca życia, a odcienie wody, które łączą się ze sobą, są nieprawdopodobne.

#2. Krka

Jest to kolejny park narodowy z jeziorami i wodospadami. Plusem tego miejsca jest obszar przeznaczony do kąpieli blisko pięknego, dużego wodospadu. Minusem jednak są skały, na które można się tam natknąć – zaczynają się nagle i tak samo niespodziewanie kończą, odsłaniając przepaść w głębokiej wodzie. Trzeba być ostrożnym!

#3. Pag

Jest to wyspa na Morzu Adriatyckim, która zalicza się do jednej z największych wysp w Chorwacji. Pag nosi również inne potoczne nazwy, ale najpopularniejsza z nich to Wyspa Księżycowa, ponieważ krajobraz jaki tam można zobaczyć, przypomina strukturę księżyca. Dodatkowo wyspa ta ma najdłuższą linię brzegową z chorwackich wysp i jest dobrze rozwinięta pod względem turystyki. Można tam również zobaczyć kilka ciekawych zabytków.

#4. Kornati

Jest to chorwacki archipelag położony na południe od Zadaru, z którego są organizowane wycieczki rejsowe, umożliwiające dostanie się właśnie na Kornati. Jest to jedno z najczystszych miejsc na Morzu Adriatyckim. Kolory morza przechodzą od głębokiego granatu, aż po lazurowy, a całość zapiera dech w piersiach.

#5. Miasta

Lista miast godnych zwiedzenia jest bardzo długa. Głównymi ośrodkami turystycznymi są miasta (oraz ich okolice i okoliczne wyspy), takie jak: Zadar, Split, Dubrownik, Makarska, Šibenik czy Trogir. Wszystkie one mają piękne zabytki oraz architekturę, która zachwyci fanatyków podróży.

Piękne miasta oraz wyspy to tylko część zalet Chorwacji. Dodatkowym jej plusem jest ciepła woda w morzu czy wysoka temperatura. Minusem dla wielu osób są kamieniste plaże, które pomimo niewygody, mają również swoje plusy (kamienie nie oblepiają ciała, tak jak piasek i gwarantują większą przejrzystość wody).

Polecamy: Co warto zobaczyć w Barcelonie?

Co warto zobaczyć w Chorwacji
Zdjęcie autorstwa Oliver Sjöström z Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj