Co warto zobaczyć w Krakowie?
Pexels

Planujesz wyjazd do Krakowa? W takim razie ten wpis jest przeznaczony właśnie dla Ciebie!

Zapraszamy do drugiej części naszego wpisu, zawierająca najciekawsze miejsca na mapie Krakowa, które powinnaś zwiedzić!

Co warto zobaczyć w Krakowie? #2

#1. Kopiec Kościuszki

Jest on jednym z pięciu kopców w Krakowie. Znajduje się w dzielnicy Zwierzyniec. Zbudowany w latach 1820 – 1823, do dzisiaj jest sporą atrakcją i miejscem, gdzie chodzą na spacery mieszkańcy Krakowa. Niedaleko kopca funkcjonuje Muzeum Kościuszkowskie. Zwiedzanie go niestety jest płatne, ale są dni w roku, kiedy można wejść tam za darmo.

#2. Planty

Jest to park w Krakowie, który jesienią jest niezwykle malowniczy. Otacza on Stare Miasto, a powstał na miejscu byłej fortyfikacji. Planty podzielono na 8 ogrodów m.in. Wawel, Barbakan czy Stradom.

#3. Kazimierz

To część Krakowa, która wchodzi w skład Starego Miasta. To na nim pewną część zajmuje dzielnica żydowska (którą także warto zobaczyć), gdzie przenikała się kultura żydowska wraz z chrześcijańską. Warto zobaczyć zabytki, które znajdują się na Kazimierzu i przejść się jego ?ryneczkiem”.

#4. Kościół Franciszkanów

Znajduje się on na rogu Placu Wszystkich Świętych oraz ulicy Franciszkańskiej. Oprócz wartości religijnych, ma także również piękny wygląd. Jest to kompleks budynków. W jednym z okien niedaleko Kościoła, Jan Paweł II pozdrawiał wiernych, co do dzisiaj jest upamiętniane.

#5. Liban

Jest to potoczne określenie obozu pracy Służby Budowlanej, który utworzyli Niemcy w dzielnicy Podgórze. Obóz istniał od 1942 do 1944 roku. Przebywało tam w jednym czasie około 400 więźniów, co w sumie przez okres istnienia daje ponad 2 tys. osób, które pracowały w kamieniołomie o nazwie Liban. Kiedy zamykano obóz, przebywało tam 170 więźniów, ale 146 udało się uciec. Niestety pozostałych spotkał marny los, gdyż zostali rozstrzelani. W 1993 roku na rzecz filmu ?Lista Schindlera” wybudowano tam scenografię, której duża część została do dzisiaj i ma za zadanie odwzorować miejsce obozu z II wojny światowej.

Jeśli planujesz zwiedzić Kraków w tym roku, to polecamy wybrać się do tego miasta jeszcze jesienią, gdyż spacer Plantami o tej porze roku jest jak z bajki. Dodatkowo klimat i urok Krakowa jest warty do zobaczenia przez wszystkich!

Czytaj także: Co warto zobaczyć w Krakowie? #1

 

Co warto zobaczyć w Krakowie?
Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj