Źródło: Pinterest

Jeśli chciałabyś ćwiczyć jesienią, aby pomimo złej pogody i melancholijnego nastroju nie stracić swojej letniej figury, to w tym wpisie znajdziesz tygodniowy plan z ćwiczeniami.

Przedstawiamy Wam plan treningowy, zawierający propozycje ćwiczeń na każdy dzień tygodnia. Plan jest rozłożony w taki sposób, aby w poszczególne dni były trenowane różne partie ciała. Znajdziesz tu zestawy ćwiczeń przygotowane przez niemiecką trenerkę, Pamelę Reif.

Jesienny plan treningowy na cały tydzień

Rozgrzewka – rozciąganie

Nie zapomnij o rozciąganiu zarówno przed, jak i po treningu. Jest to coś obligatoryjnego i nigdy nie powinnaś pomijać tej części.

#1. Poniedziałek (brzuch)

Aby bardziej się zmęczyć, przed treningiem wyjdź pobiegać przez 30 minut (jeśli dopisze pogoda) lub poskacz na skakance.

#2. Wtorek (nogi)

Jeśli chcesz, możesz pójść pobiegać lub wybrać się na rower, zanim przystąpisz do ćwiczeń zasadniczych.

#3. Środa – dzień przerwy lub yoga

Twoje mięśnie potrzebują przerwy, dlatego daj im się zregenerować. Jeśli jesteś bardziej zaawansowana możesz powtórzyć trening z poniedziałku a w innym wypadku idź na spacer, jeśli nie możesz usiedzieć w miejscu 🙂

#4. Czwartek – pośladki

Przed treningiem możesz pójść pobiegać lub wybrać jazdę na rolkach, wrotkach czy rowerze.

#5. Piątek – ramiona

Tak samo jak w poprzednie dni, wybierz jakąś dodatkową formę aktywności, oprócz samych ćwiczeń na daną partię ciała.

#6. Sobota – całe ciało

Jeżeli czujesz się zmęczona po całym tygodniu, możesz wykonać same ćwiczenia z poniższych treningów, ale zawsze zachęcamy do dodatkowej aktywności fizycznej 🙂

 

Jeszcze raz przypominamy o rozgrzewce. Pamiętaj o niej przed i po treningu, aby nie nabawić się kontuzji. Jeśli będziesz czuła, że jest ciężko, to po prostu odpuść i zrób sobie dzień przerwy. Nie zapominaj, że robisz to dla siebie, a robiąc coś na siłę, możesz tylko nabawić się problemów, które pewnie nie są Ci potrzebne.

Czytaj także: Czy warto brać odżywki białkowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj