Źródło: Pinterest

Chcesz mieć ładne i jędrne pośladki? Katujesz się przysiadami i nie widzisz efektów? Poznaj inne, równie skuteczne, ćwiczenia na tą partię ciała.

Sekretem osób, które posiadają krągłe pośladki jest kombinacja różnych ćwiczeń. Ta partia naszego ciała składa się, aż z trzech mięśni, które uaktywniają się w wyniku różnych czynności, dlatego same przysiady nie zawsze wystarczą. Poniżej przedstawiamy 3 propozycje alternatywnych ćwiczeń, które są równie skuteczne, jak przysiady.

3 ćwiczenia na pośladki ( zamiast przysiadów )

#1. Ćwiczenia na schodach

Są efektywne, ale i łatwo dostępne, gdyż możesz je wykonywać nie tylko na siłowni. Wystarczy, że wybierzesz się na klatkę schodową, bądź inne podobne miejsce. Wchodzenie po schodach nie tylko pozwoli Ci zbudować pośladki, ale też je wymodeluje, pozbędziesz się cellulitu i stracisz trochę kalorii, gdyż jest to jednocześnie trening cardio.

#2. Unoszenie bioder

Jest to bardzo łatwe ćwiczenie, które możesz wykonywać swobodnie w domu. Wystarczy, że położysz się na plecach, ugniesz nogi w kolanach i będziesz na zmianę opuszczać oraz unosić biodra. To ćwiczenie zapewni Ci jeszcze lepsze efekty, jeśli wspomożesz się gumą do ćwiczeń, którą nałożysz na uda. Możesz również wykorzystać dużą butelkę z wodą, którą położysz na miednicy. Aby jeszcze szybciej uzyskać zamierzony efekt, możesz zastosować pulsowanie (rytmiczne zaciskanie pośladków, kiedy biodra są uniesione) oraz odwodzenie i łączenie kolan, kiedy biodra są w górze.

#3. Unoszenie nóg

Uklęknij na macie i podeprzyj się na wyprostowanych rękach, a następnie unoś nogę, zgiętą w kolanie ku górze. Możesz również wykonywać to ćwiczenie odchylając nogę do boku lub (aby uzyskać lepsze efekty) przeplatać ze sobą te dwie metody. Przy tym ćwiczeniu pamiętaj, aby trzymać plecy prosto!

Czytaj także: 3 ćwiczenia na brzuch zamiast brzuszków

Jak wyćwiczyć pośladki i nie schudnąć?
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/661114420282838609/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj