Sprawdź koniecznie, o czym lepiej nie wspominać chłopakowi, jeśli nie chcesz doprowadzić do kłótni.

Są pewne rzeczy, których nie powinno się mówić swojemu chłopakowi jeśli nie chcemy powodować napięcia w naszym związku. Nie chodzi tu oczywiście o zatajanie pewnych informacji bądź okłamywanie go. Czasami jednak, warto ugryźć się w język i pod wpływem impulsu nie wypalić czegoś, czego będziemy potem żałować.

Czego lepiej nie mówić chłopakowi?

,,Mój były…”

Te dwa słowa nie wróżą niczego dobrego. Żaden chłopak nie lubi, kiedy zbyt często wspominasz swojego byłego. Nie znaczy to oczywiście, że masz udawać, że nie było nikogo przed nim. Niemniej jednak ciągłe wspominanie byłego nie jest dobre dla obecnego związku i lepiej się od tego powstrzymać. To co zdarzyło się w przeszłości, niech tam pozostanie. Pod żadnym pozorem nie porównuj swojego obecnego chłopaka do byłego, nawet pod wpływem impulsu. Twój chłopak sam wypytuje o Twoją przeszłość? To, że jest ciekawy, nie oznacza, że powinnaś mu opowiadać o wszystkich szczegółach. Oczywiście nie zachęcamy do kłamstwa, ale w tym wypadku dobrze stosować zasadę ?im mniej wiesz, tym lepiej śpisz?.

,,Wybieraj…”

Nie stawiaj go w sytuacji, kiedy będzie musiał wybierać między tobą, a swoim hobby. Jeśli uważasz, że poświęca ci za mało czasu, to lepiej powiedz mu to w prost. Nie każ jednak wybierać między tobą, a czymś, co także sprawia mu radość. Stawianie go w takiej sytuacji niezbyt ci pomoże, a może bardzo zaszkodzić. Jeśli przeszkadza Ci fakt, że on dużo czasu poświęca na swoje pasje, to może spróbuj się do nich przekonać? Wtedy będzie łatwiej Wam obojgu 🙂

,,Uważasz, że ona jest ładniejsza ode mnie?”

Takie zdania prowadzą tylko do jednego – kłótni. Jeśli od razu naskoczysz na swojego chłopaka za to, że na przykład rozmawiał z jakąś inną dziewczyną, to wyjdziesz na nadmiernie zazdrosną. Po pewnym czasie zrobi się to dla niego bardzo uciążliwe. To, że jesteście razem nie znaczy, że on nie może mieć znajomych pośród dziewczyn. Rozmowa z którąś z nich, nie oznacza od razu zdrady. Dlatego odpuść trochę i nie przesłuchuj go zawsze, kiedy poczujesz odrobinę zazdrości. Chłopak w końcu może nie wytrzymać tego napięcia. W końcu zaufanie w związku to podstawa.

,,Co to za wiadomość?”

Myszkowanie w telefonie swojego chłopaka nie jest dobrym pomysłem. Nie staraj się na siłę zrobić z niego winnego. Tak samo, jeśli zobaczysz przypadkiem, że dostał wiadomość od jakiejś dziewczyny, nie rób mu od razu awantury. Jeżeli wiadomość była przyzwoitej treści (np. ,,Hej. Co tam u ciebie?’’) nie ma raczej powodów do zmartwień. On może mieć koleżanki i nie ma w tym nic dziwnego. Nie rób mu od razu wyrzutów, tylko na spokojnie porozmawiaj, jeśli faktycznie coś cię niepokoi.

,,Jak mogłeś mi od razu nie odpisać?!”

Wysłałaś mu wiadomość i po pięciu minutach nadal nie masz odpowiedzi? Nie wpadaj od razu w panikę. Możliwe, że nie usłyszał przychodzącej wiadomości lub jest bardzo zajęty, a telefon zostawił gdzieś indziej. Spróbuj w takiej sytuacji zadzwonić do niego. Jeśli nie słyszał wiadomości, jest większe prawdopodobieństwo, że usłyszy, kiedy będziesz dzwonić. Rozmawiając już z nim, nie zaczynaj od naskoczenia na niego, że nie odpisał od razu. W końcu każdemu może się zdarzyć. Nie zawsze mamy telefon przy sobie. Możesz dać mu do zrozumienia (na spokojnie), że martwiałaś się, ale nie rób od razu awantury.

,,Domyśl się! / Powinieneś wiedzieć!”

Słowa, których chłopcy zdecydowanie nienawidzą. Nie możesz oczekiwać od swojego chłopaka, że będzie wiedział i domyślał się wszystkiego. On nie czyta ci w myślach! Jeśli jesteś na niego za coś zła, to powiedz mu wprost o co chodzi, a nie każ mu się domyślać. On może nawet nie wiedzieć, że zrobił coś źle. Twoje obrażanie się za każdym razem, kiedy nie będzie czegoś wiedział, w końcu naprawdę go zirytuje. Dlatego mów mu co masz na myśli, a nie będzie niedopowiedzeń.

,,Twoi przyjaciele są beznadziejni”

Wiadomo, że nie musisz lubić wszystkich ludzi wokół, ale czasem pewne uwagi warto zachować dla siebie. Jeśli będziesz obrażała znajomych twojego chłopaka, to pamiętaj, że ranisz także jego. Nikt nie każe ci spędzać z nimi każdej wolnej chwili. Postaraj się jednak ich zaakceptować, ponieważ są oni ważną częścią życia twojego chłopaka. Nie odbieraj mu tego.

,,Czy wyglądam w tym grubo?”

Pytanie, na które chłopak na pewno nie będzie umiał odpowiedzieć. Nie chce skłamać, a z drugiej strony nie chce cię też urazić. Sytuacja bez wyjścia. Lepiej zapytaj, czy dany ciuch jest ładny albo czy dobrze leży. Unikniecie wtedy niezręcznej sytuacji, która może prowadzić do kłótni.

,,Beze mnie nigdzie nie idziesz

Daj mu trochę przestrzeni i zaufaj w pewnych sytuacjach. Jeżeli będziesz przy nim cały czas, może poczuć się osaczony. Czasami warto odpocząć od siebie i zatęsknić.

Czego jeszcze lepiej nie mówić chłopakowi? Piszcie w komentarzach!

Czytaj także: Dlaczego nie warto chodzić z kolegą z klasy?

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj