Sprawdź koniecznie, o czym lepiej mu nie wspominać, jeśli nie chcesz doprowadzić do kłótni.

Są pewne rzeczy, których nie powinno się mówić swojemu chłopakowi jeśli nie chcemy powodować napięcia w naszym związku. Nie chodzi tu oczywiście o zatajanie pewnych informacji bądź okłamywanie go. Czasami jednak, warto ugryźć się w język i pod wpływem impulsu nie wypalić czegoś, czego będziemy potem żałować.

?Mój były…” Te dwa słowa nie wróżą niczego dobrego. Żaden chłopak nie lubi, kiedy zbyt często wspominasz swojego byłego. Nie znaczy to oczywiście, że masz udawać, że nie było nikogo przed nim. Niemniej jednak ciągłe wspominanie byłego nie jest dobre dla obecnego związku i lepiej się od tego powstrzymać. To co zdarzyło się w przeszłości, niech tam pozostanie. Pod żadnym pozorem nie porównuj swojego obecnego chłopaka do byłego, nawet pod wpływem impulsu. Twój chłopak sam wypytuje o Twoją przeszłość? To, że jest ciekawy, nie oznacza, że powinnaś mu opowiadać o wszystkich szczegółach. Oczywiście nie zachęcamy do kłamstwa, ale w tym wypadku dobrze stosować zasadę ?im mniej wiesz, tym lepiej śpisz?.

?Wybieraj…” Nie stawiaj go w sytuacji, kiedy będzie musiał wybierać między tobą, a swoim hobby. Jeśli uważasz, że poświęca ci za mało czasu, to lepiej powiedz mu to w prost. Nie każ jednak wybierać między tobą, a czymś, co także sprawia mu radość. Stawianie go w takiej sytuacji niezbyt ci pomoże, a może bardzo zaszkodzić. Jeśli przeszkadza Ci fakt, że on dużo czasu poświęca na swoje pasje, to może spróbuj się do nich przekonać? Wtedy będzie łatwiej Wam obojgu 🙂

?Uważasz, że ona jest ładniejsza ode mnie?” Takie zdania prowadzą tylko do jednego – kłótni. Jeśli od razu naskoczysz na swojego chłopaka za to, że na przykład rozmawiał z jakąś inną dziewczyną, to wyjdziesz na nadmiernie zazdrosną. Po pewnym czasie zrobi się to dla niego bardzo uciążliwe. To, że jesteście razem nie znaczy, że on nie może mieć znajomych pośród dziewczyn. Rozmowa z którąś z nich, nie oznacza od razu zdrady. Dlatego odpuść trochę i nie przesłuchuj go zawsze, kiedy poczujesz odrobinę zazdrości. Chłopak w końcu może nie wytrzymać tego napięcia. W końcu zaufanie w związku to podstawa.

?Co to za wiadomość?” Myszkowanie w telefonie swojego chłopaka nie jest dobrym pomysłem. Nie staraj się na siłę zrobić z niego winnego. Tak samo, jeśli zobaczysz przypadkiem, że dostał wiadomość od jakiejś dziewczyny, nie rób mu od razu awantury. Jeżeli wiadomość była przyzwoitej treści (np. ?Hej. Co tam u ciebie?’‘) nie ma raczej powodów do zmartwień. On może mieć koleżanki i nie ma w tym nic dziwnego. Nie rób mu od razu wyrzutów, tylko na spokojnie porozmawiaj, jeśli faktycznie coś cię niepokoi.

?Jak mogłeś mi od razu nie odpisać?!” Wysłałaś mu wiadomość i po pięciu minutach nadal nie masz odpowiedzi? Nie wpadaj od razu w panikę. Możliwe, że nie usłyszał przychodzącej wiadomości lub jest bardzo zajęty, a telefon zostawił gdzieś indziej. Spróbuj w takiej sytuacji zadzwonić do niego. Jeśli nie słyszał wiadomości, jest większe prawdopodobieństwo, że usłyszy, kiedy będziesz dzwonić. Rozmawiając już z nim, nie zaczynaj od naskoczenia na niego, że nie odpisał od razu. W końcu każdemu może się zdarzyć. Nie zawsze mamy telefon przy sobie. Możesz dać mu do zrozumienia (na spokojnie), że martwiałaś się, ale nie rób od razu awantury.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here