Źródło: Pinterest

Zastanawiasz się,  czy jest możliwe, żeby kochać kogoś zbyt mocno? W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Wiele dziewczyn martwi się, że ich ukochani nie darzą ich wystarczająco mocnym uczuciem. Prawdą jest jednak taka, że często jedna strona kocha nieco mocniej niż ta druga. Co w sytuacji, gdy uczucie staje się zbyt silne? I czym to grozi? Zastanowimy się nad tym.

Naszym zdaniem jest możliwe, żeby kochać kogoś zbyt mocno, ale najczęściej wynika to z jakiś problemów tej osoby, np. niskiej samooceny. Kompleksy mogą powodować, że jedna ze stron staje się zaborcza, a jej uczucie, zamiast sprawiać radość, zaczyna być męczące. Jest to oczywiście spowodowane strachem przed odrzuceniem i byciem singlem, ale niestety takim zachowaniem można tylko zniechęcić drugą osobę, więc jest to takie błędne koło.

Czym jeszcze może objawiać się kochanie kogoś zbyt mocno? Między innymi spychaniem swoich potrzeb na dalszy plan i pozwalaniem drugiej stronie na wszystko, spełnianiem każdej zachcianki, nawet wbrew sobie. Skąd takie zachowanie? Czasami są to wzorce wyniesione z domu.

Osoby kochające zbyt mocno często nie mają zaufania do partnera i odczuwają potrzebę ciągłej kontroli.

Jak żyć z osobą, która kocha zbyt mocno?

Z pewnością nie jest to proste, ale wierzymy, że miłość jest w stanie pokonać wiele przeciwności. Bardzo ważna w tym wypadku jest rozmowa i nie dawanie tej osobie powodów do zazdrości (często niestety takie osoby same wymyślają sobie powody). Warto zapewnić taką osobę, że nasze uczucie jest równie silne i zapytać co mogłoby sprawić, żeby nam uwierzyła.

Co zrobić, gdy to ja kocham za mocno?

Przede wszystkim warto zacząć od znalezienia przyczyny i próby jej wyeliminowania. Trzeba za wszelką cenę postarać się pokonać swoje lęki, bo swoim zachowaniem można doprowadzić do rozpadu związku. Czasami niestety konieczna jest pomoc specjalisty.

Czy Waszym zdaniem można kogoś kochać za mocno? Czekamy na Wasze opinie! 🙂

Polecamy: Dlaczego on ogląda się za innymi?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj