Co zrobić z rzeczami po byłym chłopaku?
Źródło: Pinterest

Zastanawiasz się, czy powinnaś pozbywać się rzeczy po byłym chłopaku? W tym wpisie podpowiemy Ci, co możesz z nimi zrobić.

Rozstania są zazwyczaj bardzo bolesne, bez względu na to, kto podejmuje decyzję o zakończeniu związku. Chcemy wtedy jak najszybciej o wszystkim zapomnieć, niestety nie zawsze jest to takie proste. Im dłużej trwa związek, tym więcej mamy wspomnień i więcej… pamiątek. No właśnie. Co zrobić z rzeczami po byłym chłopaku? Wyrzucać? A może zostawić? O tym właśnie jest nasz dzisiejszy wpis.

Czy pozbywać się rzeczy po byłym chłopaku?

Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka oczywista, bo wiele zależy od tego, jak bardzo cierpisz po rozstaniu. A może w ogóle nie jest Ci smutno? W takiej sytuacji nie ma sensu wyrzucać pamiątek po byłym chłopaku, szczególnie jeśli te rzeczy mogą Ci się jeszcze przydać. Przecież nie zawsze po dawnej miłości zostaje nam pluszowy miś. Często jest to biżuteria, jakieś ubranie lub inne rzeczy codziennego użytku. Głupotą byłoby się tego pozbywać, tylko dlatego, że otrzymałaś te rzeczy od osoby, z którą nic Cię już nie łączy.

Problem pojawia się w sytuacji, gdy rozstanie miało miejsce stosunkowo niedawno, a Ty bardzo je przeżyłaś. Wtedy każde spojrzenie na rzeczy po byłym chłopaku na nowo rozdrapuje ledwo zagojone rany. Jeżeli czujesz się na siłach, spakuj wszystko do pudła i schowaj na dno szafy. Kiedy nabierzesz dystansu do całej sytuacji, będziesz mogła przejrzeć rzeczy i zdecydować, co z nimi zrobić. Być może stwierdzisz wtedy, że niektóre przedmioty jeszcze Ci się przydadzą, a może nawet uznasz, że warto zachować jakieś wspólne zdjęcia, aby za kilkanaście lat móc zobaczyć, jak się zmieniłaś? Nigdy nic nie wiadomo.

Może okazać się jednak, że chcesz po prostu zapomnieć o zmarnowanym czasie i wiesz, że w tej kwestii nic się nie zmieni. W tej sytuacji warto jak najszybciej pozbyć się rzeczy po byłym chłopaku, aby móc zamknąć ten rozdział i móc iść dalej. Nie wszystko musisz wyrzucać. Część rzeczy z pewnością możesz wydać, a nawet… sprzedać! Satysfakcja z pieniędzy zarobionych w ten sposób – gwarantowana 🙂

Tak naprawdę to, czy zostawisz rzeczy po byłym chłopaku, zależy tylko i wyłącznie od tego, czy jesteś w stanie odciąć się od przeszłości i iść dalej. Jeśli tak, to byłby szkoda pozbywać się wszystkiego, ale jeśli nie, to nie czuj wyrzutów sumienia, tylko bez skrupułów po prostu wyrzuć wszystko i zacznij żyć na nowo.

Czytaj także: 6 największych zagrożeń dla związku!

Co zrobić z rzeczami po byłym chłopaku?
Źródło: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj