jak wyglądać szczupło na zdjęciach
Źródło: Pinterest

W tym wpisie znajdziesz najważniejsze zasady, jakimi powinnaś się kierować podczas dodawania zdjęć w sieci.

Często dodajesz zdjęcia w sieci? A może starasz się tego nie robić, bo chronisz swoją prywatność? Bez względu na to, które zachowanie jest Ci bliższe, warto żebyś znała i stosowała pewne zasady, które mogą uchronić Cię przed wieloma nieprzyjemnościami.

Dodawanie zdjęć w sieci – najważniejsze zasady

#1. Nie publikuj zdjęć, które ktoś może wykorzystać przeciwko Tobie

Pewnie pierwszym co przyszło Ci tutaj na myśl, są nagie zdjęcia. Między innymi o takie nam chodzi, ale nie tylko. Oprócz fotek bez ubrań, w bieliźnie lub w skąpych strojach, mogą to być również zdjęcia z używkami lub z jakiejś imprezy, podczas gdy np. miałaś być chora. Zdziwiłabyś się, ile osób może dotrzeć do takich materiałów i w jaki sposób chcieć je wykorzystać.

#2. Nie dodawaj zdjęć z osobami, które nie wyraziły na to zgody

Nie każdy ma ochotę pokazywać się w sieci, a Ty powinnaś to uszanować. Unikaj też dodawania zdjęć, na których ktoś wyszedł niekorzystnie. Nawet, jeśli ta osoba wyraziła na to zgodę, może prędzej czy później próbować się na Tobie zemścić.

#3. Zwracaj uwagę na drugi plan

Tło zdjęcia jest niezwykle istotne. Ile to już razy ktoś stał się gwiazdą internetu, bo za jego plecami znajdowało się coś kompromitującego. Chyba wolałabyś tego uniknąć, prawda?

#4. Staraj się nie epatować bogactwem

Wiele nastolatek chce swoimi zdjęciami wywołać zazdrość u rówieśników. Może to jednak mieć bardzo negatywne konsekwencje. Jeżeli będziesz się przechwalać bogactwem, może się zdarzyć, że ktoś zapragnie Ci je odebrać. Szczególnie niebezpieczne są sytuacje kiedy na podstawie zdjęć można rozszyfrować cały rozkład Twojego domu, a Ty na dodatek dodajesz właśnie relację z rodzinnych wakacji za granicą.

#5. Nie ograniczaj się wyłącznie do selfie

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby ludzie chętnie oglądali i reagowali na Twoje zdjęcia, to powinnaś zadbać o to, by były one ciekawe. Cała galeria Twoich selfie, z tą samą miną raczej nie będzie dla nikogo interesująca.

Czytaj także: Odważne zdjęcia w internecie ? wrzucać czy nie wrzucać?

Źródło: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj