Czy warto robić operacje plastyczne?
Źródło: https://favim.com/image/5269260

Zastanawiasz się nad operacją plastyczną? Zobacz jakie są plusy, a jakie minusy takich zabiegów.

Operacje plastyczne zyskają na popularności – robią je nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, często też ?zwyczajni” ludzie, a nie celebryci. Jedni robią większe zabiegi, inni mniejsze, a z każdym rokiem poszerzana jest oferta. Jakość i bezpieczeństwo zabiegów zwiększają się, ale mimo tego nadal wielu ludzi jest do nich sceptycznie nastawionych. Czy słusznie? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości!

Czy warto robić operacje plastyczne?

Minusy operacji plastycznych

Zacznijmy od przedstawienia minusów operacji plastycznych.

1. Wysoka cena

Operacje plastyczne nie są tanie. Ceny większości zabiegów zaczynają się od kilku tysięcy złotych, a bardzo często na jednej interwencji się nie kończy. Wiele gwiazd wydało fortunę na operacje plastyczne, aby w końcu poczuć się pięknie w swojej skórze.

2. Uzależnienie

Od operacji plastycznych można się uzależnić! Człowiek nie potrafi wtedy przestać poprawiać swojej urody, a cierpi na tym nie tylko jego portfel, ale również i zdrowie.

3. Nienaturalny wygląd

Czasami już na pierwszy rzut oka można rozpoznać, czy ktoś miał operację plastyczną. Ingerując w swoją urodę trzeba liczyć się z hejtami ze strony innych ludzi, a także brać pod uwagę ryzyko, że efekt końcowy okaże się gorszy niż zakładałyśmy. A zabiegu niestety nie da się cofnąć.

4. Powikłania

Podczas operacji plastycznych mogą pojawić się powikłania, przez które może ucierpieć nasze zdrowie czy samopoczucie. Przed większymi zabiegami często przeprowadza się wywiad, czasem konieczna może być wizyta u lekarza. Wielu ludzi rezygnuje z operacji, bo boi się powikłań albo tego, że zabieg się nie uda.

5. Brak zadowolenia z efektów

Wśród osób decydujących się na operacje plastyczne często zdarza się, że po wszystkim wcale nie czują się piękniejsi, a wręcz odwrotnie. Czują się jakby byli w obcym ciele i nie potrafią zaakceptować nowych wersji siebie.

6. Ingerencja we własne ciało

Jest to kolejna rzecz, która nie odpowiada wielu ludziom. Nie każdy lubi ingerować we własne ciało, są tacy którzy się tego boją. Wiele osób uważa, że naturalne piękno jest najlepsze i najzdrowsze, oraz że powinno się doceniać siebie takim, jakim się jest, bo każdy z nas jest wyjątkowy.

Plusy operacji plastycznych

Teraz przyjrzyjmy się nieco bliżej plusom wynikającym z operacji plastycznych.

1. ?Naprawa” mankamentów naszego wyglądu

Jest to dobra opcja dla osób, które mają jakieś poważne kompleksy albo dla tych, którzy w wyniku wypadku posiadają widoczne blizny czy zniekształcenia. Operacja plastyczna pomaga nadać naszemu ciału lepsze kształty oraz zakryć to, czego wcześniej się wstydziliśmy.

2. Ładniejszy wygląd

Operacje pomagają stać nam zbliżyć się do własnego ideału i sprawiają, że możemy w końcu poczuć się pięknym. Potrafią sprawić, że z brzydkiego kaczątka staniemy się niczym modelki z wybiegu, co często sprawia, że zaczynamy być zadowoleni ze swojego wyglądu.

3. Popularność

Wiele osób dzięki swoim przemianom zyskało sławę oraz rozgłos. Dzięki temu możesz stać się bardziej rozpoznawalna, a inni mogą patrzeć na Ciebie z większym podziwem.

Zanim zdecydujesz się na operację plastyczną dokładnie przeanalizuj wszystkie ?za? i ?przeciw?, porozmawiaj z lekarzem i bliskimi. Pamiętaj, że każda operacja wiąże się z ryzykiem, a podjęta decyzja ma najczęściej wpływ na całe nasze dalsze życie.

Czytaj także: TOP 8 produktów, które poprawią wygląd Twojej cery

Czy warto robić operacje plastyczne?
Źródło: Tumblr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj