zwrot ubrań
Photo by Karolina Grabowska from Pexels

Kupiłaś przez Internet ubrania, które nie spełniają Twoich oczekiwań? Sprawdź, jak należy zapakować paczkę ze zwrotem.

Zakupy online stały się bardzo popularne, a z roku na rok kupujemy przez Internet coraz więcej. Jedną z wad tego rodzaju shoppingu jest brak możliwości przymierzenia ubrania i sprawdzenia jego jakości przed zakupem. W przypadku, gdy otrzymany towar z jakiegoś powodu nam nie odpowiada konieczny staje się zwrot zamówienia. W tym wpisie podpowiadamy, jak zapakować paczkę, którą chcemy oddać.

Zwrot ubrań – jak zapakować paczkę?

O warunkach zwrotu warto poczytać jeszcze przez złożeniem zamówienia. Każdy sklep ma nieco inne procedury, dlatego warto upewnić się, czy są one dla nas zrozumiałe. Jeżeli sklep nie jest zbyt znany, a opis zwrotu jest zagmatwany lub nie ma go w ogóle, to zastanów się, czy na pewno powinnaś robić zakupy na danej stronie.

Coraz więcej sklepów na szczęście wychodzi na przeciw swoim klientom i oferuje darmowy zwrot albo dołącza gotowy formularz zwrotu do paczki.

Pamiętaj, że kupując przez Internet masz prawo zwrócić towar przez 14 dni, bez podania przyczyny! Nie dotyczy to rzeczy robionych na zamówienie.

Jak przygotować ubrania do zwrotu?

Odzież oraz obuwie, które zamierzasz zwrócić powinny być czyste, nieuszkodzone i mieć przyczepione metki. W przeciwnym razie Twój zwrot może nie zostać uznany.

Jak zapakować paczkę na zwrot?

Większość sprzedawców chce, aby odsyłać towary w oryginalnym opakowaniu, dlatego zawsze warto ostrożnie otwierać paczkę, a nie rozrywać folię.

Możesz oryginalne opakowanie wywinąć na lewą stronę albo po prostu zakleić etykietę, tak aby kurier nie miał wątpliwości, dokąd ma dostarczyć przesyłkę.

Uwaga! Jeżeli odzież lub obuwie są zapakowane w oryginalny kartonik, to nie naklejaj nic na niego, bo sprzedawca nie będzie mógł odkleić etykiety bez naruszenia opakowania.

Czym zastąpić oryginalne opakowanie?

Oryginalne opakowanie nie nadaje się już do wysyłki i zastanawiasz się, czym w takim razie możesz je zastąpić? Oto kilka pomysłów na zapakowanie zwrotnej paczki:

  • Torba foliowa,
  • Worek na śmieci,
  • Papier na prezenty,
  • Gazety,
  • Tekturowy karton,
  • Duża koperta bąbelkowa.

Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia, w co zapakujesz paczkę. Najważniejsze jest to, aby była ona dobrze zabezpieczona na czas transportu, dlatego możesz dla wzmocnienia owinąć paczkę folią bąbelkową lub folią stretch (ewentualnie zastąpić ją folią spożywczą).

Postaraj się aby towar, który oddajesz, dotarł do sprzedawcy w nienaruszonym stanie, tak aby mieć pewność, że Twój zwrot zostanie zaakceptowany. Pamiętaj, że zawartość przesyłki ma następnie trafić do innego klienta, dlatego odeślij ją dokładnie w takim stanie, w jakim sama chciałabyś ją otrzymać.

Czytaj także: Zakupy online czy stacjonarnie? Poznaj wady i zalety obu rozwiązań!
zwrot ubrań
Photo by Karolina Grabowska from Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj