Czy warto robić sobie tatuaż z drugą połówką?
Czy warto robić sobie tatuaż z drugą połówką?

Jeśli chcesz lub zastanawiasz się nad wspólnym tatuażem razem ze swoim ukochanym, to koniecznie przeczytaj ten wpis!

Wiele par decyduje się na wspólny tatuaż. Do najczęściej wybieranych wzorów należą: cytat, podobizny oraz inicjały. Dla wielu jest to bardzo romantyczny gest, pamiątka i wyraz miłości. Niestety często zdarza się, że pary żałują takiej decyzji, szczególnie gdy związek się rozpada, a tatuaż nadal zostaje. Poniżej opisujemy aspekty, które zachęcą Cię lub zniechęcą do zrobienia wspólnego tatuażu. Koniecznie je przeczytaj, jeśli masz jakieś wątpliwości.

Czy warto robić sobie tatuaż z drugą połówką?

Poważna decyzja

Na początku pamiętaj, że wspólny tatuaż to poważna sprawa. Jest to efekt stały, który możesz mieć nawet na całe życie (jeśli go nie usuniesz). Jest to także spory wydatek i poświęcenie, gdyż jego wykonanie jest bolesne, a sam tatuaż wymaga późniejszej pielęgnacji. Dlatego ważne abyś najpierw dobrze się zastanowiła, czy na pewno warto.

Stabilność związku

Zanim podejmiesz decyzję, pomyśl także o Waszym związku. Czy na pewno jest on na tyle stabilny, aby zdecydować się na taki ruch, który później trudno cofnąć? Jeśli Wasz związek nie jest zbyt długi, a sami nie do końca dobrze się dogadujecie, lepiej zostawić to na później, kiedy będziecie bardziej pewni wspólnej przyszłości.

Wzór tatuażu

Jeśli macie w planach wytatuować własne podobizny, imiona czy inicjały, pamiętaj, że taki tatuaż wiąże się z dużym ryzykiem. Jeśli Wam razem nie wyjdzie, później najprawdopodobniej będziecie musieli go usunąć. Oczywiście nikt nie powinien zakładać najgorszego, jednak życie jest długie i różnie bywa. Usuwanie tatuażu jest nie tylko drogie, ale może być także niebezpieczne dla zdrowia. Przede wszystkim jednak jest bolesne. Lepszym pomysłem jest wspólne wytatuowanie sobie drobnego symbolu, z którym wiążecie jakieś wspomnienie czy uczucia np. słonik, kwiatek, motylek.

Miła pamiątka

Tatuaż może być dla Was romantyczną pamiątką, znakiem przywiązania czy prezentem. Trzeba jednak pamiętać, że można swoje uczucia jak i przywiązanie do drugiej połówki pokazać także przez inne gesty, niekoniecznie tatuaż. Jeśli druga połówka namawia Cię na jego zrobienie, powiedz o swoich obawach i zaproponuj coś innego. Nie każda para ma tatuaż, chociaż bardzo mocno się kochają. Nie śpieszcie się z taką decyzją, gdyż później możecie naprawdę żałować.

Czy wśród naszych czytelników jest ktoś, kto zrobił sobie tatuaż z drugą połówką? Żałujecie tej decyzji czy wręcz przeciwnie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzu! ?

Polecamy: Czy jesteś uzależniona od swojego chłopaka?

Tatuaże na lato

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj