Chcesz zeswatać swoich znajomych? W tym wpisie podpowiemy Ci, czy to dobry pomysł.

Ile razy przyszło Ci do głowy, że byłoby super, gdyby Twój brat i najlepsza przyjaciółka byli razem? A może miałaś chęć zaaranżować związek kolegi Twojego chłopaka i siostry? Wiele osób odczuwa pokusę swatania najbliższych, ale nie zawsze się to udaje. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych zasad, którymi należy się kierować podczas swatania swoich znajomych.

Bądź dyskretna. W tym wypadku otwartość nie jest wskazana. Informując swoich bliskich, że zamierzasz ich że sobą zeswatać, raczej nie powinnaś liczyć na to, że odniesiesz sukces. Ludzie są z natury przekorni, poza tym nikt nie lubi być do czegoś przymuszany, więc musisz działać tak, aby nikt niczego nie podejrzewał.

Nie przyspieszaj niczego. Z pewnością czujesz podekscytowanie na myśl o tym, że dwoje bliskich Ci osób mogłoby być razem. W tym wypadku lepiej jest jednak zachować spokój i pozwolić, aby sytuacja rozwijała się pomału.

Nie próbuj swatać za wszelką cenę. Nie ma nic złego w podjęciu jednej, dwóch, czy nawet trzech prób, ale jeśli Twoje starania nie przynoszą zamierzonych efektów, to odpuść. Nie możesz nikogo zmusić do tego, żeby zainteresował się drugą osobą, więc choćbyś nie wiadomo jak bardzo się starała, nic nie wskórasz.

Jak swatać, żeby odnieść sukces?

Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że może Ci się nie udać. Nie chodzi tutaj nawet o Twoje zdolności, ale po prostu osoby, które chciałabyś ?połączyć” mogą nie przypaść sobie do gustu. Pamiętaj, że nic na siłę.

Najlepiej jest zacząć od wspomnienia kilka razy o drugiej osobie, jakby od niechcenia. To musi by naturalne, aby nie wzbudzało podejrzeń, ale jednocześnie musi zostać usłyszane. Spróbuj wzbudzić ciekawość tą drugą osobą, ale dozuj informacje powoli.

Kolejnym krokiem będzie spotkanie. Powinno się ono odbyć w większym gronie, aby obie strony czuły się swobodnie. Kolejne mogą się już odbyć w bardziej kameralnym gronie, ale zarówno spotkanie w 3, jak i w 4 grozi porażką.

Polecamy: Czy związek z kolegą z klasy ma sens?

Czy warto swatać innych?Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj