Źródło: Pinterest

Spodobał Ci się chłopak, który ma opinię narcyza? A może jesteś od niedawna w związku i masz podejrzenia, że Twój partner jest zbyt mocno zapatrzony w siebie? Sprawdź, czy warto wiązać się z kimś takim.

Związek z narcyzem nie jest prosty, ale czy od razu należy rezygnować z relacji z partnerem, który tak bardzo kocha sam siebie? Sprawdź, jak wygląda codzienność z taką osobą i sama podejmij decyzję!

Czy warto wiązać się z narcyzem?

#1. On ma zawsze rację

Nie licz na to, że wygrasz dyskusję z narcyzem. Nawet, jeśli racja jest po Twojej stronie, narcyz ma w zanadrzu tajną broń. Kiedy braknie mu argumentów, po prostu się obrazi, kończąc tym samym dyskusję.

#2. Łatwo go urazić

Choć mogłoby się wydawać, że narcyz jest pewny siebie, w głębi serca jest bardzo wrażliwy. Z tego powodu łatwo go urazić. Każdą krytykę mocno bierze do siebie i długo ją przeżywa. Sam nie widzi z kolei żadnych swoich wad.

#3. Czuje się lepszy od innych

Narcyz ma poczucie wyższości nad innymi. Szczególnie objawia się to wtedy, gdy ma do czynienia z osobami o niższym statusie społecznym od nich, ale nie tylko. W związku z taką osobą, to Ty będziesz na straconej pozycji.

#4. Brak mu empatii

,,Empatia, zupa z Azji…”. To zdanie świetnie pasuje do narcyza. Ciężko u niego o współczucie, a jeszcze trudniej jest mu postawić się na miejscu drugiej osoby. Może się zdarzyć, że kiedy będziesz chciała się na coś pożalić, ostatecznie będziesz słuchać, jak to jemu jest w życiu źle.

#5. Jest chorobliwie zazdrosny

Nie musisz nawet dawać ku temu żadnych powodów, ale z dużym prawdopodobieństwem narcyz będzie zazdrosny. Nie chodzi tylko o innych chłopaków. Problemem może być również uwaga, jaką skupiasz na przyjaciółce, rodzinie, a nawet zwierzaku!

#6. Potrzebuje czuć się uwielbiany

Narcyz łaknie nie tylko atencji, ale również uwielbienia. Liczne komplementy są dokładnie tym, czego potrzebuje. Jednocześnie nie licz na to, że to zadziała w dwie strony. On raczej nie pomyśli, że Ty również chciałabyś czasem usłyszeć z jego ust jakieś miłe słówko.

Jak żyć z narcyzem?

Związek z narcyzem nie jest łatwy, ale nie jest też niemożliwy. Musisz jedynie pamiętać o tym, aby nie dać sobie wmówić, że jesteś gorsza. Staraj się być wyczulona na wszelkie manipulacje i pracuj nad poczuciem własnej wartości.

Nad narcyzmem można pracować przy pomocy psychoterapii. Aby była ona skuteczna trzeba jednak chcieć się zmienić. W którymś momencie pomoc specjalisty może okazać się konieczna. Jeśli partner kategorycznie jej odmówi, rozważ, czy sama nie powinnaś z niej skorzystać. Nie lekceważ takich objawów, jak: niskie poczucie własnej wartości, paraliżujący strach przed porzuceniem, uzależnienie od partnera, rezygnacja z pasji czy izolacja od najbliższych.

Czytaj także: Czy jesteś uzależniona od swojego chłopaka?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj