związek nastolatki z dorosłym mężczyzną

Spodobał Ci się dojrzały mężczyzna i zastanawiasz się, czy warto się z nim wiązać? A może jesteś w związku z bardzo dużą różnicą wieku i nie wiesz, czy to ma sens? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie!

Związki z dużą różnicą wieku stają się coraz bardziej powszechne. Różnica kilkunastu lat pomiędzy partnerami mało kogo dziś szokuje. Ba, zdarzają się pary, które dzieli nawet kilkadziesiąt lat. Im jesteśmy starsi, tym granica wieku bardziej się zaciera. Inaczej jednak sytuacja wygląda, gdy młodsze z partnerów ma 30 lat, a inaczej, gdy jest przed 20. W tym wpisie postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości, czy związek z dojrzałym mężczyzną ma sens.

Czy związek nastolatki z dorosłym mężczyzną ma szansę przetrwać?

Tak naprawdę każdy przypadek jest inny. W końcu każda relacja różni się od siebie, więc nawet jeśli komuś nie wyszło, nie oznacza to wcale, że nie wyjdzie nikomu. Wiele zależy od charakteru i podejścia partnerów. Im dłużej jesteście ze sobą, tym szanse na to, że już tak zostanie, wzrastają. Patrząc na to z drugiej strony – związki rówieśników także się rozpadają, więc ciężko cokolwiek przewidywać.

Jeżeli jesteś w związku z dużą różnicą wieku (lub planujesz być), to kilka aspektów powinno zwrócić Twoją uwagę.

Dlaczego dorosły mężczyzna interesuje się nastolatką?

Wielu facetów woli młodsze od siebie kobiety, jednak zainteresowanie bardzo młodą dziewczyną jest nieco zastanawiające. Czy jest jakiś powód, dla którego nie szuka kogoś w swoim wieku? Warto się dowiedzieć, zanim zdecydujemy się na związek z taką osobą.

Czy on traktuje Cię poważnie?

Być może dla niego to jedynie ,,zabawa”, odskocznia od codzienności (rodziny?). Niektórzy mężczyźni, znudzeni swoimi żonami, szukają kogoś na boku. Nastolatka wydaje się być idealną kandydatką, w końcu z dużym prawdopodobieństwem nie będzie jeszcze chciała się ustatkować.

A jeśli chce Cię wykorzystać?

Niestety istnieje również ryzyko, że facet nie ma wobec Ciebie dobrych zamiarów. Młoda dziewczyna, szczególnie jeśli jest dziewicą, może dla wielu stanowić łakomy kąsek. Z pewnością wielu mężczyzn z chęcią pochwaliłoby się taką zdobyczą przed kolegami.

Cały świat przeciwko Wam

Może się oczywiście okazać, że dojrzały mężczyzna, który jest singlem, zakochał się w Tobie. Jeżeli zdecydujecie się być razem, musisz liczyć się z obiekcjami otoczenia. Nie musisz się nimi przejmować, to jasne. Niestety przed najbliższymi (szczególnie rodzicami) będziesz musiała się tłumaczyć. Ich akceptacja byłaby wskazana, szczególnie gdy jesteś jeszcze niepełnoletnia.

Musisz się również uodpornić na złośliwe teksty. Z pewnością nie raz usłyszysz, że masz sponsora. Najważniejsze, że Wy wiecie, jaka jest prawda, jednak słowa potrafią ranić. Lepiej się na to przygotuj.

Czy mimo tego, warto próbować?

Miłość to piękne uczucie. Nie mamy wpływu na to, w kim się zakochujemy, choć oczywiście możemy próbować zapanować nad uczuciem i zdusić je w zarodku. Naszym zdaniem nie warto przekreślać miłości, nawet jeśli różnica wieku jest spora. Zawsze jednak należy zachować ostrożność i upewnić się, jakie partner ma wobec nas zamiary.

Jak sprawdzić, czy mężczyzna ma wobec Ciebie dobre zamiary?

Musisz mieć świadomość, że niektórzy ludzie są mistrzami kłamstwa i manipulacji. Możesz zostać oszukana zarówno przez starszego, młodszego, jak i równolatka. Stosowanie zasady ograniczonego zaufania zwiększa jednak Twoje szanse na to, że się nie sparzysz.

Nie spiesz się

Pośpiech zdecydowanie nie działa na Twoją korzyść. Mężczyzna, który nie ma wobec Ciebie dobrych zamiarów, będzie chciał Cię dość szybko zaciągnąć do łóżka. Jeżeli zależy mu tylko na tym, nie będzie mu się opłacało ,,tracić czasu”. Mało który facet poczeka kilka miesięcy – w końcu w tym czasie mógłby zbajerować inną.

Zaproponuj, żebyście poznali Waszych bliskich

W każdym poważnym związku przychodzi w końcu taki moment, kiedy przedstawiamy partnera znajomym i rodzinie. Facet, który nie traktuje Cię poważnie może próbować się od tego wykręcić. Z drugiej strony to, że chętnie spotka się z Twoimi bliskimi nie oznacza jeszcze, że wszystko gra. Większe znaczenie ma to, czy on chce, abyś poznała jego rodzinę i znajomych, a jeśli nie, to czy ma na to wiarygodne wytłumaczenie.

Dąż do spotkania u niego w domu

Kiedy zaufasz mu na tyle, aby spotykać się w nieco bardziej dyskretnych miejscach, spróbuj doprowadzić do randki u niego w domu. Facet, który ma rodzinę raczej się na to nie zgodzi. Chyba, że posiada osobne lokum, jednak z dużym prawdopodobieństwem wyczujesz, że nie mieszka w nim na co dzień.

Podsumowując, związek nastolatki z dorosłym mężczyzną może budzić duże kontrowersje. Im większa różnica wieku, tym trudniej będzie uzyskać akceptację otoczenia. Ponadto z czasem mogą pojawić się inne problemy, jak na przykład różne plany na najbliższe lata. Starszy partner często dąży do stabilizacji, za to młodsza partnerka chce się jeszcze wyszumieć. Wszystko jest jednak kwestią dogadania i mimo różnych przeciwności, z pewnością jest możliwe stworzenie udanej relacji, nawet wtedy, gdy różnica wieku jest duża.

Polecamy: 5 rzeczy, których nie powinnaś robić dla chłopaka

3 metody podrywu
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/555420566543022448

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj