Zastanawiasz się, dlaczego tak wiele dziewczyn woli starszych chłopców od tych, w swoim wieku? Czytaj dalej!

Z pewnością w Twoim otoczeniu znajdzie się koleżanka, która jawnie deklaruje, że nie interesują ją chłopcy w Waszym wieku, ani młodsi. Pod uwagę bierze jedynie kogoś starszego. Być może sama tak masz. Jakie są tego powody i dlaczego tak wiele dziewczyn nie chce być w związku z kimś w swoim wieku? Sprawdźmy!

Dlaczego dziewczyny wolą starszych chłopców?

#1. Starsi są dojrzalsi

To chyba pierwszy i najbardziej popularny powód, jaki przychodzi nam do głowy. Jak wiadomo, chłopcy dojrzewają później niż dziewczyny. Te z nas, które chcą chłopaka w miarę ,,ogarniętego”, nie mają wyjścia i muszą szukać wśród starszych roczników. Oczywiście wszędzie zdarzają się wyjątki, ale liczenie, że akurat w tym wypadku nam się poszczęści, jest trochę naiwne.

#2. Starsi są bardziej odpowiedzialni

Ten punkt jest ściśle związany z poprzednim. Dojrzalszy = bardziej odpowiedzialny. Co się pod tym kryje? Między innym potrzeba zaopiekowania się swoją ukochaną, świadomość, że nie kumple i imprezy są najważniejsi, ale rodzina i zapewnienie jej godnego życia (oczywiście nie ma nic złego w tym, żeby również dziewczyna zapewniała bezpieczeństwo finansowe rodzinie, ale jednak dobrze by było, żeby chłopak odczuwał taką potrzebę).

#3. Starsi mają więcej pieniędzy

Kolejny punkt, który ma związek z poprzednim – bardziej odpowiedzialny chłopak wie jak ważna jest edukacja oraz praca i robi wszystko, żeby zdobyć pieniądze (oczywiście w sposób legalny). Wiele dziewczyn szuka sponsora, ale są również takie, które same zamierzają dokładać się do rodzinnego budżetu. Chłopak posiadający pieniądze daje jednak gwarancję bardziej dostatniego życia.

#4. Starsi są bardziej doświadczeni

To oczywiste, że starszy chłopak przeżył już w życiu więcej, więc wiele różnych sytuacji ma już za sobą. Niektóre dziewczyny celowo szukają bardziej doświadczonych partnerów, aby móc się przy nich uczyć nowych rzeczy i korzystać z ich życiowej wiedzy – dzięki temu same unikają wielu głupich błędów, które mogłyby popełnić.

A Wy wolicie starszych chłopców czy nie zwracacie uwagi na wiek? Piszcie w komentarzach!

Polecamy: Związek z niższym chłopakiem – za i przeciw!

dziewczyny wolą starszych

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

8 KOMENTARZE

  1. Ja obecnie jestem zakochana w chłopaku który jest o 5 lat starszy. Wydaje mi się, że jest bardziej odpowiedzialny i „poważny”, myślę, że przy nim czułabym się bardzo bezpiecznie. Chciałabym do niego zagadać ale się boję, znamy się już od dawna bo mieszkamy w jednej miejscowości ale i tak się wstydzę… Trzymajcie kciuki, może wreszcie uda mi się podejść 😉

  2. Według mnie starsi są bardziej dojrzali ale tak są wyjątki ? obecnie mam chłopaka o rok starszego na oku a on juz sie mną tak bardzo opiekuje i wogule

  3. Ja również wolę starszych chłopców. Uważam że są oni bardziej męscy niż chłopcy z mojego rocznika. Pozdrawiam
    Ps; więcej takich artykułów?

  4. Mój chłopak jest ode mnie starszy o 11lat i zupełnie mi to nie przeszkadza.
    To prawda że starsi są bardziej doswiadczeni w różnych sprawach bo nauczyli się na błędach w poprzednich związkach i są dojrzalsi jeśli pojawia się jakiś problem to go rozwiązują i dążą do tego albo było jak najlepiej a chłopacy w naszym wieku nie są dojrzali a jak pojawia się jakiś problem to uciekają od niego i są jeszcze dziecinni. Jeżeli szukamy partnera z którym chcemy się wyszalec to wybierajmy tego w naszym wieku a jeśli myslimy już o czymś poważnym to lepiej wybrać tego starszego. Ale prawdę mówiąc w miłości nie patrzy się na wiek. Powodzenia w miłości girls

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj